Stran 14 od 19 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 186

Tema: Slovaški kopov

  1. #131
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Prašičar,
    pri nas glede kopovov imamo kar nekaj novih linij iz matične dežele, vendar moram povedat, da kar sem videl sem bil razočaran, predvsem glede zunanjosti(krive prednje noge kot pri brak-jazbečarju, zvit rep in visoko nošen...)Da pa pri nas ne najdeš plemenjaka, se motiš, saj je kar nekaj dobrih psov jaga po naših gozdovih.

  2. #132

    Privzeto

    Seveda se strinjam. Kar nekaj plemenjakov je pri nas. Hotel sem le vprašati, če so kakšni novi psi iz Slovaške v zadnjem letu. Saj je navsezadnje od teh par psic, ki so v Slo zrastlo kar lepo število psov, ki sedaj, kot praviš, jagajo po naših gozdovih.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

  3. #133

    Privzeto

    Lepota nad lepoto.
    Ajk
    Povezava 5846

  4. #134

    Privzeto

    Ni kaj, res lep pes. Letošnji lov na prašiče je v polnem zamahu, moram reči, da je s pravim psom to resnični užitek. O kopovih sem do sedaj slišal in zvedel kar nekaj novega. Nekateri lovijo potihem, brez lajanja, kar seveda ni sprejemljivo. Kar veliko jih tudi vztrajno lovi srne, vendar mislim, da je to v veliki meri odvisno od vodnika psa. Od marsikoga sem tudi slišal, da je njegov pes predolg v gonji, da ga ni po cele ure.
    Verjamem, da je vse to res, vendar je kar nekaj stvari, ki govori v prid tezi, da psa naredi vodnik. Treba je imeti neskončno potrpljenje, razumevanje in željo po uspehu pri delu s psom. Nobena jeza ali neučakanost ne pomaga. Videl sem pse, ki so postali pravi šele pri petih letih. Videl sem pse raznih pasem, ki naj ne bi bili za lov na prašiče, pa so dokazali nasprotno. Tukaj mislim predvsem na kratkodlake istrjance in posavce, ki naj bi v prvi vrsti lovili le srne. Pa so postali pri pravih vodnikih odlični psi za prašiče.
    Torej le s pravim pristopom pridemo do uspehov.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

  5. #135
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    "Črni" psi so sedaj v modi. Kdor je imel kdaj opravka z istrijani ali posavci, pa dobro ve, da so tudi dobri prašičarji ali celo boljši od ta črnih. Toliko o mojih izkušnjah z goniči.

  6. #136

    Privzeto

    Citat Prašičar je objavil: Pokaži objave
    O kopovih sem do sedaj slišal in zvedel kar nekaj novega. Nekateri lovijo potihem, brez lajanja, kar seveda ni sprejemljivo. Kar veliko jih tudi vztrajno lovi srne, vendar mislim, da je to v veliki meri odvisno od vodnika psa. Od marsikoga sem tudi slišal, da je njegov pes predolg v gonji, da ga ni po cele ure.

    Tukaj mislim predvsem na kratkodlake istrjance in posavce, ki naj bi v prvi vrsti lovili le srne. Pa so postali pri pravih vodnikih odlični psi za prašiče.
    Torej le s pravim pristopom pridemo do uspehov.
    Istrinaci in posavci so v prvi vrsti namenjeni za lov na zajce in lisice, srnjadi naj ne bi gonili. Kaj gonijo je pa odvisno od izkušenosti in truda, ki ga vodnik vloži v šolanje psa.

    Goniči, ki lovijo potihem ali pa vidoglasni goniči, so neuporabni za lov.

    "Črni" psi so sedaj v modi. Kdor je imel kdaj opravka z istrijani ali posavci, pa dobro ve, da so tudi dobri prašičarji ali celo boljši od ta črnih. Toliko o mojih izkušnjah z goniči.
    Da Delel, bo držalo. Med ta belimi, rjavimi, črnimi in večbarvnimi goniči se najdejo odlični psi. Nekateri izbirajo pse glede na barvo (stvar okusa), drugi na podlagi izkušenj znancev, tretji na podlagi videnega v lovišču. Delo psa v lovišču pa ni odvisno od barve psa, ampak od dedne zasnove in v veliki meri tudi od vloženega dela - učenja v lovišču.

  7. #137

    Privzeto

    Zakaj pa zajec bol beži pred belim psom,kot pa črnim?

  8. #138
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Goniči, ki lovijo potihem ali pa vidoglasni goniči, so neuporabni za lov.
    To pa ne bo držalo!!!
    Pes, ki glasno nabija prašiče v robidi ali po krvi najdeno žival je še kako uporaben in prikladen za lov.
    Bo pa držalo, da moramo takega psa izključiti iz nadaljne vzreje.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #139
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Slovaški kopov je nastajal za potrebe lova na veliko divjad. S kopovom niso nikoli lovili zajca.
    Zato je upravičeno pričakovati, da bo med njimi več takih osebkov, ki bodo primerni za lov na divje prašiče.
    Kakovost psa pa je vsekakor, kakor ste že navedli, odvisna od vloženega dela.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #140

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    "Črni" psi so sedaj v modi. Kdor je imel kdaj opravka z istrijani ali posavci, pa dobro ve, da so tudi dobri prašičarji ali celo boljši od ta črnih. Toliko o mojih izkušnjah z goniči.
    Se strinjam. Imam izkušnje z istrijanci in posavci. Tudi ti so dobri psi. Kar sem hotel povedati je le to, da je veliko slovaških goničev dobrih prašičarjev. Nadpovprečno mnogo. Npr. od 30 psov v naši družini je srne preganjalo 29 psov (istrijanci, posavci, braki itd.). Ko smo pripeljali prve "črne" pse, se je povprečje porušilo. Kar naenkrat je bil vsak drugi "dober". Kako naj pojasnimo ta fenomen?
    Je pa nekaj res. Jaz osebno ne verjamem v te pravljice. Pes je tak kot gospodar. Pa ne samo on. Njegova lovska skupina, okolica ali team. Imenujmo to pač kot hočemo. Ni idealnega psa in ni idealnega okolja.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

Stran 14 od 19 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •