Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 186

Tema: Slovaški kopov

  1. #31

    Privzeto kopov

    Citat Black je objavil: Pokaži objave
    Od kod izvira tvoj, kopov?
    Moj pes je iz legla Janka Logarja. Res sem zelo zadovoljen z njim. Lovi glasno, isce, oblajava mrtvega prasica, pri obstreljenem zelo pazi. Srn skoraj ne lovi, sem kar v strahu, kako bo opravil PNZ. Sedaj je star 11 mesecev, mislim, da boljsi ne bi mogel biti.

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Seveda! Na PNZ ga moraš peljati, da ti bo sodnik pojasnil kako in kaj in ti povedal ali je tvoj pes dober ali ne.
    Pa zajca bo moral tam gnati zato le pazi, da te ne pošljejo domov in boš moral potem psa ustreliti ali pa ga komu šenkati, da bo pripet na verigo čuval kako bajto in ne bo preganjal divjadi.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #33

    Privzeto

    Citat Prašičar je objavil: Pokaži objave
    Moj pes je iz legla Janka Logarja. Res sem zelo zadovoljen z njim. Lovi glasno, isce, oblajava mrtvega prasica, pri obstreljenem zelo pazi. Srn skoraj ne lovi, sem kar v strahu, kako bo opravil PNZ. Sedaj je star 11 mesecev, mislim, da boljsi ne bi mogel biti.
    Se mi je zdelo. Tvoj pes je sin od mojega psa, drugačen ne mora biti, kot dober.

  4. #34
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Od kod pa tvoj pes izvira, Black ?

  5. #35

    Privzeto

    Black je sin od mojega pokojnega psa in kopovke s Hrvaške.

  6. #36
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Black narobe si napisal!! napisati bi moral takole: Moj pes Black izvira iz odlične lovske linije in pika

    Za firbec odret pa še tole da Blackov sin AJK tehta že preko 10 kg in je v pesjaku že napeljal vse za prevzem oblasti v bodočnosti.Aja star je pa nekaj čez tri mesece.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #37

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Black narobe si napisal!! napisati bi moral takole: Moj pes Black izvira iz odlične lovske linije in pika

    Za firbec odret pa še tole da Blackov sin AJK tehta že preko 10 kg in je v pesjaku že napeljal vse za prevzem oblasti v bodočnosti.Aja star je pa nekaj čez tri mesece.
    Sam veš, da se ne hvalim in vsak, kateri je imel opravka z mojimi psi je bil navdušen. Ravno tako so se potomci dokazali z odliko.

  8. #38

    Privzeto

    Še ena generacija pa bodo lahko redno vpisani v SLR. Po vseh vojnah okrog tega, kake pasme so zmešane notri in ali je prav ali ne, je nazadnje padla odločitev, da po treh generacijah potomcev "mešanega zakona" le-ti lahko dobijo redni vpis. In potem bodo tudi uradno čisto pravi kopovi.

  9. #39
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Me sploh ne zanima ta papirna vojna.Če je komu več do štempiljke kot za ranjeno in trpeče žival nekje v gozdu pa naj z papirjem išče in z papirjem ustavlja in oh kaj bi sploh pisal. Midva z Ajkom počasi odpravljava tisto težavico z bruhanjem v avtu,pa na sprehode hodiva kjer kaže veliko zanimanja za sledi divjadi ,pa laja na kuno ki jo je videl skočiti z drevesa na drevo in ko posvetijo žarki pomladanskega sončka bova začela čisto ta zaresno krvosledniško delo. Če bo vse po sreči,nama bo pomagal Dik in čez leto in pol največ dve bosta že v paru delala tisto za kar sta namenjena torej iskala zastreljeno divjad in osrečevala lovce,ki se jim strel ni posrečil.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Veper, saj se ne gre za iskanje s papirjem. Delo Slovaškega kopova se nekoliko razlikuje od dela križanca z njim, kar pa mislim, da pri nas ne bo moteče, ker pasmo slabo poznamo. To je srž vsega.

Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •