Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 45 od 45

Tema: Mauser - menjava cevi

  1. #41
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem gledal zaklep. Ima vstavljen nek distančnik za ta kaliber, ki je zdaj noter... Verjetno gre ven za večje kalibre...
    Mah se ni treba preveč mantrati... V Vipavi računa za kragujevško cev 80€ + cipiranje + merki...

    Bom počakal na Muzikantarov nasvet, kaj bi bilo dobro streljati v tem kalibru...

  2. #42
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Cak:treba bo veckrat prebrati post da bos "pokuzil" da je razlika 10.000susov ali 1/10.000 /da pride do tega je ena proti desetisoc.Ali ti morem se kako drugace razlozit (dvomim da si razumel).

    Tomaz R:to je res imajo jo avstralski specialci,par jih je v Sloveniji in baje se Ukrajinci.Ampak to so manjse kolicine v specialnih enotah(ponavadi).Moras pa tudi zastopit koncept kako orozje pride v neko drzavo sam potek nakupa.Ker delas tudi tam kot jaz,ves da pride orozje v drzavo kot testno in tukaj tudi ostane (nekako podarjeno posamezni primerki).Tako tudi pri nas najdes ni da ni.

    Blaser ima poseben zaklep,kjer se bradavice razpirajo in zapirajo.Tako zaklenejo in odklenejo sistem (zaklep).Problem nastane pri počenem tulcu (kot sem prej omenil lovci nimajo problem ker uporabljajo tovarnisko strelivo) se plini porazdelijo v lezisču naboja.To se lahko zgodi v vseh sistemih in puskah,zato konstruktorji predvidijo nacin kako te pline spraviti stran od strelca.Tukaj ima Blaser pomankljivost,saj te plini lahko stisnejo bradavice in zaklep zleti v glavo.
    To je pač stvar ki se klasicni repetirni puski skoraj nemore zgoditi,potreben je fizični lom bradavic.
    Zaklep so od R93 do R8 precej ojacali in dali še zapah zadaj,kjer se dodatno blokira zaklep.Iz tega sledi da to očitno niso bile čisto "nedolžne "zadeve.

    Seveda bi tudi sam skočil v zrak ce bi dal za pusko 3-4tisoč ervinov in potem bi neki Tinko pisal da obstaja vrjetnost........

    Tukaj bom tudi zaklučil z to tebato z moje strani.Srečnega pa zdravega in ravne rore se naprej
    Na koncu boste prišli do zaključka, da je najboljši sistem mauser in naša stara zastava

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Sem gledal zaklep. Ima vstavljen nek distančnik za ta kaliber, ki je zdaj noter... Verjetno gre ven za večje kalibre...
    Mah se ni treba preveč mantrati... V Vipavi računa za kragujevško cev 80€ + cipiranje + merki...

    Bom počakal na Muzikantarov nasvet, kaj bi bilo dobro streljati v tem kalibru...
    CDP ali TTSX za teleta in ozimce, pade pa tudi drugo, če si nek strelec.
    LpT

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Rakun, ne igraj se, .243 je za teleta in ozimce... Če boš pritisnil lanjščaka te bodo dali je8at.

  5. #45
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Hvala Muzikantar! Mislim, da mi je podobno municijo svetoval že Alojz...

    @main: Ja, mi bodo naslednjič na jagi že puško in municijo gledali... Špijuni so povsod...

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •