Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 45

Tema: Mauser - menjava cevi

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Mauser - menjava cevi

    Ali ima kdo izkušnje z menjavo cevi na mauser zaklepu?

    V omari imam 243.win, pa me zanima, kako je z menjavo cevi, če bi se za to odločil. Menjal bi za kakšen večji klaiber - 308, 30.06, 8x57 ali 9,3x62.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Cev z menjavo stane cca. 400€

  3. #3

    Privzeto

    Cev se običajno menja, ko je iztrošena ali nagrižena. Pri dobri puški menjati cev ni smiselno. Razen če želiš kaj namenskega. Ampak glede na tvojo paleto možnih kalibrov to zadnje odpade.
    Raje nabavi za 243 ustrezno strelivo.

  4. #4
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Se strinjam z Alojzom, pa e boš že menjal cev, ne pozabi še upravne stroške za spremembo kalibra v registru orožja...
    Last edited by Pinkfloyd; 2. January 2013 at 01:41.

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ja, vidim, da je bolje kupiti drugo puško, kot menjati cev...

  6. #6

    Privzeto

    Sam sem stari crveni zastavi z iztrošeno cevjo, dal cev zamenjat v originalnem kalibru 8x57is, cev walther lothar bo koštala 420€ z cipiranjem in bronuro, v ta znesek pade še bruniranje sistema z zaklepom ter montaža merkov. Za 420€ kvalitetna cev ki je nova, vse ostalo poštimano. Tudi meni so svetovali naj raje kupim drugo puško. Kakšno puško bi dobil za 420€, verjetno ravno toliko staro z mogoče 50% iztrošeno cevjo, tako vsaj vem kaj imam.

  7. #7

    Privzeto

    Dule, imaš prav. Napisal si, da je bila cev iztrošena. V tem primeru bi tudi jaz dal cev zamenjat.
    Ampak Rakoon ima dobro puško. In tista s katero lovi je tudi dobra. In ne ve, kakšen kaliber bi sploh rad.
    Najbolj enostavno je, da paleti predlaganih željenih kalibrov doda še 243 in je problem rešen.

  8. #8

    Privzeto

    Vse je res.

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Rakun, kupi blaserja, pa te bo menjava cevi koštala 600 eurov, pa še prejšnjo boš imel

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    ja pa baser ga bo koštal za pet cevi...+600e. Pa da ne bo pomote v razumevanju posta.
    I nikome ništa!

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •