Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Bolezni in zajedalci pri divjadi

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Saj veš da tiste 3 km niso izbrani kot naključen vzorec, ampak tam, kjer se največ vidi...
    Mugo pravilno sklepaš, na tem terenu se zberejo vsako zimo. Odkod vse pridejo nevem, v glavnem tam so. Eno zimo jih je 120, drugo 80, tretjo pa 100. Pa to ni vsa srnjad iz lovišča.
    Moj namen je bil opozoriti na porušeno spolno strukturo.

  2. #22

    Privzeto

    Main, koliko srn pa dejansko uplenite?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #23

    Privzeto

    Razmerje odvzema je isto kot pri vas. Kaj misliš, da inšpektor samo na en pir pride? Če so nepravilnosti so kazni kar visoke.
    Ampak januarja se srnjaki ponavadi ne štejejo kot mulasta divjad. Ali pa jih kdo šteje kot srne že prej. Jajca stran, pa je srna.
    Le tako se pride do razmerja 80 : 20
    Last edited by alojz1; 23. April 2015 at 13:49.

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Mugo pravilno sklepaš, na tem terenu se zberejo vsako zimo. Odkod vse pridejo nevem, v glavnem tam so. Eno zimo jih je 120, drugo 80, tretjo pa 100. Pa to ni vsa srnjad iz lovišča.
    Moj namen je bil opozoriti na porušeno spolno strukturo.
    Če si videl toliko srnjadi pozimi od Vrhnike proti LJ. se nič ne čudim, ker jih je še več.

  5. #25

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Razmerje odvzema je isto kot pri vas. Kaj misliš, da inšpektor samo na en pir pride? Če so nepravilnosti so kazni kar visoke.
    Ampak januarja se srnjaki ponavadi ne štejejo kot mulasta divjad. Ali pa jih kdo šteje kot srne že prej. Jajca stran, pa je srna.
    Le tako se pride do razmerja 80 : 20
    Glih zato sem vprašal... srne se "jagrom" smilijo, srnaka k se ga da pa fajn na steno prbit pa hitr na tla, pa makar 2letnega.
    Main pa ne mislim da si ti tak, ampak opaženo tako razmerje govori o tem da nekej ni....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #26

    Privzeto

    Ja dolgin. Res nekaj ne štima. Vedno isto jamranje. Nočejo strelat.
    Pri takem staležu (na 3km je 100 kosov) se lahko zmenimo. Pripravite seznam odstrela, pokličite in jaz vam zastonj izpolnim plan v 1/2 ure. Pa ne bo skrbi in bodo lahko naprej samo prašiče jagali
    Čeprav je to v nasprotju z mojim mnenjem. Nikoli ne uplenim 2 kosa naenkrat. Pa me ne skrbi, ker povabila (tako kot ni 100 kosov) tako ne bo. Velike oči, lovsko pretiravanje in doooolgi kilometri.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Bomo sedaj spet naklamfali 5 strani brezplodne debate? Stvar je takšna kot sem opisal.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Main, koliko srn pa dejansko uplenite?
    Ženski spol, samo odstrel odstrel 90 kosov, moški spol, odstrel 73 kosov.

  9. #29

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Ženski spol, samo odstrel odstrel 90 kosov, moški spol, odstrel 73 kosov.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Bomo sedaj spet naklamfali 5 strani brezplodne debate? Stvar je takšna kot sem opisal.
    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Ko na 3 kilometerski razdalji našteješ 100 komadov srnjadi in je od tega 80 kom. ženski spol ti je kmalu jasno, da razmerje ne štima.
    Daj no še enkrat preberi kaj pišeš. Boš ugotovil kdo klamfa.

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na splošno se preveč klamfa o razmerjih, volk, ris, zima, bolezen ne gleda na razmerja. In nikoli ne vemo koliko je bilo dejansko izgub.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •