Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: strelni daljnogled za Mk in cal.222

  1. #1

    Privzeto strelni daljnogled za Mk in cal.222

    Postavljen sem pred oviro. Posedujem mk Anshutza in sedaj smo preko Egana zlicitirali še Anshitza 1742 cal 222. Puški sta v "piko" enaki razen kalibra. Sedaj bi pa dal na oba enaka daljnogleda. Z Mk bi tekmoval na lovskih tekmah, to je nekje do 50 m, z 222 pa do 100 m in drobiž zraven.
    Optik-trade kaj priporočaš.

  2. #2
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    20

    Privzeto

    najprej vpraši optik-trede kaj sploh imajo ali pa sploh naročijo, ker najprej ti bodo ponujal nekaj xy, kar je pač na zalogi. jaz mam tascota 6-24x 44 na obeh mk in 222. tu imaš link: http://www.optical-systems.com/tasco...e-p-16205.html, poštnina manjša kot pri nam in še nasplošno nižja cena. montaže zelo kvalitetne in cenovno ugodne ter kar je najvažneje najnižje da dalnogled skoraj sede na cev ima kostevc v kočevju, tudi pošlje.

  3. #3
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Odvisno koliko si pripravlen odcolat zanga.....
    Preko spleta se da dobit marsikaj ceneje kot tukaj.Recimo najdes nikon monarch 6-24x50 z izredno tankim krizem (poezija za tekme) za cca 550eur.Opcij mas ogromno vprasanje so euri.

  4. #4
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Mogoce se to z eguna sam sem pred kratkim ostal brez 200eur.Bodite pozorni ker zelo te cigani od romunov ponarejajo strani.Sam sem licitiral pusko vmes pa romuni ponaredijo stran in ti poslejo da si kupec.Bodite pozorni na bancne racune ponavadi imajo odprte v Veliki Britaniji in zahtevajte racun preden nakazete denar.Samo kot opozorilo ker sam se sedaj na veliko prepucavam z eganom kdo mi bo kril stroske glede na to da sem sporocilo dobil z eguna in seveda z europolom uglavnem pizdarijeU

  5. #5

    Privzeto

    Uf,uf, kaj pa imate to. Mi,oz moji prijatelji, ki so licitirali za mene, so najprej preko telefona stopili v stik z prodajalcem in šele nato se je začelo cinkanje okoli cene. Tega, o kakršnem koli goljufanju sedajle prvič slišim.
    Približno toliko sem pripravljen dati za daljnogled. Rad bi natreniral na mk in šele nato šel z 222 na strelišče.

  6. #6
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    priblizna predstava o krizu na 35m (sicer sem sliko sposodil od kolega na netu) imas z piko na serdini kriza in brez pike.
    Ja no kakorkoli ze tudi kolegi dobivajo maile da so kupci od romunov.......vsakrsna pozornost nebo odvec.Zajebal sem pa rahlo sam ker sem se potem dogovarjal preko svojega emaila in ne preko egunovega.

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

  8. #8
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat slavkob je objavil: Pokaži objave
    najprej vpraši optik-trede kaj sploh imajo ali pa sploh naročijo, ker najprej ti bodo ponujal nekaj xy, kar je pač na zalogi. jaz mam tascota 6-24x 44 na obeh mk in 222. tu imaš link: http://www.optical-systems.com/tasco...e-p-16205.html, poštnina manjša kot pri nam in še nasplošno nižja cena. montaže zelo kvalitetne in cenovno ugodne ter kar je najvažneje najnižje da dalnogled skoraj sede na cev ima kostevc v kočevju, tudi pošlje.
    Prosil bi za primer, kjer sem svetoval kaj kar imamo na zalogi in ne zato, ker bi mislil da je to najboljši nasvet? Tistemu kupcu takoj vrnemo denar!!!!

    Res je sicer, da imamo samo 317 strelnih daljnogledov na zalogi (vse ostalo naročamo), ampak kljub temu se ne spomnim primera, da bi komu svetoval kaj iz razloga, da je na zalogi in ne zato ker bi verjel, da svetujem optimalno izbiro! Lahko pa naštejem primere, ko se svetoval izdelke znamk, ki jih sploh ne prodajamo (ala Weaver optics in podobno).

    Pero se bo pa že sam odločil ali potrebuje moj nasvet ali ne....
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #9

    Privzeto

    Optik-trade pa se mogoče da ta arzenal daljnogledov pri vas kje videti. V bližnji prihodnosti me bo pot vodila mimo vašega kraja in bi še kakšno rekla na licu mesta.
    L.P. Pero

  10. #10

    Privzeto

    Pero, ko boš pri Optiktrade si oglej še IOR str. daljnogled. Ga imaš lahko na obeh puškah. Zaradi odprtih velikih kupol. 222 nastreliš in daš kupole na 0. Potem daš ta daljnogled na MK, nastreliš in zapišeš iz kupole odčitane klike.
    Vedno se križ vrne v prvotni položaj. Ko daš daljnogled nazaj na 222, kupole na 0.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •