Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 73

Tema: Izbira daljnogleda

  1. #1

    Privzeto Izbira daljnogleda

    Pozdravljeni!
    Zanima me kateri od teh dveh daljnogledov bi bil bolj kvaliteten, bolj robusten glede zunanjih vplivov. Ter kateri bi bil bolj primeren za zalaze in čakanja na preži do teme?
    Daljnogleda sta tale dva:

    Bushnell trophy XLT 8x42
    Vortex vulture HD 8x56

    Hvala, Lp!

  2. #2

    Privzeto

    Vzemi v roke in poglej skozi.
    Pokliči Optiktrade in ti bo to omogočil. Ne kupuj na pamet ali priporočila.

  3. #3

    Privzeto

    Bushnell trophy XLT 8x42 sem že imel v rokah in tudi gledal skozenj. Ampak to ne na terenu ampak le hiter preizkus v trgovini. Glede optičnih lastnosti mi je bil všeč, saj je imel lepe barve, ostrino ter veliko vidno polje. Pa tudi svetel je bil.
    Moram pa preizkusit tudi Vortex vulture HD 8x56. Da se odločim za enega. Nočem zgrešit izbire saj je to le nekaj denarja

  4. #4

    Privzeto

    Imel sem Trophyja 10x50, neka srednja žalost, ki mi je po dveh letih iz nepojasnjenega vzroka začela kazat dvojno sliko. Zvečer šel jagat še vse super, prišel domov odložil v omaro, drugi dan na terenu pri prvem pogledu skozi daljnogled dvojna slika.

  5. #5

    Privzeto

    To ti je pa žal nekje dol padel,če je bila dvojna slikca!

  6. #6

    Privzeto

    Da bi vedel ne , je pa vse možno. Trenutno uporabljam Minox BV 8x42BR je svetlejši kot Trophy, a malenkost meglen ob robovih.
    Last edited by Dule; 22. December 2012 at 19:35.

  7. #7

    Privzeto

    čeprav nevem zakaj je srednja žalost,sam nimam 10x50 ,mam pa 8x42 pa je odličen!

  8. #8

    Privzeto

    Ker ko enkrat pogledaš skozi Zaissa, Swarovskega ali Stainerja, potem ne moreš več trditi da je Bushnell oh in sploh.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Ker ko enkrat pogledaš skozi Zaissa, Swarovskega ali Stainerja, potem ne moreš več trditi da je Bushnell oh in sploh.
    S katerim Bushnellom primerjaš?
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Po dogovoru je večino produktov, ki jih mi prodajamo, možno preizkusiti v naravi. Običajno imamo takšne preizkuse vsako drugo soboto v Poljčanah.

    Med tema dvema je sicer Vortex optično boljši, še malenkost boljši pa je v istem rangu Hawke Pro Stalk ED. Seveda pa 8x56 daljnogledi niso najbolj primerni za zalaz, ker so veliki in težki.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •