Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 30 od 30

Tema: Nosler

  1. #21

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Ali mi lahko kdo iz lastnih iskušenj pove lastnosti krogle Barnes 284 /7mm/ 9.7 gramov/150g/grs.
    Dal bi si napolniti municijo 7x57R.
    Če imaš v mislih monolitko (nisi napisal oznake) sem jo polnil z 38 grain N140. Nisem pa siguren, da bo dobro delala v vsaki bokarci ker je malo dolga.
    Zato imam raje LOS HT 130 grain in 40 grain N140. Razlika v zadetku je le v luknji. Pri zadnji se zgodi, da je par luknjic na izhodu v manjšem krogu okrog večje.

  2. #22

    Privzeto Barnes krogla

    Mislim da je monolitka. Ima modro plastično konico.

  3. #23

    Privzeto Barnes krogla

    Sedaj sem našel oznako TTSX Bleifrei.

  4. #24

    Privzeto

    Ja. Pravo sem mislil (TTSX). Te sem polnil tudi v 270win. Rabijo kar veliko hitrost.
    Priporočam pa za 7x57R, LOS 130 grain, HT.

  5. #25

    Privzeto

    Tudi Los-ova krogla, katero predlagaš je monolitka. Kako je pri njej z dolžino?

  6. #26

    Privzeto

    Barnesova je 9,7g (150 grain). LOSova pa 8,4g (130 grain) in je ustrezno krajša. Z težjo so tudi problemi v nekaterih kombinirkah.

  7. #27

    Privzeto

    Karo40, če boš že polnil TTSX vzemi raje 120 grain TTSX in ne 150...

  8. #28

    Privzeto

    Pameten nasvet. Ta je še najboljša. Z nižjo težo hitrost narašča. V tem kalibru je pa to dobrodošlo.

  9. #29

    Privzeto

    Obema se lepo zahvaljujem. Področje polnjenja je zame neznanka, za to mi je vsak nasvet dobrodošel. Vendar imam še eno vprašanje. Oba mi predlagata lažjo kroglo. Slišal sem namreč da so težje krogle stabilnejše in posledično tudi bolj natančne. Pa še nekaj: Z omenjenim kalibrom in pa z kroglo, ki jo bom izbral, nameravam loviti srnjad in eventualno tudi kak težji kos divjadi/divji prašič - jelen/. Ali niso krogle katere mi predlagata neustrezne za lov na tako divjad.

  10. #30

    Privzeto

    V spremembah pravilnika je 8g monolitka dovolj za jelena. Za ostalo divjad (razen medveda) ni omejitev teže. Je samo energija. Te pa ima hitra krogla dovolj.
    Stabilnost krogle se pokaže pri večjih razdaljah. Če twist cevi ustreza dolžini krogle bo ravno tako točna kot vsaka druga (za lovsko uporabne razdalje).

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •