Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 84

Tema: O mrharjenju (Lovec 12/2012, 657)

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tole pa kar težko verjamem:
    Štirje mladiči uplenjeni na enem mestu, v roku štirih minut,
    Od kod ti ta informacija? Iz Lisjaka?

  2. #52

    Privzeto

    Iz prve roke.

  3. #53

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Za nadaljno razpravo malo razkrijmo tančico dogajanja. Štirje mladiči uplenjeni na enem mestu, v roku štirih minut, vsi z nadpovprečno telesno težo.
    Če še jaz tule dam eno pripombo. Upravičeno, da jih je postrelil. Mi vsi vemo, da, ko enkrat poči imaš v naj-naj-najboljšem primeru možnost za še en strel, saj vse zbeži. Če je pa dečko 4x streljal je pa srnjadi ko dreka na tem področju.
    Samo malo poglejte po forumu, koliko slik je z več uplenitvami naenkrat. V tem primeru, pa mislim, da je postrelil na mestu,kjer so jagali družinski veljaki.
    Dečki včasih mi gre pa na bruhanje zaradi tega.
    Tudi jaz poznam primer, ko je ustrelil v par minutah 3 pujse, ampak zadnjega v rit. I nikome ništa.

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Za nadaljno razpravo malo razkrijmo tančico dogajanja. Štirje mladiči uplenjeni na enem mestu, v roku štirih minut, vsi z nadpovprečno telesno težo.
    Tica, kdo sedaj laže?
    Ti ali avtor članka?

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Če še jaz tule dam eno pripombo. Upravičeno, da jih je postrelil. Mi vsi vemo, da, ko enkrat poči imaš v naj-naj-najboljšem primeru možnost za še en strel, saj vse zbeži. Če je pa dečko 4x streljal je pa srnjadi ko dreka na tem področju.
    Bravo Pero, točno na to sem tudi jaz pomislil, pa raje nisem napisal, ker bi jih spet kar nekaj reklo: "spet tale gozdar, sovražnik divjadi...."
    Tica, praviš da so bili mladiči nadpovprečno težki. Ali imate prepoved streljanja nadpovprečno težkih mladičev? Kako se določa ta nadpovprečnost? Ali imate prepoved odstrela nadpovprečno težkih srnjakov? Jelenov? Gamsov? Merjascev?....
    Jaz imam včasih občutek, da marsikdo (pa ne mislim tu nate Tica, da ne bo pomote) ne odobrava, da sploh se strelja mladiče in srne. Da bi marsikdo najraje videl, da bi streljali le srnjake. Potem razumem, da težko sprejme, da pa eden ustreli 4 mladiče. Ampak to ni problem etike. Je problem razumevanja svojega poslanstva kot lovca in problem izobraženosti na tem področju.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #56
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V tem primeru gre za vprašanje lastne vesti. Sam nebi nikoli zmogel upleniti 4 kice v enem dnevu. Sem pač preobčutljiv kar se tega tiče... Če pa je fantina pravilno in pravično to opravil, menim, da ni nič narobe. Da te označijo za mesarja ali koljača, če si bolj aktiven lovec pa je itak poznano. Če bomo iskali le telesno šibke mladiče, bo treba delati plan še v decembru ali pa ne bo izpolnjen. Glede mira pa divjad ni tako občutljiva kot hočete nekateri prikazati.

  7. #57

    Privzeto

    Ne bom rekel, da naj ne bi debatirali o konkretnem primeru. A vendar me nekaj moti. Vedno, ko gre za kikse na načelni ali pa temeljni ravni, se Slovenska folšija spravi premlevati nepomembne detalje in bistvo se zamegli.
    Tudi uplenitev večjega števila divjadi na enem mestu naenkrat nikjer ne vidim kot kršitev etičnega kodeksa. Če se motim, prosim, da me popravite in me usmerite na mesto kjer je to zapisano. Zakaj mora biti zapisano sem že poudarjal.

    Aron, praviš uzakoniti etični kodeks. Ravno to počne sedaj OEK pod žegnom LZS. A potem to ni več etični kodeks, temveč nek nov predpis, nov akt. Potem pa se vprašaj, kdo naj bi ga sprejel. LZS? Kaj pa ima LZS za komandirati kako bo LD izvrševala koncesijsko obveznost?! Kaj ima LZS za komandirati in sankcionirati lovca posameznika, ki seveda ni njen član?!
    In kdo pa je lastnik divjadi?! Torej bo lastnik določal kako bom oz divjadjo ravnali. In če bodo kakšne navade za lastnika in javnost nesprejemljive, bo pravi način zapisal v zakonodajo in/ali koncesijsko pogodbo, kar bo osnova za ukrepanje inšpektorjev.

    Največja napaka pri dojemanju etičnega kodeksa je v tem, da ga večina dojema kot obvezo, nekakšen pravni akt in ga kot takega želi vsiliti drugim.
    Etični kodeks ni nič drugega kot "Ti,ti,ti Francelj, barabin, ti ga pa biksaš!". Moč pa ima tak kodeks šele takrat, ko je po principu dobrih vzorov in moralnih vrednot splošno sprejet med ljudmi, tako da je sankcija slaba vest kršitelja in strah pred njo. Etični kodeks Slovenskega lovca zaradi stanja Slovenske družbe in lovske organizacije nima te vrednosti in jo na način kot ga forsirajo ne bo nikoli imel!

    Tica, prva roka je tista, ki je prožila puško!

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ... Glede mira pa divjad ni tako občutljiva kot hočete nekateri prikazati.
    No, ne vem če bi se strinjal s teboj, da srnnjad v zimskih razmerah ni občutljiva na hajke, ki jih prirejamo nanje (tudi pogone s psi), ker kakšni funkcionarski brihtolini prej omejujejo aktivnosti!
    Last edited by Sršen; 24. December 2012 at 17:40.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #58

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Tica, kdo sedaj laže?
    Ti ali avtor članka?
    Ne vem, najbrž dobro obveščeni član. To ni nova zadeva, zgodila se je septembra in bila precej aktualna. Kot ta debata, pro et contra.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V lovcu piše:
    "...na posamičnem lovu v mirnem delu lovišča uplenil najprej enega srnjega mladiča, nato pa v času naslednjih dveh ur nedaleč od tam še tri dvema srnama."

    Tica, ti pa pišeš štirje mladiči v štirih minutah iz istega štanta.

    Kaj je sedaj res?

  10. #60
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Za nadaljno razpravo malo razkrijmo tančico dogajanja. Štirje mladiči uplenjeni na enem mestu, v roku štirih minut, vsi z nadpovprečno telesno težo.
    No tale si pa res zasluži a-ne fantje

Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •