Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 84

Tema: O mrharjenju (Lovec 12/2012, 657)

  1. #21

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Moje mnnje o omenjenem članku:

    KATASTROFA

    To mnenje komisije je v prvi vrsti super podlaga za vsa bodoča maltretiranja zagnanih lovcev po LD-jih v bodoče. Uzakonjena fovšija. Bravo, majstri!
    V svojem mnenju poskušajo biti konsistentni, pa se jasno vidi, da jim osnovni pojmi, o katerih nekaj bluzijo, niso jasni.
    Stvar je popolnoma enostavna: za divjad je najbolje, če pravilni odstrel v tem primeru srnjih mladičev opravimo čim hitreje, idealno bi bilo v enem dnevu, pa imajo vsi ostali nato mir. In to takoj v začetku Septembra, da se tisti, ki jih nismo odstrelili, lahko na račun "izpraznjenega prostora" odstreljenih, boljše pripravijo na zimo (več hrane na voljo, prostor v najboljših habitatih za prezimovanje). Divjad nič manj ne boli, če je Tone odstrelil 5 živali v enem jutru, al pa če je po eno žival odstrelo 5 lovcev. Tisti argumenti o mirnem in nemirnem delu lovišča, o bližini in nebližini prometnic, to vse kaže na nepoznavanje osnovnih principov upravljanja s populacijami s strani piscev. Aja, pa če se mudi za plan, potem so pa etične norme drugačene...... ma dajte no... dvoličnost
    Pa da to ni etično do drugih lovcev, ki bi tudi radi lovili, s tem se ne morem strinjati. Če je velik interes za lov, naj LD omeji odstrel tistih vrst ali kategorij divjadi po članum tako, da bo pravično in bodo vsi zainteresirani imeli možnost.


    cac

  2. #22

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Imamo zakon, imamo pravilnike, imamo nešteto tralala podzakonskih aktov imamo etični kodeks ki ga na celem svetu skoraj ne poznajo, manjka pa nam ZDRAVE KMEČKE PAMETI! in tega nam na žalost ne more dat nihče, jago si bomo pa zje8ali sami!!
    Moje mnenje je, da z Etičnim kodeksom ni prav nič narobe, mora biti pa nekaj hudo narobe z Odborom, ker je sprejel tako odločitev, kot jo je. Se pa popolnoma strinjam z Bunnyem o zdravi kmečki pameti, pa tudi sam mislim, da si bomo jago zaje.....sami, kakor si bomo pač želeli, pa tudi funkcionarje na LZS imamo take kot smo jih sami izvolili.

  3. #23

    Privzeto

    Mene so starejši jagri učili da se vodeči srni, ki vodi dva mladiča odstreli slabotnejšega, ne pa oba ali pa še dodatno dva drugi srni. Če pozorno preberete članek izveste da so bili v dveh urah streljani štirje mladiči, najprej eden, nato še trije dvema srnama nedaleč stran. Torej so teoretično dve srne ostale brez vseh mladičev, zelo etično fantje, da je pa plan hitro izpolnjen to se pa stinjam, je pa tako ravnanje popolnoma nepotrebno.

  4. #24

    Privzeto

    Dule, sem vesel, da nisem sam. Te bodo kmalu označili za nezaželjenega. Kot so mene pred par meseci. Potem se nisem več oglašal. Medtem je nastal prepir pri vsaki temi. Veliko jih je moderator zaklenil.
    Ja tukaj ne smeš misliti drugače kot tistih par, ki so si z svojimi idejami Forum kar prilastili.

  5. #25
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Mene so starejši jagri učili da se vodeči srni, ki vodi dva mladiča odstreli slabotnejšega, ne pa oba ali pa še dodatno dva drugi srni. Če pozorno preberete članek izveste da so bili v dveh urah streljani štirje mladiči, najprej eden, nato še trije dvema srnama nedaleč stran. Torej so teoretično dve srne ostale brez vseh mladičev, zelo etično fantje, da je pa plan hitro izpolnjen to se pa stinjam, je pa tako ravnanje popolnoma nepotrebno.
    Skoraj tako bi tudi sam napisal in se tudi jaz podpišem tu spodaj, če smem seveda

  6. #26

    Privzeto

    Aha, vzeto na znanje. Samo je pa res da brez dveh različnih mnenj ni debate. Ma tako šteje samo tisto kar prakticiraš v lovišču. Mala provokacija...zakaj potem tovariš lovec ni odstrelil tudi obeh srn, da bi izpolnjeval še plan po srnah.
    Last edited by Dule; 21. December 2012 at 12:34.

  7. #27

    Privzeto

    Alojz1, meni se ne zdi ravno tako. Res pa je, da nekateri z osebnimi označbami človeka pošteno razp...ijo. Ker na drugačno mnenje reagirajo z osebnim napadom.

    Dule je že prav napisal. A presoja kar na pamet.
    Nihče od nas ne ve kakšni so bili ti mladiči in po koliko so jih srne vodile.
    Napak ne bi bilo tudi, če bi odstrelil in mladiča in srno. Vse je odvisno od njihove telesne kondicije pa še kakšne druge okoliščine.
    Da se kaj takega dogaja, kar tu sedaj bolj ugibamo kot vemo so krivi odnosi v sami LD. S tem mislim na obe strani. Tako uplenitelja kot njegove očitno nasprotnike.

    Nima pa prav nikakršnega smisla, da se tu sedaj spuščamo na razglabljanje tipa baba rekla baba čula o samem odstrelu.

    Tisto, kar bi nas moralo skrbeti je ravnanje tako predlagatelja kot Etičnega odbora, ki se očitno noče zavedati kaj je etični kodeks.

    Sem obljubil analizo Šušteričevega pisanja, pa mi volja peša nekaj razlagati kar je tako očitno.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #28

    Privzeto

    Mislim, da je potrebno tu ločiti med lovom, kot bi se naj izvajal in pa letanjem po lovišču (po možnosti še z avtom) in streljanjem vsega kar pride na pot.

    Nisem proti uplenitvi tudi več osebkov divjadi na enem lovu, samo pod pogojem, da je to lov.

    Mnenja kot je to, objavljeno v lovcu pa so podana samo na osnovi podatkov tistega, ki je "prijavo" podal in kot tako nima nobene teže, razen mogoče za tistega, ki ga je napisal.

  9. #29

    Privzeto

    Dule je že prav napisal. A presoja kar na pamet
    Mislim da vsi presojamo na pamet, tudi o foušiji.

  10. #30

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Mislim da vsi presojamo na pamet, tudi o foušiji.
    Se čisto strinjam.
    Pisanje v Lovcu pa je le konkretna zadeva in se jo da tudi konkretno analizirati, še sploh ker gre za uradno pisanje predstavnika komisije, ki je pristojna za svoje področje na nivoju LZS.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •