Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Več daljnogledov za eno puško?

  1. #1
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto Več daljnogledov za eno puško?

    Zdravo.

    Imam vprašanje. Trenutno si lastim samo en kos orožja, ki pa je vsestransko uporaben (čakanje, zalaz, skupni lovi...). Ker puška nima mehanskih merkov moram uporabljati optične pripomočke. Tu pa se pojavi problem - namen imam kupiti malce boljši daljnogled, ampak glede na teren, ga ne bi rad uporabljal na skupnih lovih - en daljnogled je že šel v nebesa zaradi padca.

    Zato sem mislil, da bi nabavil dva daljnogleda - enega za zalaz in čakanje, drugega pa za skupne jage in kot rezervo (za slednjega ne bi preveč zapravljal, da ga ne bi bilo preveč škoda).

    Zdaj pa me zanima če se tak sistem obnese, ali obstaja boljša rešitev (recimo nakup nove puške, ali pa mogoče nakup ene optike za srednji denar, ki bo uporabna za vse). Če se, me že zanima, kakšno montažo svetujete - do zdaj sem uporabljal picatinny šino in obročke z repi za hitro odvitje.

    Hvala za nasvete.

  2. #2

    Privzeto

    Živjo, jst mam na štucu za solo jage namontiran 2,5-10x50 daljnogled z piko v križu, za skupne jage v prihajajočem letu(letos se je z € mal zasralo), pa mislim nabavt še namensko piko. Montažo mam pa leupoldovo snemljivo(quick release).
    Za pogone dobra izbira je pa tud kakšen širokokoten dalnogled 1.1-4x24 al pa kej podobnega.
    Last edited by Dule; 16. December 2012 at 21:44.

  3. #3
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ja saj nekaj v stilu 1-4x24 imam namen kupiti, skrbi me samo to, da bo potem kup komplikacij in problemov z montažani, nastrelitvami in podobno.

  4. #4

    Privzeto

    jaz sem dal gor Leupoldovo montažo ravno zato, ker namontiraš en daljnogled nastreliš, snameš, namontiraš gor drugega, nastreliš zopet snameš, daš gor prvega in je grupa točno tam kamor je bilo nastreljeno. Montaža me je z bazo in rinkami ter delom puškarja koštala 200€, naslednje rinke bom kupil preko interneta in sam zmontiral piko. Problem je le ker sem omejen z razdaljo med rinkami in bo potrebno kupit tako, ki bo ustrezala dolžini montaže, najbrž Bushnellova Trophy 1x28 ali pa Aimpointova Hunter.

  5. #5
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ja, čeprav bi osebno rad ostal kar na picatinny šini, ki jo že imam. Se bom poskušal pozanimati kako je z raznimi Quick-release montažami za weaver/picatinny šine in se prilagajal glede na rezultate.

  6. #6

    Privzeto

    Ne ne, saj nočem nič vsiljevat. Pri picatinny šini bo verjetno potrebna korekcija pri vsaki zamenjavi daljnogledov, lahko pa da se tudi motim.

  7. #7
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Nič hudega, nisem želel izpasti, kot da karkoli vsiljuješ, pač zame je bolj priročno, ker imam šino že kupljeno in nameščeno, poleg tega pa šina po moje nudi več možnosti za nastavitve, kot za razne pike in podobno.

    Kar se pa tiče snemljivih montaž in šin, kupi se lahko visoko kvalitetne taktične montaže, ki nudijo popolno povrnitev ničle, če se daljnogled odstrani. Problem je edino da stanejo 200-300€.

    Sam bom za začetek namestil Warne obročke (http://forum.accurateshooter.com/ind...opic=3770932.0).

    Američani jih zelo hvalijo, proizvajalec pa zagotavlja maksimalen premik ničle le 0,03mm, v kolikor se jih namesti na njihove šine.

    Če ne bo delalo bom pač zamenjal.

  8. #8
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Nič hudega, nisem želel izpasti, kot da karkoli vsiljuješ, pač zame je bolj priročno, ker imam šino že kupljeno in nameščeno, poleg tega pa šina po moje nudi več možnosti za nastavitve, kot za razne pike in podobno.

    Kar se pa tiče snemljivih montaž in šin, kupi se lahko visoko kvalitetne taktične montaže, ki nudijo popolno povrnitev ničle, če se daljnogled odstrani. Problem je edino da stanejo 200-300€.

    Sam bom za začetek namestil Warne obročke (http://forum.accurateshooter.com/ind...opic=3770932.0).

    Američani jih zelo hvalijo, proizvajalec pa zagotavlja maksimalen premik ničle le 0,03mm, v kolikor se jih namesti na njihove šine.

    Če ne bo delalo bom pač zamenjal.
    Napačen link

    Tukaj je pravi:
    http://warnescopemounts.com/product/...-detach-rings/

  9. #9

    Privzeto

    Če ti puška leži in odgovarja, je bolj smiselno imeti in uporabljati le to puško in na njej imeti pač dva daljnogleda. Jaz imam na dveh puškah po dva daljnogleda. Na karabinu imam EAW zasučno montažo ter daljnogleda 3-9×40 za lov iz visoke preže, ter 1-4×24 za pogone. Montaža je narejena tako, da preprosto snameš en daljnogled in namestiš drugega.
    Na kombinirki imam isto zadevo, dva daljnogleda, en 6×42 ter en 1-4×32, le da je montaža Suhl. Enako deluje brez problema, daljnoglede menjaš poljubno, snameš enega, namestiš drugega in to je to.
    Treba se je samo zavedati, da montaža drugega daljnogleda na obstoječo montažo stane kar nekje 80% cene kompletne montaže, ker je glavni strošek zgornji del montaže (obročki...).

    V kolikor je puška primerna bolj za čakanje iz preže in manj za pogone (predolga, pretežka, nedirekten sprožilec, prešibak kaliber ali karkoli drugega...) pa je najbrž bolje nabaviti drugo puško. Je pa to stvar vsakega posameznika. Glede na to, da tvoja puška nima mehanskih merkov je po mojem mnenju le pogojno uporabna za pogone ker na pogonih dostikrat prideš v situacijo, ko je daljnogled odveč (tudi širokokoten) in prav pridejo dobri barvni merki (zahteven teren, zaraščenost, zarosen ali zamrznjen okular daljnogleda).
    Stari jagri, ki so na pogonih postrelili od 50 do 100 prašičev so mi vedno govorili, da mora puška za pogone imeti snemljivo montažo in mehanske merke...

  10. #10

    Privzeto

    MasterLesjak Deerhunterjeva trditev velja 100%.
    Imel sem kombinirko s suhlovo montažo in s tremi optikami, po menjavi brez korekcije pri vseh treh.
    Karabin z EAW zasučno montažo tudi tri optike rezultat enak. Je pa res, da mora biti montaža boljše kvalitete, da je to izvedljivo. Seveda je zelo pomemben tudi, puškar sploh pri Sulovi montaži!
    Izvedljivo samo na € ne smeš gledat!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •