Stran 9 od 17 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 162

Tema: Video

  1. #81
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Tako ja streljat pozimi, ko je pol metra snega, pa po možnosti divjad, ki leži... ameriško(dobesedno)!
    Pod prvič, ni bilo pol metra snega oz. več kot 40 cm, kot je zapovedano v Sloveniji in pod drugič so lepo poiskali zastreljeno košuto.
    O streljanju ležeče divjadi imamo pa itak samo Slovenski jagri ene svoje ferefeke. Jaz pravim, da divjad, ustreljena takrat ko najmanj pričakuje, najmanj trpi. In to je bistvo, ne pa ene tradicionalne ferefeke!

    Odličen video posnetek odlične jage!

    Če bi preganjali pujse, bi seveda vsi hvalili, tako bo pa še kakšno kritiko brati.

  2. #82
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Pod prvič, ni bilo pol metra snega oz. več kot 40 cm, kot je zapovedano v Sloveniji in pod drugič so lepo poiskali zastreljeno košuto.
    O streljanju ležeče divjadi imamo pa itak samo Slovenski jagri ene svoje ferefeke. Jaz pravim, da divjad, ustreljena takrat ko najmanj pričakuje, najmanj trpi. In to je bistvo, ne pa ene tradicionalne ferefeke!

    Odličen video posnetek odlične jage!

    Če bi preganjali pujse, bi seveda vsi hvalili, tako bo pa še kakšno kritiko brati.
    Pod prvič sem zato rekel pol metra, da je bolj padlo v oči(pretiravanje), kot drugič pa se mi ne zdijo ferefeke, očitno se ti zdi vse v tej naši jagi nepotrebno...Ti pa kar veselo streljaj ležečo divjad (v glavo zaradi mene, ker najmanj trpi)...in pod drugič nisem videl, da je bla zastreljena, prašičev pa niti nisem omenjal, ker je po moje vsaka jaga lahko lepa ne samo prašičja! Včasih se mi zdiš malo jasnovidca oziroma, je zanimivo kako bereš misli...sicer pa nevem zakaj na tem forumu vedno, ko poveš svoje mnenje je absolutno treba poudarit kako v piii je vse kar je tradicionalnega oziroma kar tvoj izraz lahko uporabim: slovenskega? Nisem noben nazadnjak, tudi kar se tiče lova niti najmanj- ferefeke se mi zdijo to, da ne lovimo z lokom, to da mora kopito lovske puške biti leseno, to da greš domov z lova, če prvo srečaš staro babo itn. še sto traparij- te stvari so odveč, to da se ne strelja ležeče divjadi pa se mi zdi normalno... potemtakem ti streljaš tudi zajca in drugo poljsko divjad, ko leži in se ti zdi to prav in normalno? V tem primeru lahko debato zaključimo, ker pač drugače razmišljamo in ne bova prišla kar se tiče tega nikoli skupaj...zdaj pa veselo po meni:icon_:...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  3. #83
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Pod prvič sem zato rekel pol metra, da je bolj padlo v oči(pretiravanje), ...
    Očitno ti gre pretiravanje dobro od rok!

    Za zastreljeno košuto, si pa kar še enkrat poglej posnetek in malo poslušaj, pa ti bo jasno kako se je vse odvijalo. Posnetek je lepa reportaža dobrega lova.

    O tradiciji in orožju, katerega uporablja ohohooooooo krat več lovcev po svetu kot je nas najpametnejših Slovenskih, pa imamo lahko vsak svoje mnenje, se ti ne zdi.
    Skratka, zame je ta video odličen posnetek lova kakršnega bi si tudi sam želel doživeti!

  4. #84
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Ja, sm še enkrat pozorno pregledal video na 3.34- kje točno vidiš oziroma on pove, da je košuta zastreljena? Meni se zdi pač ustreljena na tleh in to je to, nevem no. Še enkrat, da se razumemo- nisem imel nobene pripombe o orožju le o tem načinu uplenitve...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  5. #85
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Zastreljena je bila košuta od 9. minute naprej.

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Sem bil en mesec malo po svetu, malo jagal, malo turista špilal :

    Jaga od države do države je različna (nemčija, francija, anglija, škotska te smo z jago pojagal )

    1. video je na opuščenem posestvu snemano iz avta na 200-300 metrov na Škotske severo zahodu ( ni ograde ali ograje...!!!)

    Jeleni snemani iz avta na Škotskem

    2. video sneman iz centra mesta Ullapool na en hrib nad mestom razdalja nad 1 kilometer (80x optični zoom)

    Jeleni nad Ullapoolom

    Na Škotskem videl čez 2000 kosov jelenjadi.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #87
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja Wolfi samo zavedati se je potrebno,da na škotskem gozdarji ne krojijo lovskih zakonov ker gozdarjev skorajda ni(pomanjkanje gozda tisto kar ga pa je je pa hrast ki ga jelenjad ne objeda) in zato je gospodarjenje z divjadjo mnooooooooogo lažje.Tudi lov je drugače organiziran pa čeprav po večini privaten. Kar pa je lovskih društev so gospodarji na svojem in ne sprašujejo prav veliko kako in kaj se bo lovilo. Postavili so si znosne zakone in zadeva teče.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Ni "zvočnega" osnaževanja, da se ne moti ostale prebivalce, ki obiskujejo hribe, nabiralce raznih rastlin. "Zvočno" se ubije zvok z dušilcem, ki je po zakonu dovoljen. Jelene streljajo na 200-700 metrov brez problema , lisice jagajo z 22-250 seveda dušilec...razen šibre pač nimajo ampak so steel (železne), kjer je blizu vode...Jagal pa še jerebice, zajce in se mi zdi kotorne (skupina, ki je bila na lovu je imela zakupljeno 300 komadov tega drobiža, jaz sem " s strani" s šefom pomagal lovne agencije, da se je cifra čim prej našla na tleh)...konec dneva je bilo 320 cca kosov na tleh po 8 urah, 14 cevi na terenu.( majo pa naganjače, pobirače in majstra, ki ti fila drugo puško in nosi patrone ), zame nesprejemljjivo...mapak njihove navade...
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #89
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    wolfi kaj da ti rečemo užival si k car :D 2000 kosov jelenjadi to pa si si napasel oči ... da je men kdaj to doživet an ...

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    A veste da so Škoti v 15 letih na področju turizma povezanega z prostoživečimi živalmi in naravnim okoljem zaposlili 100 000 ljudi?

    Pri nas, ki imamo neprimerno bolj ohranjeno okolje, pa vlečemo za nahrbtnike...
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 9 od 17 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •