Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Plinska zavora na ustju cevi

  1. #1

    Privzeto Plinska zavora na ustju cevi

    Ta tema se dotika tudi zakonodaje, vendar me zanima tehnični vidik, zato jo objavljam na tem delu foruma...

    Kako se to obnese in ali je to sploh legalno?

    Ima kdo izkušnje z njimi?

    Seznam orožja, ki je na območju Slovenije prepovedano, kategorija orožja in točka A9 (posebna oprema za orožje):

    http://www.uradni-list.si/files/RS_-...~P002-0000.PDF

    Citat:
    "posebna oprema za orožje vseh kategorij, so naprave za dušitev zvoka, cevi z zunanjim navojem na ustju cevi ali drugimi nastavki, namenjenimi izključno namestitvi dušilca ali vojaške opreme (tromblonski nastavki, itd.), teleskopski namerilniki z napravo za elektronsko ojačanje svetlobe oziroma z infrardečo napravo ali namerilniki s termičnim (IR) senzorjem, če so izdelani ali predelani tako, da se pritrdijo na orožje ali so njegov integralni del"

    Zasledil sem, da se pri določenih trgovcih lahko kupi puške s cevmi in plinskimi zavorami ali zgolj pripravljene cevi z navoji za plinske zavore...

    Lahko kdo pojasni kako se takšna zadevo sploh pritrdi na ustje cevi da je legalno...? Ali gre potemtakem za notranji navoj v ustju cevi?

    Da ni potem kakšne delime npr. če za plinsko zavoro vrežeš navoj nimaš pa ves čas namontirane, to pa lahko kakšnemu "preveč pametnemu" modremu angelu pade v oči in nastanejo problemi...

  2. #2

    Privzeto

    Navoj za zavoro in dušilec je lahko enak, ni pa nujno.
    Puško z navojem lahko kupiš. Le dušilca ne smeš namestiti.
    In ne skrbi. Nihče ti ne bo težil.
    Če pa želiš navoj na obstoječi puški pa se obrni na LOS (David Seljak).
    Uredijo hitro, kvalitetno in poceni. Tudi zavoro po izbiri.
    Na navoju je lahko matica dimenzije cevi, kadar ni montirana zavora.
    In se navoj sploh ne vidi. (glej Ruger Mark III)
    Last edited by cak; 24. November 2012 at 16:23.

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Cak je več al manj vse odgovoru...

    Še nekaj besed o uporabnosti: Stvar je še kako uporabna, s tem da je OBVEZNA zaščita sluha!!!!

    Drugač pa sem na več puškah preveril kako je, ko snameš kompenzator iz cevi in sem ugotovu da se lega zadetka spremeni... Tako da moraš to upoštevat...

  4. #4

    Privzeto

    Kako pa izbrati primeren kompenzator?

    Kje se da o tem kaj konkretnega prebrat?

    Na netu večinoma tuje zadeve, kaj se sploh pri nas dobi?

  5. #5
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Jaz imam tole in zmanjša odsun za 50%
    cak ti je pa že povedal kje se lahko pozanimaš in verjemi da cenejše in boljše ne boš dobil nikjer.
    http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=7&t=7784

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Kopfy je objavil: Pokaži objave
    Kako pa izbrati primeren kompenzator?

    Kje se da o tem kaj konkretnega prebrat?

    Na netu večinoma tuje zadeve, kaj se sploh pri nas dobi?
    Primeren kompenzator izbereš situaciji...

    Če boš uporabljal za lov, najbrš hočeš da bo puška še kar lovsko izgledala in rabiš čim tanjšega in ličnega, ker ne rabiš da nevem koliko zmanjša odsun...

    Mogoče bi bilo pametno razmisliti o "kickstopu", gre za utež, ki se jo namesti v zadnji del kopita, not pa so wolfram kroglice, ki zmanjšajo odsun... Problem je pol z obtežitvijo puške...

    Kar sem pozabil napisat o uporabnosti, je to, da se z kompenzatorjem bistveno lažje spremlja obnašanje divjadi po strelu... oz. ob samem zadetku...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •