Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: dvogled SANJU

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Za 300e dobiš Vixen Foresta 8x42! Tako oster, da dobiš poleg Hansaplast paket

  2. #12

    Privzeto

    Citat gonjač je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa predlagate v tem cenovnem rangu če že ta ni najboljši?
    Ja tole je zanimivo vprašanje ampak če bi mene vprašal bi naredu takole:
    Rajši bi bil še eno leto brez, pa bi probal še mal prišparat ( ja saj vemo, da je pizdarija z denarjem) ampak dolgoročno je to najcenejša varjanta in bi si kupil vsaj ZEISS CONQVEST 8*56T cena je cca 1000.€. Če ga boš pa kupil zdele za 300.€, ga boš kupil čez 3 leta spet za 300.in čez 3 leta spet, boš v tem času več dal, pa slabo boš vidu pa še jezen boš in nakonc boš vse skup fuknu stran in si boš kupu daljnogled vsaj takšen kot sem ti ga najprej omenu, če ne še boljšega. Kar nekaj takih zgodb poznam.

  3. #13

    Privzeto

    Tudi meni se zdi 300€ nekoliko nizek bu?et za dober daljnogled.
    Že samo 100€ več prilično razširi možnosti. Do jurčka se jaz ne bi stegoval, a za 700€ dobiš špico, ki predvsem starejšega lovca popolnoma zadovolji!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #14
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Za cca. 700€ se že dobi relativno solidno optiko, ampak je izbira še vedno precej omejena. Trenutno sta najboljša izbira v tem cenovnem rangu Zeiss Conquest HD 8x42 in Docter Nobilem 7x50. Oba omenjena lahko povprečnemu lovcu služita 10 let in ponujata zadovoljive optične lastnosti.


    @Ferenc: vsak drugi nakup daljnogled nad 1000€ je točno takšna zgodba kot jo je napisal Ferenc. Kupec je najprej vsake 3 leta kupoval daljnogled za 200-300€, nato pa izgubil živce zaradi slabe kvalitete in kupil daljnogled kot se spodobi
    Last edited by Optik-trade.si; 30. November 2012 at 08:57.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #15

    Privzeto

    S to zgodbo se tudi jaz popolnoma strinjam, na začetku sem imel en star podedovan dalnogled, nato bušnelčke, sedaj imam kitajski minox, šparam pa za steinerja.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Steiner Ranger pro (8x56) stane 500-600€.
    Ko je tema je tema, tudi s tem daljnogledom ne boš videl nič. Razen če imaš luno ali umetno svetlobo.

  7. #17

    Privzeto

    sparam za nighthunterja. Jaja, ko je tema je tema ja, ma ko ni čisto tema se pa dogajajo zanimive stvari.

  8. #18

    Privzeto

    imam swarota el 8x42. Fino fino, a ga bolj malo uporabljam, saj mi strelni daljnogled bolj približa..... V svojem kratkem lovskem času imam eno izkušnjo. ?akam na krmišču in pride jazbec. Ker je bil že tako močan mrak, ga skozi strelni daljnogled nisem vidu , kot eno kepo(mislil sem da je krtina) no potem pa pogledam skozi dvogled in ga vidim. .... Moje mnenje je da prvo je fino imeti dober strelni daljnogled, nato pa dvogled. Problem je pri jagi v visokogorju, ko ponavadi imaš puško na hrbtu in je težje operirati v strmini.....je pa pravilo da malo špage, malo muzke. Pri dvogledu se vidijo bistvene razlike v mraku.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat pzaksek je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje je da prvo je fino imeti dober strelni daljnogled, nato pa dvogled.
    To drži ko na preži čakaš pri polni svetlobi srnjaka in podobno. Ko pa pri pol lune čakaš prašiče ali lisico, pa ne boš vsakih par minut pregledoval travnika s strelnim daljnogledom. Tudi sicer je precej lažje telovaditi s stvarjo, ki jo lahko držiš v eni roki, kot s svarjo, ki je montirana na puško. Moje mnenje je, da je prva stvar pri lovu, da dobro vidiš kaktero in kakšno divjad imaš pred sabo, za to rabiš najboljše orodje. Za strel je spet drugo orodje, ki je hitro dovolj dobro za lov na razdalje, ki so običajne pri nas. Ali drugače povedano, težje je pravilno oceniti gamsa na na razdalji, na kateri ga je možno ustreliti, kot obratno.
    Za nakup daljnogleda z manjšim budžetom predlagam nakup kake rabljene zadeve priznanih znamk.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    @zakšek
    Tvoje mnenje je napačno. Saj glede na staž niti ne more biti drugačno.

    @mugo

    Tvoja razlaga je pravilna.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •