Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Pripravništvo v dveh LD

  1. #1

    Privzeto Pripravništvo v dveh LD

    Zanima me naslednje: Če sem spomladi začel s pripravništvom v LD1, ali lahko po pol leta začnem s pripravništvom v LD2? Ali je sploh možno opravljati pripravništvo v dveh lovskih družinah istočasno? Prosim za korektne odgovore, ne pa za mlatenje prazne slame, če je le mogoče. Ali kdo ve za podoben primer? Lahko tudi na ZS. Mogoče lahko Milan K razloži, kaj je na tem.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Je mogoče do trenutka, ko bi opravil izpit in bi postalo opravljanje preostanka pripravništva v LD 2 brezpredmetno.

    Kako pa si prišel na to idejo ?

  3. #3

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Zanima me naslednje: Če sem spomladi začel s pripravništvom v LD1, ali lahko po pol leta začnem s pripravništvom v LD2? Ali je sploh možno opravljati pripravništvo v dveh lovskih družinah istočasno? Prosim za korektne odgovore, ne pa za mlatenje prazne slame, če je le mogoče. Ali kdo ve za podoben primer? Lahko tudi na ZS. Mogoče lahko Milan K razloži, kaj je na tem.
    Ali imaš dvojno članstvo? V dveh LD ne moreš opravljati pripravništva istočasno, ker istočasno ali hrati ne moreš biti na dveh krajih. Lahko si le na enem kraju.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #4
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Rad bi bil zgleda clan dveh LD ko konca pripravnistvo v prvi.. vendar se zaveda da bo moral biti "pripravnik" v drugi se celo naslednje leto da bo spoznal lovisce.
    lp MAj

  5. #5

    Privzeto

    Ne gre zame.
    Milan, poglej na ZS

  6. #6

    Privzeto

    Moje mnenje je naslednje:

    Na Forumu je o članstvu že veliko napisanega. Na njem so objavljeni tudi judikati, ki dajejo odgovore na zastavljeno vprašanje.

    Če sodišče razsodi, da je LD dolžna sprejeti osebo v članstvo, potem je sodno odločbo treba izpolniti natanko tako kot to izhaja iz njenega izreka, t.j. sprejeti osebo v članstvo v roku, ki ga je določilo sodišče. Ta rok je običajno 15. dni. O tem pisno obvestiti osebo . Priporočljivo (zaradi dokazovanja) priporočeno po pošti s povratnico.

    Če LD sodne odločbe ne izpolni v predpisanem roku, lahko oseba od sodišča zahteva njeno prisilno izpolnitev.

    Dvojno članstvo ni razlog za neizpolnitev sodne odločbe.

    Oseba, ki nima lovskega izpita je lovski pripravnik. Izpit je dolžna opraviti v zakonsko predpisanem roku , t.j. v dveh letih od sprejema v članstvo. V času pripravniške dobe je pripravnik dolžan opravljati pripravništvo skladno s pripravniškim programom. Po uspešno opravljanem pripravništvu ga je LD dolžna prijaviti – napotiti na opravljanje lovskega izpita.

    Če posameznik nima lovskega izpita in je član dveh lovskih družin, v tem primeru je v obeh LD pripravnik. Na lovski izpit ga napoti tista LD, v kateri najprej opravi praktični del lovskega izpita (pripravništvo). Ko opravi lovski izpit, ni več pripravnik, temveč polnopravni član v obeh LD. V tisti LD, v kateri še ni dokončal pripravništva, mu z dnem, ko opravi lovski izpit, to konča - preneha, ker zanj ni več zakonskih pogojev. Zakon predvideva (določa) pripravništvo le za osebe, ki še nimajo lovskega izpita. Za osebe, ki lovski izpit imajo, pa tega ne določa. In o tem je pisal v Lovcu tudi predsednik LZS.

    Pa lep lovski zdravo!
    Last edited by MilanK; 27. November 2012 at 03:47.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #7

    Privzeto

    Jegrovo vprašanje sem razumel drugače kot so usmerjeni odgovori.

    Očitno gre za željo prestopa iz ene v drugo LD med letom med obdobjem pripravništva. Nekako kot prestop iz šole na šolo med letom.
    Mislim, da je vse odvisno od pripravljenosti LD v kateri bo pričakal čas, ko naj bi opravljal izpit. Če se bodo oni s tem strinjali, mu bodo mentorji podpisali dnevnik in ga prepustili k opravljanju družinskega izpita ter poslali na teoretični del.
    Če se oni ne bodo strinjali, se lahko za napotitev obriše pod nosom.
    Prisiliti jih ne more nihče in z ničemer!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #8

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Izpit je dolžna opraviti v zakonsko predpisanem roku , t.j. v dveh letih od sprejema v članstvo.
    Milan, mislim, da gre za malo napako, lovski izpit je treba opraviti v roku treh let od sprejema v članstvo /ZDLov-1, člen 65/2/.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    @sršen

    Vprašanje je bilo postavljeno za istočasno opravljanje pripravništva. Sicer pa si pravilno opisal postopek prenosa že opravljenerga praktičnega usposabljanja iz družine na družina.

    Sicer pa pripravnik s tako idejo ima veliko perspektivo, kvantiteta pred kvaliteto.

  10. #10

    Privzeto

    da ne bo kdo mislil, da gre zame. Imam 20 letni staž v eni LD. Spraševal sem čisto posplošeno, ker imamo tak primer v naši LD.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •