Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Heym 21 Syntetik STS

  1. #1
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto Heym 21 Syntetik STS

    http://www.frankonia.de/478077/24482...ategoryId=6748

    Zanima me kaka je ta puška?
    Mogoče kdo ve povedati kaj več o proženju?
    Všeč mi je da je krajša, "rostfrei" in "plastična". Kaliber 30-06 pa mi tudi odgovarja.
    Uporabljal bi jo za pogone in za sledenje po krvni sledi. Za daljnogled sem nadaljeval temo v razdelku "optika".

    LP Nace

  2. #2
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Tale "rostfrei" zna bit dvorezen mec.Jaz sem imel tako pusko pa so bili sami problemi pozimi ko so se temparature spostile pod minus.......Ali zlomi montazo ali pa ti bo zlomilo optiko......
    Preveri iz kaksnega materiala je to

  3. #3
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Hvala za komentar, se bom pozanimal pri puškarju kakšni problemi lahko nastanejo v zvezi s tem. Možno da se da to rešit z montažo?
    Cev iz nerjavne kovine mi je bolj zanimiva, ker je manj čiščenja :)
    Vsaj predvidevam da ni treba biti kirurško natančen.

  4. #4
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Če ne bi bil levičar bi bila pri meni doma... Kar sem pa o teh steinless pušk slišal, se tudi te kvarijo (Tikka, razni amerikani, lahi...). Tisti ki imajo orožje res veliko po rokah priporočajo kvalitetno bronuro. Nič kaj revolucionarnega. Ponoči pa verjamem da si v minusu s tem "špeglom"... Konec koncev je pa Heym. Se pravi Puška z veliko začetnico...
    Jaz sem kar nekaj časa izbiral in tu po forumu spraševal. Za dnar, ki sem ga bil pripravljen zapraviti verjamem, da sem kupil poceni in kvalitetnega Browninga X-bolt. Poizkusi, ne bo ti žal. Sem kar presenečen, glede na to, da je puška bolj kavbojska kot lovsko-evropska. Žal mi je le, da Čehi ne delajo pušk za levičarje. Če bi se to zgodilo, ne bi niti razmišljal...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Nekaj malega izkušenj s stainless puškami imam, uporabljam sako 75 finnlight in sako 85 stainless laminated, prva je pognala skoz cev 1000+ krogel, druga pa blizu 500 in to pri temperaturah od -20 pa do +30, niti enkrat samkrat ni bilo kakih problemov.
    Montaže se nič ne lomijo, je pa res da niso iz bolšjega sejma
    Kvalitetna bronura je pa za tiste, ki puško več po hiši vlačijo, kot po jagi

  6. #6
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Evo, končno so se zmigali pri Frankoniji. Puška je na poti :)

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Rostfrej/inox da ali ne? Ali je res, da so pri Tiki, Heymu in ostalih firmah težave z njim???

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    imam 2X Sako stainless puški, stari 7 in 5let, pomoje bom prej cev skuril, kot da bi zaradi materiala bilo kaj narobe ..včasih jo tudi po 2-3 mesce niti ne obrišem, tako da se mi že zasmili, potem jo pa le zglancam
    Kakšne težave naj bi bile, mogoče rjavenje?

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ma, saj vidiš, da pišejo o težavah z montažo (verjetno različno raztezanje materiala) in posledično težave z optiko...
    Nekje sem že bral o tem, pa me zanima, kako je s tem v resnici... Bo treba še kje kaj pobrskati...

    Drugače pa je tudi Mugo nov lastnik inox puške in verjamem, da se je pred tem pozanimal o značilnostih materiala...

  10. #10

    Privzeto

    Če so dovolj dobre za fince kjer pridejo temperature tudi do-40 stopinj bodo tudi za slovensko kalifornijo dovolj dobri materiali :D
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •