Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Kahles

  1. #1
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto Kahles

    Predstavitev podjetja Kahles je precej zahtevna naloga, saj gre za najstarejše podjetje v tej branži in hkrati podjetje, ki je na področju športne optike skozi zgodovino postavilo največ mejnikov. Vse od njihovih začetkov leta 1898 do danes je Kahles vselej ostal v vrhu proizvajalcev strelnih daljnogledov, tako glede kvalitete kot tehnološke dovršenosti.



    Ta kratek opis ne bi bil popoln brez omembe patentov in tehnoloških inovacij, ki jih je Kahles prvi predstavil na trgu.
    - 1989 ustanovitev podjetja, ki proizvaja izključno optične inštrumente
    - 1900 predstavitev strelnih daljnogledov TELORAR v petih različnih povečavah
    - 1926 predstavitev daljnogledov HELIA s širokim zornim kotom
    - 1949 predstavitev prvega variabilnega strelnega daljnogleda
    - 1960 predstavitve prvega vodotesnega strelnega daljnogleda na svetu
    - 1972 predstavitve prvega strelnega daljnogleda z večslojnimi premazi leč na svetu (več kot 90% svetlobne propustnosti)
    - 2000 predstavitev prvega digitalnega sistema osvetlitve namerilnega križa
    - 2005 predstavitev sistema MultiZerro za kompenzacijo padca krogle, ki je bil prvi takšen sistema na trgu

    V splošnem lahko za Kahlesove strelne daljnoglede zapišemo, da jih vedno odlikuje zelo širok zorni kot in kompaktna konstrukcija. Med lovskimi strelnimi daljnogledi je vredno izpostaviti predvsem naslednje:

    Helia 5 1-5x24

    Helia C 1.5-6x42

    Helia CSX 2.5-10x50

    Helia CBX 3-12x56



    Med taktičnimi strelnimi daljnogledi pa trenutno Kahles ponuja dva popolnoma nova daljnogleda. Predvsem novi K624i trenutno predstavlja eno najboljših izbir v svojem razredu.

    K 312 II

    K624i
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  2. #2
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Za ogled video posnetkov daljnogledov in ostalih izdelkov podjetja Kahles lahko sledite spodnjim povezavam.


    KLIK za ogled video posnetkov



    Vse debate o izdelkih te znamke pa se prav tako lahko razvijejo kar v tej temi.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #3

    Privzeto

    Jaz sem dobil od deda na kombinirki tale daljnogled:

    - K. Kahles Wien HELIA - SUPER 39 S1


    Kljub temu, da je daljnogled dokaj star sem z njim za lov zelo zadovoljen, za tarčo pa ima mogoče malenkost pre-odebeljen križ.

    Na kakšno vrednost bi ga približno ocenili, samo toliko, da vem kaj imam?

  4. #4
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    cca 150 eur.
    Lp in dober pogled!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    To kar je na sliki nima nobene vrednosti razen simbolne, ki pa je neprecenljiva.
    Ker je monta?a lotana na daljnogled, bi bila vsaka premontaža na drugo puško povezana z veliko stroški.
    Optične lastnosti tega daljnogleda pa so v primerjavi z današnjimi smešne.

  6. #6
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Glede na to, da je bil od tvojega Deda bi ga jaz na tvojem mestu kar obdržal. ;)

    Muzikant ti je pa prav tako odgovoril, da zaradi lotane suhl montaže ta daljnogled praktično ni mogoče prodati.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #7

    Privzeto

    Hvala za odgovore. Nisem ga nameraval prodati, vrednost me je zanimala samo iz firbca, da vem približno kaj imam.

  8. #8

    Privzeto

    Pa sploh to ni tako slab daljnogled. Še vedno je boljši od velike večine kitajcev in podobnih vzhodnih zadev.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Tu je govora o Kahlesih. ;)

  10. #10

    Privzeto kahles

    Ker sem ravno videl sliko kahlesa, bi rad omenil da sem zelo podobnega dal montirati na mojo staro puško petelinko. Razloga sta bila dva in sicer zamenjava zaradi 4x povečave, ter križa(raje imam št4, kot 1).
    Za kar bom potreboval bo kvaliteta tega daljnogleda popolnoma dovolj. Tudi nove izvedbe daljnogledov nebi lično delovale z staro puško.
    Ko sem na internetu brkal o tem daljnogledu(večino z sami pohvalami) sem naletel na zelo zanimivo zgodbo, ki se skrajšana glasi nekako takole:

    Leta 1977 se poklicni lovec odpravi na lov. Visoko na namorski višini 2300 m odloži svojo puško 6,5x57r z strelnim daljnogledom in se premakne malo višje.
    Po vrnitvi nazaj, mesta, kjer naj bi bila puška ne najde več.
    Minejo dnevi, meseci, leta in puška kjubuje vsem extremnim pogojem dežju, snegu nevihtam, itd
    Če 30 let se v to gorovje odpravi na lov mlada lovka, ki uspešno upleni gamsa.
    Gams zdrsne po pobočju navzdol in ko pride do njega zagleda polek puško v zelo bednem stanju, popolnoma rjavo, a ko pogleda skozi daljnogled mi mogla verjeti svojim očem. Slika daljnogleda popolnoma čista, jekleni deli sicer zarjaveli, a mehanizem prezhiben in normalno delujoč. Lovka je prebrala napis na okolarju: K.KAHLES Wien, HELIA Super 6 S2, Nr.179075.
    Skratka 30let je strelni daljnogled kljub vsem mrazu snegu, ledu itd.. ostal vodotesen.
    Ta daljnogled je bil kasneje prikazan na vseh večjih raztavah in bil v ponos Kahlesu.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •