Stran 7 od 16 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 153

Tema: Pregled lovske puške

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Prebral sem diplomsko nalogo v prej navedenem linku. Ugotovitev v njej je, da lovski čuvaj nima večjih pooblastil pri odvzemanju prostosti storilcev kaznivih dejanj od civilne aretacije.
    Še kar me zanima, ali lahko lovcu z veljavno izkaznico v svojem lovišču čuvaj pregleda ororžje, da bi recimi preveril če ima ustrezen kaliber, naboj, ki ustreza za lov doldočene vrste po uredbi, pri PAP ne prevelik nabojnik, ali kaj podobnega? Lahko zahteva, da mu lovec izroči orožje v pregled? Če ne sme, pa bi rad kaj od prej navedenaga preveril, kaj lahko stori?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #62

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Čeprav je škoda besed, bom napisal še eno retorično vprašanje:
    A kdo misli, da so policaji res tako neumni, da ne bi vedeli v kakšni embalaži se prenaša orožje in da lahko zahtevajo dokumente in vpogled orožja le takrat, ko se orožje nosi oziroma, ko ni zaprto v embalaži?
    Jaoooooooj, Karel
    Tudi zelen avto, še posebej če gre za terenskega po vsej verjetnosti prevaža lovca in zelo verjetno je pijan in še verjetneje ima v prtljažniku poravbšicano divjat, zato ga je nujno ustaviti in izvesti varnostni pregled.
    Upam da se ne bo našel kdo ki ne bo v zgornjem prepoznal sarkazma!

    Lej, še enkrat skušam lepo povedati:
    Gre za to, da si razjasnimo, kaj se sme, v kakšni situaciji se sme in kaj se ne sme.
    Tako da prosim, daj odgovore na kakšne trditve na način, "ne to ne drži, ker zakon ta in ta, člen ta in ta govorita to in to" ne pa ali je policaj neumen ali ni. Eni so drugi niso, tako kot na splošno ljudje. In tistih neumnih se je treba znati obraniti, zato debatiramo!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mugo, pravkar sem se pozanimal. Pri nas te pokličejo iz UE, ti dajo datum in uro. Na UE ti orožje pregleda puškar.

  4. #64

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Mugo, pravkar sem se pozanimal. Pri nas te pokličejo iz UE, ti dajo datum in uro. Na UE ti orožje pregleda puškar.
    Ti je kaj znana pravna podlaga?
    Če lahko dobiš kakšno to vabilo, bi morala biti gori navedena.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Mugo, pravkar sem se pozanimal. Pri nas te pokličejo iz UE, ti dajo datum in uro. Na UE ti orožje pregleda puškar.
    Iz tega lahko sklepam, da UE opravlja kontrolo orožja. Če ga imaš torej vpisanaga v orožni list, je pregledano s strani UE in zakonsko ustreza. In ti ga nima pravice nihče pregledovat, lahko samo preveri, če se številka ujema s tisto v orožnem listu. Je tako??
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Nevem kje je kakšna pravna podlaga.
    Odkar je pred mnogo leti krogla končala v stropu UE, pregled orožja opravi puškar. Ne pregleda samo številk, ampak prime puško, repetira, pregleda zaklep, cev...
    Jaz še nisem bil prisoten na takem pregledu orožja, ker sem napisal pooblastilo.

    Iz štajerskega konca ni nikogar, ki je bil že na takšnem pregledu?

  7. #67

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Nevem kje je kakšna pravna podlaga.
    Odkar je pred mnogo leti krogla končala v stropu UE, pregled orožja opravi puškar. ...
    Mislim na pravno podlago s katero UE to počne in to počne periodično. Kajti prvič slišim v tem desetletju, da se to dogaja. V prejšnjem sistemu vem, da je bilo, a sedaj me to preseneča, ker na nekaterih UE je tako, drugje drugače. Zato je treba vedeti za to pravno podlago.
    Četudi si poblaščal, si verjetno dobil nekakšno vabilo za ta pregled. Kaj je tam pisalo?
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #68
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Razumem te Sršen, samo res ne vem v katerem zakonu piše, da je treba orožje peljat na pregled. Tudi mene zanima.
    Mogoče ve kdo od ostalih forumcev?

    Vabila nisem videl, sem večino odsoten. Zato v takih in podobnih primerih napišem pooblastilo. Bilo pa je to samo enkrat do sedaj, odkar sem lovec.

  9. #69

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    "Jaoooooooj, Karel[IMG]..."
    Takšnega izpada si nisem zaslužil.
    Preberi si, že omenjen 8., nato pa še 24., 58., 62., 63. in 81. člen ZOro, ki obravnavajo pravice, dolžnosti in kazenske sankcije na to temo.
    Naj te spomnim še na dejstvo, ki ga je napisal že nekdo pred mano, da je treba zakon tudi razumeti. Če zakon določa, da si dolžan policistu pokazati OL, mu moraš pokazati ( ne dati v roke ) tudi orožje, ki ga imaš pri sebi. Kaj mu pomaga OL, če ne more preveriti istovetnosti z orožjem?

  10. #70

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Takšnega izpada si nisem zaslužil.
    Preberi si, že omenjen 8., nato pa še 24., 58., 62., 63. in 81. člen ZOro, ki obravnavajo pravice, dolžnosti in kazenske sankcije na to temo.
    Naj te spomnim še na dejstvo, ki ga je napisal že nekdo pred mano, da je treba zakon tudi razumeti. Če zakon določa, da si dolžan policistu pokazati OL, mu moraš pokazati ( ne dati v roke ) tudi orožje, ki ga imaš pri sebi. Kaj mu pomaga OL, če ne more preveriti istovetnosti z orožjem?
    Karel, se opravičujem, če se čutiš užaljen, vendar nam pusti, da to lepo poseciramo in razjasnimo! Zna priti še kako prav.
    To kar si ponovno napisal pa itak vsi že na pamet vemo.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 7 od 16 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •