Stran 2 od 16 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 153

Tema: Pregled lovske puške

  1. #11

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Sršen, kaj meniš na to:si lovovodja za lov divjih prašičev in kolega lovec pride na lov s puško kalibra 223 .Kaj mu boš rekel ? ...
    Zajec, sploh ne gre za to kaj jaz menim.
    Gre za to kaj je možno in upravičeno na osnovi zakonov!

    Če bi bil jaz lovovodja, bi njemu in vsem ostalim povedal, da če bo padel strel s to puško, bo takoj klican inšpektor. Pa naj jo potem nosi na štant in trajb, če ne bo smel ustreliti. Predstavljaj si ostale, kako bodo skakali, če bodo prašiči tekli mimo njega brez šusa. Če pa bi ustrelil, pa kot sem rekel. Verjemi, da bi s takimi modeli narod sam prav hitro opravil, če bi lovovodje postopali kot je treba.
    In ja, poznam take primere, pri nas celo z 222.rem, pa nihče ni rekel nič. Lovovodja sem bil pa točno enkrat, ker sem se na neumnosti odzval. Sedaj so drugi in jambrajo in se kregajo, ukrepajo pa nič. Kar naj.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #12

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ... Orožni list pa lovskega inšpektorja nič ne briga, to je pristojnost policije, zato jih ponavadi pripelje zraven. Lahko pa pogleda lovsko izkaznico.
    Lovski inšpektor lahko nadzira vse kar je o orožju napisanega v ZDLov-u in podrejenih aktih. In ne samo lovski, tudi ribiški in vsi inšpektorji s področja varovanja narave.
    Ali lahko preverja sam orožni list, pa nisem šel preverjat. Bo še kdo drug.

    Pri teh policijskih pregledih na zbornih mestih je bolj zanimivo, ali si dolžan na zbornem mestu iz avta nositi flinto policaju na pregled. Dokler je ne vzamem iz avta in nosim/prenašam v lovišču, nima nobenih kompetenc za pregled.
    Jaz pravim, da če imajo kakšen sum, naj se spravijo na dotičnega, ostalim pa naj ne težijo!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Lovski inšpektor lahko nadzira vse kar je o orožju napisanega v ZDLov-u in podrejenih aktih.
    Ja, to je jasno. A pa to pomeni, da lahko pride do tebe, ti vzame puško iz rok in po njej po lastni volj škljoca in brska?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ravno zato sprašujem. Po mojem mnenju je močno prekoračil pooblastila lovskega inšpektorčka.

    Ah ne no sej on je uradna oseba pa ne bo prekoračil pooblastil.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  5. #15

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ja, to je jasno. A pa to pomeni, da lahko pride do tebe, ti vzame puško iz rok in po njej po lastni volj škljoca in brska?
    Menim, da mora za vsak inšpektorjev poseg v tvojo lastnino prisoten razlog. In kot sem rekel, s seboj lahko vlečem vseh svojih 3, 5, 8, 10 ali 12 kosov orožja, kolikor ga pač imam, če so vpisani v orožnem listu "Lov". Prekršek nastane, ko s tem orožjem naredim nekaj kar ne bi smel.
    Če ZDLov predpisuje določeno vrsto orožja in izstrelek za uplenitev določene vrste divjadi, ima po mojem mnenju pravico, da to preveri, če je podan kakšen sum. A to je že postopek in za postopek zahtevam zapisnik!
    Samovoljno brskanje policistov in inšpektorjev brez vzrokov po našem orožju in legitimiranje kar tako (orožni list je identifikacijski dokument) vsekakor ni upravičeno. Konec koncev smo dolžni za orožje skrbeti in ga ne dati kar vsakemu v roke! Kaj pa če se mu kaj naredi?
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Pogrešam sodelovanje policije in inšpektorjev v smislu, da pomagajo odpravljati nepravilnosti in grajam nepotrebne štih probe za potrebe zapolnjevanje nekakšnih norm.
    Za to smo si pa seveda v veliki meri zaradi lažne solidarnosti krivi sami!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #17

    Privzeto

    Bil sem na predavanju pred 14-timi dnevi na temo - Lovovodje; predaval g. Simonič.
    "Lovovodja ima pravico pregledati orožje, da ugotovi, če je bila puška preizkušena, pri PAP puški ali ima blokado v nabojniku, če je kdo vinjen, če nima vidnih označb in tako naprej. Takega posameznika lahko odstrani iz lova, če tega ne more ispeljati prekine lov."
    "Za vsako neumnost, ki se zgodi na skupnem lovu namreč odgovarja lovovodja, starešina in LD."

  8. #18

    Privzeto

    ko sem jaz policaju citiral 8.člen zakona o orožju, kakor tudi 23. in 24. in posledično da mu ne bom izročil orožja, ter da nisem storil nobenga prekrška... Je škif stopu 3m nazaj, potegnil ven svojo bareto, dal metek v cev in upil da me bo ustrelil, če mu takoj ne izročim orožja... Tako da bi rad videl heroje tle gor, k trdijo da mu ga nikakor nebi dali. In samo za inf. policaj lahko uporabi takšen postopek z izgovorom da se počuti ogroženega, kar je zelo relativno in kdo je v tem primeru ogrožen?? Za policaja se ne smatra da je uporabil orožje dokler ni izstrelil opozorilnega strela. Kdo ima potem še j...a pa da se gre pregovarjat z njim... s tem da je šele po tem, ko mi je orožje oduzel od mene zahteval orožni list..

  9. #19

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    ... Tako da bi rad videl heroje tle gor, k trdijo da mu ga nikakor nebi dali. ..
    Za tak postopek bi jaz zahteval zapisnik! Eden od vaju ga je biksal.
    Kaj bi v konkretnem primeru kdo naredil je eno, kaj je prav, je pa drugo. In če policaj ne dela prav, je treba ukrepati, saj se sicer hitro navadi delati narobe!
    Je pa dobro tam, kjer so policaji znani po kakšnih "pametnih" potezah malo biti pripravljen in jim ne dati možnosti.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    ko sem jaz policaju citiral 8.člen zakona o orožju, kakor tudi 23. in 24. in posledično da mu ne bom izročil orožja, ter da nisem storil nobenga prekrška... Je škif stopu 3m nazaj, potegnil ven svojo bareto, dal metek v cev in upil da me bo ustrelil, če mu takoj ne izročim orožja...
    Ti verjamem, da so mogoči tudi taki šerifovski vložki, vendar ob 30 pričah in vidno praznem ležišču naboja v tvoji puški ne verjamem, da bi postopek potekal tako. Sicer pa bi verjetno tudi ti v tem primeru lahko najel enega "čeferina" ki bi kavbojca kmalu postavil na trdna tla.
    Z vsem spoštovanjem, rad bi prebral odgovor nekoga, ki točno ve, kako te zadeve pravno stojijo. Kot smo že prej ugotavljali, policist ob določenih pogojih lahko zaseže orožje. Za vse ostale pa mislim, da ne, niti ga nimajo pravice kakorkoli šlatati, če jim ga ne pustiš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 2 od 16 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •