Stran 15 od 16 PrvaPrva ... 5111213141516 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 153

Tema: Pregled lovske puške

  1. #141

    Privzeto

    Opozori referenta na UO, da ti ne sme vpisat takšno orožje v orožni list (razen če imaš nabojnik za samo dva naboja)
    ja, sj v tem je hec. da si ne bo ktir inšpektor razlagal stvari takole: UE referent je pregledal orožje in je imelo 5 strelni nabojnik. zaradi tega je ta puška prepovedana za lov!
    ker zakon jasno piše, da je prepoved orožja, katerega nabojnik...! in ti imaš tak nabojnik! in ni važno kje je ta velik nabojnik, ali je na puški ali doma; zakon nikjer ne opredeljuje kje se naj nahaja ta nabojnik, obstaja samo preverjeno dejstvo (s strani referenta UE) da ta dotična puška IMA tak nabojnik!!
    skratka...

  2. #142
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ja saj tu se strinjava!

    Pa v primeru, o katerem debatiramo niti ne gre za kakšen hud konglomerat predpisov, ki jih je potrebno gledat. So si pa v nasprotju in kako naj zdaj človek ve, kaj je bolj prav, če še državni organi (UE in inšpekcija) zadevo izvajajo vsak po svoje.
    Jaa........., jaaaa........

    Pred sodiščem bomo vsi enaki, ne boj se. Razen, če si slučajno kakšen..................... župan mogoče? Potem se pa boj!

    Saj razumeš kaj imam v mislih?

    Povezal sem trenutno situacijo z dejanskim stanjem v.... ahmm, državi.

    Daj Jež, nehaj! Se opravičujem.


    Sam osebno se strinjam z vsemi predpisi (na področju lovstva).
    Če ne gre drugače, pa po zakonu (spet jaz, uhhh).
    Prekrške, tipa trije naboji in pol v nabojniku in ne vpisan opravljen PNZ psa v rodovnik,... pa ravno ne smatram za ne vem kakšen prekršek. Greh je, ni pa smrtni.

    Saj ne vem, če to paše v to temo? Ali pa tudi.

    Za vse tiste, ki uporabljate pap: en naboj v cev, dva v nabojnik. V rezervnem nabojniku pa dva naboja. Izstreliš, zamenjaš nabojnik in akcija. Imaš pet nabojev . A je to kaj novega? Je, v repetirki jih smeš imeti 10 (če gredo v nabojnik)!
    Slow justice is no justice

  3. #143
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ja, sj v tem je hec. da si ne bo ktir inšpektor razlagal stvari takole: UE referent je pregledal orožje in je imelo 5 strelni nabojnik. zaradi tega je ta puška prepovedana za lov!
    ker zakon jasno piše, da je prepoved orožja, katerega nabojnik...! in ti imaš tak nabojnik! in ni važno kje je ta velik nabojnik, ali je na puški ali doma; zakon nikjer ne opredeljuje kje se naj nahaja ta nabojnik, obstaja samo preverjeno dejstvo (s strani referenta UE) da ta dotična puška IMA tak nabojnik!!
    skratka...
    počasi, počasi,...

    Inšpektor si ne bo nič razlagal po svoje, če boš imel na lovu pap z nabojnikom za dva naboja.(pika)
    Če boš na UE nesel puško (za lov) z nabojnikom, ki je dovoljen-za lov, ni razloga, da ne bi dobil OL. Če te je strah, se prej pozanimaj. Če boš pa paradiral po UE z raznimi nabojniki za 5 ali 10 nabojev, pa pričakuj svašta.
    Če imaš jajca, jih lahko (nabojnik za 5 ali 10 nabojev) pokažeš tudi inšpektorju na lovu, pa boš potem predstavil svojo zgodbo (izkušnjo) tukaj ali pa kar v Lovcu.
    Če se ne sliši prekruto, da sem jaz inšpektor (pa nisem), bi te kar brcnil (v jajca) iz lova , pri takšnih provokacijah.
    Še vedno mislim, da te ne bo nihče vlekel za ringelne, dokler se obnašaš v skladu z zakonom ter moralno in etično odgovorno ( ne pa kot jaz, ki pišem takšne oslarije).
    Dost 'mam, gotof sem.
    Slow justice is no justice

  4. #144
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jež, čeprav si gotof pa mogoče pokomentiraj še svoje videnje tega: kupiš PAP z gladko cevjo - polavtomatsko šibrovko torej, pri teh nabojniki niso hitro snemljivi, da bi lahko kar v žepu imel drugega. No ta puška, ki si jo kupil, ima nabojnik za 3 naboje - torej je kategorije B4. Na UE ti jo vpišejo v orožni list, saj po zakonu o orožju ustreza za lov. Ampak lovit pa po ZDLov z njo ne smeš, pa čeprav ti še podzakonski akt istega zakona to dovoljuje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #145
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Jež, čeprav si gotof pa mogoče pokomentiraj še svoje videnje tega: kupiš PAP z gladko cevjo - polavtomatsko šibrovko torej, pri teh nabojniki niso hitro snemljivi, da bi lahko kar v žepu imel drugega. No ta puška, ki si jo kupil, ima nabojnik za 3 naboje - torej je kategorije B4. Na UE ti jo vpišejo v orožni list, saj po zakonu o orožju ustreza za lov. Ampak lovit pa po ZDLov z njo ne smeš, pa čeprav ti še podzakonski akt istega zakona to dovoljuje.

    A imajo Polavtomatske šibrenice snemljive nabojnike?
    Slow justice is no justice

  6. #146

    Privzeto

    zakaj imaš potem lahko ferarija ki gre 300km/h, če se lahko pelješ le 130? ker zakon ne prepoveduje posedovanje le tega.
    Ravno tako je v zakonu o orožju dovoljeno posedovanje kategorije B in v tem zakonu ni nikjer navedeno koliko nabojev imaš lahko v nabojniku.
    Je pa v zakonu o lovu prepovedana uporaba takega orožja za lov(kaj je dejanski lov menda vsi veste, posedovanje še ni lov).
    Sedaj naj mi eden pojasni kako je z zakonom, če jaz kot lastnik orožnega lista za lov posedujem orožje kategorije B4 Ali B7 ki pa ga uporabljam izključno za tekme IPSC in tekme preciznega streljanja na 100 in 300 metrov, sem član stelskega kluba koristim pa orožni list za lov?
    Po tem takem kaj inšpektorja zanima kaj imam jaz doma v omari, če sem na terenu z štuc karabinko, ki jo tudi posedujem za potrebe lova, mislim da je lovski inšpektor pristojen za opravljanje nadzora na terenu, ne pa v moji hiši.

  7. #147

    Thumbs up

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Inšpektor si ne bo nič razlagal po svoje, če boš imel na lovu pap z nabojnikom za dva naboja.(pika)
    inšpektorji si že razlagajo stvari po svoje, je pa tudi res da mi referent na UE ne bi smel vpisat puške z nabojnikom 3+ v orožni list z namenom lova v defoltu.
    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Če boš na UE nesel puško (za lov) z nabojnikom, ki je dovoljen-za lov, ni razloga, da ne bi dobil OL. Če te je strah, se prej pozanimaj. Če boš pa paradiral po UE z raznimi nabojniki za 5 ali 10 nabojev, pa pričakuj svašta.
    ne, ne pričakujem svašta. pričakujem da bo tako kot piše v najnovejšem pravilniku: puška (sicer samo MK) z nabojnikom za 10 nabojev je bila normalno vpisana v OL z namenom lova; navodilo za lov: samo 2 noter.
    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Če imaš jajca, jih lahko (nabojnik za 5 ali 10 nabojev) pokažeš tudi inšpektorju na lovu, pa boš potem predstavil svojo zgodbo (izkušnjo) tukaj ali pa kar v Lovcu.
    če bi imel jajca (in denar) bi tako izkušnjo privedel pred vrhovno sodišče!
    ker več kot očitno si vsak državni organ zakone tolmači po svoje. in se ne bi pustil podjebavat in 'namudrivat' nobenemu inšpektorju. vsekakor pa sam nisem tip, ki bi arogantno postopal pred njim, samo zahteval bi da se zakoni upoštevajo povsod enako. in to mislim da ni niti najmanjša aroganca.
    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Še vedno mislim, da te ne bo nihče vlekel za ringelne, dokler se obnašaš v skladu z zakonom ter moralno in etično odgovorno ( ne pa kot jaz, ki pišem takšne oslarije).
    Dost 'mam, gotof sem.
    tudi jst sem mnenja, da če se obnašaš kot normalen osebek, nimaš z nobeno uradno osebo slabih izkušenj. sam nimam niti ene slabe izkušnje niti s policaji, pa čeprav so ljudje ki jih imajo nonstop!
    vsekakor pa ni potrebe da zaključimo z debato, ker vsak pač predstavi svoj vidik in to je namen foruma. ker dokler ne uleti psihopat muzikant se vse lepo zmenimo, držimo nivo in je konstruktivno.
    tko da res ni potrebe da ne zapišeš še kakšnega mnenja ali izkušnje...

  8. #148
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A imajo Polavtomatske šibrenice snemljive nabojnike?
    Nimajo. Kaj ima to veze?

    zakaj imaš potem lahko ferarija ki gre 300km/h, če se lahko pelješ le 130? ker zakon ne prepoveduje posedovanje le tega.
    S tem ferarijem se lahko voziš po omejitvah in ti nihče ne bo težil.

    Tudi v nabojnik za 5 nabojev lahko daš samo 2 pa boš očitno vseeno imel težave. Ni isto.

    Dule, tvoje vprašanje je pa bistvo te debate. Za izdajo orožnega lista rabiš upravičen razlog- to je pri nas lovcih lov. Ampak po meni nenavadnih neskladjih zakonodaje pa na orožni list za lov očitno za namen lova lahko nabaviš in vpišeš orožje, ki za lov ni dovoljeno. Potem pa ti še podzakonski akt ZDLov dovoljuje uporabljati orožje kategorije B4 za lov(z nabojnikom za več kot 2), čeprav ga sam zakon ne dovoljuje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #149

    Privzeto

    Hja slovenska zakonodaja.
    Verjetno to ni edini primer neskladnosti zakonov v R Sloveniji.

  10. #150
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Nimajo. Kaj ima to veze?
    .
    Ker si sam predstavljam nabojnik kot nekaj snemljivega. Razen takšnih, kot so pri klasičnih repetirkah npr. Mauser sist.
    Bi se lahko oglasil kakšen strokovnjak, ki pozna orožje oz. bi znal definirat, kaj pri puški je nabojnik, kaj nabojišče (če to sploh obstaja),... Pa tudi kaj o oblikah nabojnikov,... Snemljivi, fiksni,...
    S tem se mi pa re ne da, ker nekdo to sigurno ve.

    Potem ti bi lažje odgovoril, če obstaja "luknja" pri PA šibrenicah. Nimam PA orožja, pa se s tem nisem toliko (ali pa zelo malo) ukvarjal.
    Slow justice is no justice

Stran 15 od 16 PrvaPrva ... 5111213141516 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •