Stran 11 od 16 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 153

Tema: Pregled lovske puške

  1. #101

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    "Karel lahko bolj podrobno prosim......"
    Kaj pa?

  2. #102
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Predelava in omejeno število nabojev velja tudi za polavtomatske pištole?
    kako se smatra tole.........Torej ce ima pistola v originalu 13nabojev imas lahko max 13nabojev v okvirju,oz ce ima 15nab max v okvirju imas lahko okvir z 15naboji prepovedano pa je imeti okvir z 20naboji........Pac moje tolmacenje,to me je zanimalo kako je z tem

  3. #103

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    "...Pac moje tolmacenje,to me je zanimalo kako je z tem"
    Ne vem, zato sem vprašal. Če gre za poavtomatsko orožje, ki je namenjeno za lov, je lahko napolnjeno le s tremi naboji ( 1+2 ) ne glede na to, koliko prostora ima v nabojniku. Je pištola namenjena za lov in poavtomatska?

  4. #104

    Privzeto

    Prav res vas je zanimivo brati kako se štrikate in spotikate.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #105
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Ne vem, zato sem vprašal. Če gre za poavtomatsko orožje, ki je namenjeno za lov, je lahko napolnjeno le s tremi naboji ( 1+2 ) ne glede na to, koliko prostora ima v nabojniku. Je pištola namenjena za lov in poavtomatska?
    Ok šum v komunikaciji

  6. #106
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nabojnik 2 naboja, eden pa v ležišče. Kot pri šibrenici npr.
    Alojz, tako sem tudi jaz vedno verjel. Potem pa slišim da je prišel inšpektor s policijo vred po skupnem lovu, in nekomu zasegel PAP, ker naj bi imel prevelik nabojnik. Poudarjam, prevelik nabojneik, ne preveč nabojev not. Ker ob kontroli ni imel not nobenega naboja.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #107

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Alojz, tako sem tudi jaz vedno verjel.
    Nekaterim ni pomoči.
    Citiramo člene. Mugo sam kopira člen kjer piše, da brez orodja ne moreš povečati kapaciteto nabojnika na več kot 2 naboja+eden v ležišču.
    Potem pa takle odgovor.

    Sem mislil, da se nikoli več ne bom oglasil. Pa me Mugo (z nadpovprečnim IQ kot sam pravi) sprovocira. Vem, da takšni ljudje vidijo stvari drugače kot ostali povprečneži. Ampak toliko pa spet ne.
    Mi je že žal, sa sem se sploh oglasil.

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ok, očitno sem čudak.

    Kaj pa po tvojem pomeni tole skupaj:


    (2) Ne glede na prvi odstavek tega člena je izjemoma pri lovu dovoljena tudi uporaba orožja iz kategorije B4, vendar se nabojnik ne sme napolniti z več kot dvema nabojema.

    Kategorija B4: polavtomatsko dolgocevno strelno orožje z nabojnikom in ležiščem naboja za več kot tri naboje;

    Jaz to razumem da ima PAP lahko nabojnik za 100 nabojev, le napolniš lahko na lovu 2 v nabojnik in enega v cev. A vidim to drugače kot ostali?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #109

    Privzeto

    Lovski inšpektor dela po Zakonu o divjadi in lovstvu.

    44. člen

    (prepovedi pri opravljanju lova)

    (1) Prepovedano je:


    12. uporabljati pri lovu polavtomatsko orožje, katerega nabojnik je mogoče napolniti z več kot dvema nabojema;

  10. #110
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zakon ima tudi podzakonske akte, ki bolj natančno opredeljujejo določbe v zakonu. Spodnji citat je iz Pravilnika o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom, ki je podzakonski akt ZDLov.:

    2. člen(vrsta lovskega orožja)

    (1) Lovsko orožje je dolgocevno in kratkocevno strelno orožje kategorij B1, B5, B6, C1, C2, C3 in D1, ki so opredeljene v predpisu, ki ureja orožje.

    (2) Ne glede na prvi odstavek tega člena je izjemoma pri lovu dovoljena tudi uporaba orožja iz kategorije B4, vendar se nabojnik ne sme napolniti z več kot dvema nabojema.

    Če bi absolutno veljalo to, kar ti citiraš, potem po logiki orožja kategorije B4 nit nebi mogel vpisati v orožni list za lov. Ker bi bilo tako orožje za lov prepovedano.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 11 od 16 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •