Stran 13 od 16 PrvaPrva ... 3910111213141516 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 153

Tema: Pregled lovske puške

  1. #121
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    @main
    Dovoljena je le prodaja PAP z nabojnikom za 2, ki se z enostavnim orodjem ne da prilagoditi na večjo kapaciteto. Večji nabojniki so naprodaj posebej in uporaba na lovu ni dovoljena.
    Saj je že inšpektor napisal.

    @sprejči?
    Motiš se kot ponavadi, še vedno je za lov dovoljen le nabojnik iz ZDLov-1, tebe lahko popravi le rajnka gruda.

    Okrajšave zakonov, ki jih uporabljaš pa so verjetno iz kakega prilagojenega programa

  2. #122
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    @main
    Dovoljena je le prodaja PAP z nabojnikom za 2, ki se z enostavnim orodjem ne da prilagoditi na večjo kapaciteto. Večji nabojniki so naprodaj posebej in uporaba na lovu ni dovoljena.
    Saj je že inšpektor napisal.
    Potem trgovci, ki prodajajo Pap z gladko cevjo z original nabojnikom za več kot 2 naboja in UE ki ti ga vpišejo v orožni list tudi oboji kršijo zakon? Malo dvomim.
    Pa zanimiv je Karlov razmislek glede pištol. Strogo po dikciji zakona ( ki ga citira inšpektor) gre za polavtomatsko orožje, zakon v tej dikciji ne razlikuje med dolgocevnim in kratkocevnim.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #123

    Arrow

    verjetno se bodo različne praxe EU ter inšpekcije končale šele na kakšnem višjem sodišču, ko bodo samovoljni inšpektorji komu napačnemu stopili na žulj.
    do takrat pa bodo veselo lupili navadno rajo...

  4. #124
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Jaoooo
    Razlikuje pa orožje za lov in ostalo (v tem primeru za usmrtilni strel).
    Če bomo pa z pištolo lahko lovili potem..............
    Ali ste lovski izpit vsi kupili?
    Pardon. Mugo ga je kar dobil.
    A res? Kje sem ga pa dobil? Tako kot ti na tardečo knjižco? Pametnjakovič, ne sanjaj. Naredil sem ga kot vsi ostali, pa mi teoretičnega dela niti nebi bilo treba, glede na izobrazbo. Da ne govorim o čuvajskem in še katerem izpitu, ki ga imam tudi...

    Raje obrazloži to svoje modrijanstvo iz dikcij ZDLov. Namig - poveži:
    - kaj je lov po definiciji iz zakona,
    - kaj je lovsko orožje po definiciji iz zakona
    - kaj točno prepoveduje dikcija, ki jo citira inšpektor
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #125

    Privzeto

    "...Ali ste lovski izpit vsi kupili?.."
    Nisem lovec in se mi kakšen kiks lahko oprosti. Glede orožja mi nekatere stvari niso jasne in zato sprašujem, a konkretnega odgovora še nisem dobil.
    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    "...Razlikuje pa orožje za lov in ostalo (v tem primeru za usmrtilni strel)..."
    Če je orožje vpisano v OL - lov pomeni, da ga ga lahko za lov tudi uporabljaš? Usmrtilni strel naj bi bil le eden iz neposredne bližine? Zakaj potem rabiš polavtomatsko pištolo z nabojnikom na 15+ nabojev?
    Po logiki, da ne smeš uporabljati orožja, ki sprejme več kot tri naboje (1+2), potem tudi orožje kategorije B4 odpade? V primeru, da ga predelaš na manj nabojev in ne registriraš pod drugo kategorijo (B5?), potem kršiš ZOro?
    Kar dosti vprašanj in še kakšno bi se našlo.

  6. #126
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Ma kaj zdaj palamudite!?

    ZOro-1:

    3.čl.
    B1 polavtomatsko ali repetirno kratkocevno strelno orožje in
    B4 polavtomatsko dolgocevno strelno orožje z nabojnikom in ležiščem naboja za več kot tri naboje;

    5.čl.
    Lovsko orožje je strelno orožje, kategorij B, C in D, s katerim se sme loviti divjad po predpisih o lovstvu


    P R A V I L N I K
    o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali...

    2. člen

    (vrsta lovskega orožja)


    (1) Lovsko orožje je dolgocevno in kratkocevno strelno orožje kategorij B1, B5, B6, C1, C2, C3 in D1, ki so opredeljene v predpisu, ki ureja orožje.

    (2) Ne glede na prvi odstavek tega člena je izjemoma pri lovu dovoljena tudi uporaba orožja iz kategorije B4, vendar se nabojnik ne sme napolniti z več kot dvema nabojema.

    (3) Kratkocevno strelno orožje se uporablja kot varnostno orožje pri iskanju ranjene ali obstreljene divjadi in zavarovanih vrst prosto živečih živali ter za usmrtilni strel.

    Kaj je tu nerazumljivega?????????????????
    Slow justice is no justice

  7. #127

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    "...Kaj je tu nerazumljivega?????????????????"
    Meni je zdaj vse jasno in nimam več vprašanj!!

  8. #128
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Meni je zdaj vse jasno in nimam več vprašanj!!
    Daj to posreduj še tistim gozdarjem, da bo še njim jasno .
    Slow justice is no justice

  9. #129
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Potem trgovci, ki prodajajo Pap z gladko cevjo z original nabojnikom za več kot 2 naboja in UE ki ti ga vpišejo v orožni list tudi oboji kršijo zakon?
    Trgovci ga ne kršijo, krši ga uporabnik orožja, ji se s takim orožjem pojavi na lovu. Me pa res zanima kako bi postopal inšpektor?

  10. #130
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Trgovci ga ne kršijo, krši ga uporabnik orožja, ji se s takim orožjem pojavi na lovu. Me pa res zanima kako bi postopal inšpektor?
    Če mu stopiš na žulj? Po zakonu! Nasplošno, mislim da tolerirajo podobne zadeve, ki niso "življenjskega" pomena .
    Slow justice is no justice

Stran 13 od 16 PrvaPrva ... 3910111213141516 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •