Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Grožnje zaradi mnenj na našem forumu

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Grožnje zaradi mnenj na našem forumu

    Med nami so vohuni...

    Ali lahko verjamete, da sem danes pred celotnim zborom lovcev z gosti na skupnem lovu dobil grožnjo od vodstva družine, da me bodo dali na disciplinsko, ker bi naj na internetu pod psevdonimom blatil ime družine in deloval proti njej?
    Prebrali so celo moj prvi post, s katero sem začel to debato...

    In to samo zaradi tega, ker sem opozoril na napako, ko je lovec streljal prej na vodečo košuto kot na tele.

    Kje se začne odgovornost? Mogoče se bo tisti, ki se je v mojem pisanju prepoznal in zaradi katerega se je ta debata sploh začela, vprašal, kaj bi lahko naredil drugače, da do tega sploh ne bi prišlo in bi tako lahko bil mladim lovcem v ponos, ne pa da nam grozi, ker se ne strinjamo z njegovim početjem. Enako bi ravnal tudi, če bi to storil moj prijatelj...

    Kako lepo bi bilo raje pisati o tem, kako dobro se v družini razumemo, da med člani ni nobenih osebnih zamer, nobenega podtikovanja, in ne na koncu nobenega šikaniranja in groženj, ki sem jih deležen od kar sem bil sprejet med lovce.

    Pa hitro naprej povedat...

  2. #2

    Privzeto

    Rakun, ne pusti se!
    Tisti gnoj, ki grozi z disciplinskimi, ker nekdo pove svoje mnenje, naj se pa malo v ogledalo pogleda! Takim se je zahvaliti za marsikaj slabega v našem lovstvu!
    Tudi sam sem že nekajkrat to doživel, tudi grožnje da jih dobim "na gobec". Seveda od alkoholiziranih funkcionarjev na občnem zboru. Katastrofa!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Rakun, upam, da ste imeli veliko gostov na lovu in so vsi slišali. Taka pisma ne sodijo na skupne love ampak na občni zbor.

    Umazano perilo se ne pere v javnosti. Kaj vašim ni jasno?

    Glede na to, da te mentor ni naučil niti očistiti trofeje, zgleda, da veliko stvari v vaši ld šepa.
    Sem ti že pred časom napisal, da bi bil raje član na štajerskem. Tukaj pa te notranjčki je.be.jo in po.dje.bava.jo.

  4. #4

    Privzeto

    :angel2::angel2:
    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Med nami so vohuni...

    Ali lahko verjamete, da sem danes pred celotnim zborom lovcev z gosti na skupnem lovu dobil grožnjo od vodstva družine, da me bodo dali na disciplinsko, ker bi naj na internetu pod psevdonimom blatil ime družine in deloval proti njej?
    Prebrali so celo moj prvi post, s katero sem začel to debato...

    In to samo zaradi tega, ker sem opozoril na napako, ko je lovec streljal prej na vodečo košuto kot na tele.

    Kje se začne odgovornost? Mogoče se bo tisti, ki se je v mojem pisanju prepoznal in zaradi katerega se je ta debata sploh začela, vprašal, kaj bi lahko naredil drugače, da do tega sploh ne bi prišlo in bi tako lahko bil mladim lovcem v ponos, ne pa da nam grozi, ker se ne strinjamo z njegovim početjem. Enako bi ravnal tudi, če bi to storil moj prijatelj...

    Kako lepo bi bilo raje pisati o tem, kako dobro se v družini razumemo, da med člani ni nobenih osebnih zamer, nobenega podtikovanja, in ne na koncu nobenega šikaniranja in groženj, ki sem jih deležen od kar sem bil sprejet med lovce.

    Pa hitro naprej povedat...
    :angel2:

  5. #5

    Thumbs down

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Med nami so vohuni...
    sj ni težko ugotoviti kateri ne poznajo drugega kot eno(ne)umje, diskreditacije popolnoma mimo teme, nič logičnega sklepanja, nič pameti, primitivnost, nekonstruktivnost...

  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Rakun, upam, da ste imeli veliko gostov na lovu in so vsi slišali. Taka pisma ne sodijo na skupne love ampak na občni zbor.

    Umazano perilo se ne pere v javnosti. Kaj vašim ni jasno?

    Glede na to, da te mentor ni naučil niti očistiti trofeje, zgleda, da veliko stvari v vaši ld šepa.
    Sem ti že pred časom napisal, da bi bil raje član na štajerskem. Tukaj pa te notranjčki je.be.jo in po.dje.bava.jo.
    Je malo daleč se na jago na štajersko vozit... Drugače pa se lova tam vedno z veseljem udeležim...

    Trofeje me verjetno ni mogel naučiti očistiti, ker v dveh letih ni uplenil nobene trofejne divjadi...
    Sem se zadeve naučil v prvo s pripravo svoje trofeje gumbarja...

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Rakun ti bom še jaz svoje mnenje povedal. Košute se pred teletom ne strelja, to je jasno. Kdor to stori, čeprav ve, da je tele zraven, krši lovsko etiko, vzroki za to so lahko različni, noben pa ni opravičljiv.
    Tisto tvoje solzano tarnanje o mamicah in otročkih ni ravno na mestu, če boš tako začel gledat na divjad, boš kmalu puško za staro železo prodal.

    Tole kar si pa nazadje napisal o javnem maltretiranju zaradi objav na forumu, pa me sploh ne presenača. Glede na stanje našega lovstva in stanje duha povprečnega vodstva LD. Se ve, kakšni se v večini silijo v vodstvo LD in zakaj.
    "Prijatelji" rakunovi, ki ste ga napadli zaradi foruma, sram naj vas bo in najprej počistite pred svojim pragom. Novopečenemu lovcu so (na srečo) med izobraževanjem vcepili ideale, kako naj bi izgledal pravičen lov, in njegovo javno zgražanje nad dejanji, ki niso skladna z lovsko etiko je pohvale vredno. Nikjer ni napisal kakršnega koli imena posameznika, o katerem je pisal. Če pa se je kdo prepoznal, pa naj se raje zamisli nad sabo kot da maltretira tistega, ki opozarja na neetična dejanja.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8

    Privzeto

    Tu sem dolžan malo razjasniti stvari.

    V vseh letih obstoja foruma, je ta šel že marsikomu v nos. Celo toliko, da so grozili s tožbami, prišli meni na dvorišče in zahtevali podatke o piscu, meni osebno grozili, na občem zboru obrekovali ipd.
    Tudi drugi člani foruma so že marsikaj doživljali.
    Napadalci in obrekovalci so se vedno lahko samo obrisali pod nosom!

    Osebam, ki si domišljajo, da lahko danes zatrejo pravico svobodnega izražanja povejte naslednje:

    Ta forum je v zasebni lasti Marijana Likarja. Vsi člani na tem forumu, ki spoštujejo Pravila foruma so moji osebni internetni gostje. Tu vodimo naše privatne debate, katerih ne skrivamo in katerim se lahko v skladu s Pravili pridruži vsak normalen in kulturni človek in izraži svoje mnenje. Odobravajoče ali pa nasprotno.

    Nobenih osnov ni, da bi kdorkoli kogarkoli izven našega kroga obtoževal zaradi debat in besed napisanih tu notri!
    Nasprotno!
    Obrekovanja in lažne obtožbe na javnih mestih zaradi debat v našem privatnem krogu imajo lahko za obrekovalce zakonsko predpisane posledice!

    Če kdo od obrekovalcev misli, da bo lahko od mene dobil kakršnekoli podatke o članih foruma (so že poskušali), pa naj vzame največji robec, ki ga premore in se še enkrat obriše pod nosom.
    Še na osnovi sodnega naloga ne bo šlo kar tako, bo najprej moj pravnik moral vse pregledati, potem pa dalje. In ker je kot ponavljam ta forum moja privatna last in prostor za vse tiste moje internetne prijatelje, člane foruma, ki spoštujejo pravila, jim tudi ta možnost pade v vodo!
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    PROF.racoon ne oziraj se na to.Za vsakogar raste palca.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ...
    Tisto tvoje solzano tarnanje o mamicah in otročkih ni ravno na mestu, če boš tako začel gledat na divjad, boš kmalu puško za staro železo prodal.
    ...
    Verjetno sem res tako napisal, da je bilo videti, da na to gledam s te strani, vendar verjemi, da potem tudi jaz ne bi streljal po mladičih. Iz tega stavka se je šlo samo za etičnost dejanja...


    Mugo, šef in ostali, hvala za podporo in vidim, da je še upanje, da se kaj obrne na bolje v našem lovstvu, čeprav je prepričanje zvito iz korenin težko spreobrniti!

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •