Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 32

Tema: Odstrel vodeče košute pred teletom

  1. #21

    Privzeto

    Racoon za dolžino tvojega lovskega staža ne vam,vem pa da imaš prav.Pravi lovec ne strelja mam.Zame ni večje svinjarije kot če lovec zavestno odstreli vodečo samico. Res pa je da nekateri to počno zaradi plana oz.imajo plan za izgovor.Žalostno!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Prijatelj in Lovec je nekoc rekel: »Kri in mleko ne gresta skup.«
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  3. #23

    Privzeto

    Citat MOHI je objavil: Pokaži objave
    Racoon za dolžino tvojega lovskega staža ne vam,vem pa da imaš prav.Pravi lovec ne strelja mam.Zame ni večje svinjarije kot če lovec zavestno odstreli vodečo samico. Res pa je da nekateri to počno zaradi plana oz.imajo plan za izgovor.Žalostno!
    Podpišem se pod tole ! ! !

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Racoon, hočem ti povedat, da tisti ki upleni tele in takoj potem še košuto ni požrtnež.

    Drugo pa, da si tudi ti med tistimi, ki na divjad gledajo skozi oči mesarja. Pa brez zamere s tem ni nič narobe in je tako že vse od začetka človeštva.

  5. #25
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Racoon,

    daj še enkrat preberi, ker spet nisi ničesar razumel.

    Na tem forumu je predvsem veliko lovcev, ki vedo veliko več od tebe.

    Migracija jelenjadi pri vas je pogojena z snegom na Snežniku, ko ta zapade vi nažigate tisto, kar mi gor spuščamo.
    Kakšno vezo ima moj kratki lovski staž in lovsko znanje z etiko? Torej hočeš povedati, da naj drugič prej zapalim po košuti in potem po teletu, da bom bolj izkušen in pameten tako kot vi... Da zdaj vidi tvoje pisanje moj sosed... Probaj enkrat užgat prej po košuti kot po teletu pred njegovimi očmi, pa me zanima, kje boš potem puščal divjad...

    Snežnik in Mašun gledam z balkona cel dan in na njih ne vidim nobenega snega... Tudi krmišča na Mašunu so vedno dobro založena... Spodaj pa toliko jelenjadi...

    Sem te dolgo imel za človeka polnega znanja, pa vidim, da je znanje brez srca do divjadi en klinc vredno...


    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Racoon, hočem ti povedat, da tisti ki upleni tele in takoj potem še košuto ni požrtnež.

    Drugo pa, da si tudi ti med tistimi, ki na divjad gledajo skozi oči mesarja. Pa brez zamere s tem ni nič narobe in je tako že vse od začetka človeštva.
    Najprej mi očitaš, da na to gledam preveč čustveno, potem govoriš, da se vtikam o številu uplenjene divjadi... Od začetka opozarjam na nepravilnosti pri odstrelu in etiki, in na koncu sem JAZ mesar, ker uporabljam krogle, ki delajo manj škode in ker enkrat na teden jem divjad...



    Kaj je napisal zadnjič Detel? Aja, pokam od smeha...
    Bravo, res sem neumen in potrebujem še veliko , da bom takšen lovec kot vi...

    Pa saj nisem nikogar od vas obsojal, da delate umazanije, da ste me sedaj tako posuli s pepelom, ker sem pač po vaše neizkušen lovec in ne razumem tega, da so prej ustrelili košuto in šele potem tele...

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Sem te dolgo imel za človeka polnega znanja, pa vidim, da je znanje brez srca do divjadi en klinc vredno...
    No da te potolažim, sicer uplenjene divjadi ne štejem, vendar točno vem da sem do zdaj uplenil eno(1) košuto, in še to nevodečo, zaradi starosti.
    Skupno število pa je bliže 100 kot 50.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Rakun, jaz ti samo želim pomagati, da na divjad ne gledaš preveč čustveno. Nič drugega, nič ti nočem očitat.

    Še danes nismo izvedeli, če je košuta pritekla sama ali z mladičem.? Mogoče je nedeljski strelec dober poznavalec jelenjadi?

    Hočem ti povedati, da se takoj za mladičem ustreli še srna. Na tak način najbolj etično izvršiš plan. Strelec, ki to naredi ni požrtež. Zapomni si to.
    Jaz vedno najprej ustrelim mladiča, potem pa takoj srno.

    Tudi jaz gledam, da je divjad čim lepše zadeta za pleče. Zaradi mesa, zaradi lepšega čiščenja, zaradi takojšnjega učinka v prsnem košu oz. vse skupaj.

  8. #28

    Privzeto

    podpis pod mein 757

  9. #29

    Privzeto

    Profeor Rakun, predvsem si zelo brihten, citiram tvoj post iz l. 2008

    Link:
    http://http://www.ribici-slovenije.s...shing&start=20

    Kultura ali odraz česa drugega?


    Kdo si želi tega???????? Kje ste zdaj tisti glasni?????? To se vam zdi normalno?????? Pa to je masaker in izživljanje nad ribami in ne lov ali ribolov. Tega jaz ne delam z invazivnimi vrstami kot je ameriški ostriž - bass, ko ga grem lovit. Tudi pri nas vloženi gojeni krap izpodriva avtohtone vrste. Torej???? Gremo gasa na bow fishing????

    Lok enačite s strelnim orožjem??? Pa kaj je z vami??? Sem predsednik strelskega društva, streljanje z vsemi vrstami strelnega orožja pa že treniram dolgih 18 let in bi lahko trdil, da se spoznam na strelno orožje. Od kdaj je lok tako precizen kot puška???? Zakaj se v Iraqu in drugje kar z loki ne streljajo? Kolikšna je hitrost krogle proti puščici??? Kako vpliva veter na kroglo in kako na puščico??? Kolikšen je domet krogle proti puščici??? Kolikšna je optimalna razdalja za zadetek pri krogli in kolikšna pri puščici??? Kakšna je rana pri puščici in kakšna pri krogli??? In še bi lahko našteval razlike, ki so astronomske.....

    Lok so uvedli zato, ker je manj možnosti za uplen, ker se moraš plenu previdno približati na manjšo razdaljo in še potem izvesti proceduro z napenjanjem, merjenjem, proženjem na izbrani plen. Kje še je zraven tega natančnost zadetka, saj se pozna vsak vetrič pri puščici.

    Lok lahko držimo doma brez orožnega lista, kaj pa puško velikega kalibra??? Torej, če ni razlike, kot trdite eni, da je vseeno, s čem kaj ustrelimo....

    Koliko rib ostane smrtno nastreljenih v vodi? Kaj jih gredo iskat, da se ne mučijo in kasneje zagnilijo nekje v vodi????

    Zakaj rib potem ne bi šli kar z noži lovit??? Ribi se počasi približaš in ji nož zapičiš direkt med oči, da še manj trpi kot pri ribolovu s palico, saj je ne rabiš utrujati pred njeno neizbežno smrtjo.

    Lov in ribolov se je v modernih časih tako izpopolnil, da prav zaradi te modernizacije in "iznajdb" tehnike in opreme lova, ne rabimo, oz. ne smemo, več uporabljati opreme, ki je na plen delovala, spet smo pri tem izrazu, nehumano. Pri lovcih so namreč omejitve (zgornje in spodnje) pri uporabi municije na določeno divjad. Če trdite, da puščica naredi več škode pri penetraciji v telo z njenimi britvami, zakaj potem ni dovoljena uporaba municije, ki ti pri zadetku odstreli vstran pol srne? To je ja večja škoda. Pa uboga žival še prej umre.

    Oh, bog ne daj, da to pride k nam. To počnejo samo "prfuknjeni" Američani. Najprej so bili neumni, ko so vložili invazivne vrste, zdaj pa spet, ker jih lovijo na tak način. Torej non-stop neumni.
    Se opravičujem za rasistični izraz in če sem koga užalil, ker je mogoče ameriškega porekla.

    To si jaz mislim o tem..... Debata naprej...


    Ze takrat si bil strokovnjak za jago kljub temu, da se niti lovski pripravnik nisi bil...

    Zveri, promet in bolezni ne gledajo na to ali je divjad tele, mama ali pa prababica!

    Zakoni narave nimajo kaj dosti opraviti z "clovesko" etiko.
    Pa uspesno "gospodarjenje" z divjadjo ti zelim!

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  10. #30
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Marijan bi res lahko, prosim, tole vse skupaj premaknil drugam...


    Citat kurare je objavil: Pokaži objave
    Profeor Rakun, predvsem si zelo brihten, citiram tvoj post iz l. 2008

    ...

    Ze takrat si bil strokovnjak za jago kljub temu, da se niti lovski pripravnik nisi bil...

    Zveri, promet in bolezni ne gledajo na to ali je divjad tele, mama ali pa prababica!

    Zakoni narave nimajo kaj dosti opraviti z "clovesko" etiko.
    Pa uspesno "gospodarjenje" z divjadjo ti zelim!

    Janez

    Hvala za komplimente! Čeprav je način lova in ribolova povsem drugačen imata skupen odnos do živali...
    Zakoni narave res nimajo nič skupnega z izživljanjem z zabavo primitivcev nad živalmi in etiko... Ali je to divjad ali ribe ali katerekoli druge živali...
    Zato pa smo ljudje, ki se zavedamo svojih dejanj...
    Nekateri pa se pač očitno tolažijo s tem, da tudi bolezen, promet in zveri ne izbirajo in se lahko zaradi tega prosto izživljajo, kakor jim je volja...
    Vsaj nekateri imamo to srečo, da imamo možgane na pravem mestu...

    Glede ribolova bom kmalu še kaj napisal v primerni temi... Spremljaj...



    Muzikant in Main: Predvsem obračata temo v drugo smer... Muzikant, da sem neizkušen, da bi debatiral o lovski etiki, Main, da sem preveč čustven do divjadi... Kaj želita doseči s tem in kaj mi želita dopovedati?
    Jaz sem problem videl samo v tem, da je bila vodeča žival uplenjena pred njenim mladičem... Nisem omenjal svojih čustev, pa tudi 30 let lovskega staža ne potrebujem, da vem, da se na vodečo žival ne strelja...

    Ta lovec bi zaradi mene lahko uplenil tudi tri kose divjadi, če bi jih želel. Zame ne bi bil ne požrtneš, ne človek brez srca, ampak bi bil lovec, ki ga je Diana bogato nagradila... Dokler pa se strelja najprej po vodeči divjadi, pa.... Kaj bi bilo, če bi košuto samo zastrelil...

    Mah, brezveze,...

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •