Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Odstrel vodeče košute pred teletom

  1. #11

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pri nas ni pogonov na parkljasto divjad. Kaj pa kdo počne sam na preži pa ne vem.
    V določenih primerih je edino pravilno, da se po uplenitvi mladiča takoj upleni še samico 2+. Pa zaradi tega ni nihče požrtnež.



    Pa nisi ravno ti pred časom kazal slike uplenjene divjadi in kazal kako je malo poškodb, kako majhna je izstrelna rana, kako malo mesa je šlo v nič, kako malo je podpludb...?
    Pa brez zamere.
    Požrtnež je vsekakor tisti, ki strelja vodnico (divjo svinjo, košuto srno,...) pred mladičem zgolj zato, ker ima na svojih kosteh več mesa! Tisti, ki pa (nalašč) strelja vodeči osebek ženskega spola pred mladičem brez nekega posebnega vzorka pa ni vreden da bi ga pes pos....! Kaj govori o takem primeru etični kodeks? Kakor vem je vedno pravilo, da se najprej odstreli mladiča, potem pa še po vodečem osebku ženskega spola, če nam situacija to seveda omogoča in če je odstrel sploh potreben.
    Ne glede na "čustveno" situacijo se moramo vedno ravnati po tem. Eni, ki so pa jagri zaradi mesa, ja tisti pa drugače razmišljajo...

    Main, ne vem kaj ima to veze, če je kazal slike o ranah, ki ga povzročijo krogle?

  2. #12
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pri nas ni pogonov na parkljasto divjad. Kaj pa kdo počne sam na preži pa ne vem.
    V določenih primerih je edino pravilno, da se po uplenitvi mladiča takoj upleni še samico 2+. Pa zaradi tega ni nihče požrtnež.



    Pa nisi ravno ti pred časom kazal slike uplenjene divjadi in kazal kako je malo poškodb, kako majhna je izstrelna rana, kako malo mesa je šlo v nič, kako malo je podpludb...?
    Pa brez zamere.

    Main, res ne vem, kje te čevelj žuli... Ne vem, kaj bi mi rad dopovedal... Pišem o vrstnem redu odstrela, kar nam veleva lovska etika, ti pa meni o številu uplenjene divjadi in čustveni navezanosti nanjo...

    Človek bi ti očitno moral še narisati, kaj se mi zdi prav in kaj ne...

    Kaj sem jaz kaj narobe naredil, če delam z izbiro prave krogle malo škode na divjadi? Če že ustrelim, ustrelim tako, da gre čim manj mesa v smeti... Če je že žival morala dati svoje življenje, da je ne vržemo v smeti... Če jo odkupim ali pa ne... A, ti streljaš zanalašč z razbijaškimi kalibri in kroglami? Ali ti je vseeno, da vržeš polovico divjadi vstran?

    Odkupim toliko, kolikor lahko jaz in moja družina pojemo enkrat na teden za kosilo. Toliko sem požrten in mesarski...

    Pa brez zamere...

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Naj se raje prestavi v posebej temo...

    Jaz se ne kregam...

    Količina tvojih prispevkov ni skladna z znanjem in izkušnjami, ki jih imaš na tem področju. Mogoče bi moral večkrat na koncu stati vprašaj, kot pa pika in klicaj.
    Ostali te pa lovijo za besedo in enostavno ujamejo.

    Najbolje bi bilo, da bi svoje mnenje povedal uplenitelju na licu mesta.

    Zdaj pa še primer.

    Recimo, da v je vaši LD plan telet izpolnjen, vse košute ki so jim bila odstreljena telete se umaknejo v LPN Jelen. Kako boste etično izpolnili plan ?

  4. #14

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ... Recimo, da v je vaši LD plan telet izpolnjen, vse košute ki so jim bila odstreljena telete se umaknejo v LPN Jelen. Kako boste etično izpolnili plan ?
    Isto kot pri nas, ko je izpolnjen plan mladičev, srn je pa še kar nekaj ostalo.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #15

    Privzeto

    Ali pa primer od letos pri nas : Zaradi sklopa okoliščin smo imeli nadpovprečno veliko pokosa srninih mladičev obeh spolov. Praktično nemogoče je izpolniti plan srn 2+ tako, da ne bi kršili etičnih norm.
    Poleg tega večina srn letos, zaradi dobrih pogojev v lanski jeseni in zimi, vodi po dva mladiča.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Polh, če so bili mladiči pokošeni, so torej njihove srne ostale brez, kajne? Torej....
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #17
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Količina tvojih prispevkov ni skladna z znanjem in izkušnjami, ki jih imaš na tem področju. Mogoče bi moral večkrat na koncu stati vprašaj, kot pa pika in klicaj.
    Ostali te pa lovijo za besedo in enostavno ujamejo.

    Najbolje bi bilo, da bi svoje mnenje povedal uplenitelju na licu mesta.

    Zdaj pa še primer.

    Recimo, da v je vaši LD plan telet izpolnjen, vse košute ki so jim bila odstreljena telete se umaknejo v LPN Jelen. Kako boste etično izpolnili plan ?

    Saj ne morem verjeti, da dajete skoraj vsi etiko na stran... Samo, da je plan... Očitno je to pogosta praksa... Je pa sramota za ostale "bolj izkušene" lovce, da en začetnik ve, kaj je etika ostali pa se na njo hladno požvižgajo... Toliko o mojih vprašajih na koncu mojih povedi...

    Lovišče je veliko cca 6500ha... Jelenjad je prisotna od 450 - 1170 m nad.v., kar je razpon našega lovišča. Jelenjad je pri nas samo delno migratorna (samo tam, kjer meji na LPN Jelen, pa še tam je vedno prisotna). Število jelenjadi se v tem času vedno poveča, ker pridejo past na pašnike in travnike v nižinske dele. Naj ti povem, da smo v nižjem delu lovišča v nedeljo med pogonom srečali in neuspešno izbezali trop 3 jelenov in 8 kosov košut s teleti in junicami. Toliko o umiku jelenjadi v LPN Jelen. Časa za plan je še veliko... Kosov je ostalo malo in nam ne teče voda v grlo... Plan se je še vedno naredil...

    Uplenitelju pa ni bilo potrebno tega posebej povedati, ker sem šel hladno domov...

    Umikam se iz te debate, ker vidim, da je na forumu še veliko podobnih lovcev, ki plan dajejo na prvo mesto, za etiko in odnos do divjadi, pa jim je malo mar...
    Last edited by PROF.racoon; 13. November 2012 at 13:40.

  8. #18

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Polh, če so bili mladiči pokošeni, so torej njihove srne ostale brez, kajne? Torej....
    Ja, verjetno res. Ali pa tudi ne brez obeh.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Ja, verjetno res. Ali pa tudi ne brez obeh.
    S kroglo je enako.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Saj ne morem verjeti, da dajete skoraj vsi etiko na stran... Samo, da je plan... Očitno je to pogosta praksa... Je pa sramota za ostale "bolj izkušene" lovce, da en začetnik ve, kaj je etika ostali pa se na njo hladno požvižgajo... Toliko o mojih vprašajih na koncu mojih povedi...

    Lovišče je veliko cca 6500ha... Jelenjad je prisotna od 450 - 1170 m nad.v., kar je razpon našega lovišča. Jelenjad je pri nas samo delno migratorna (samo tam, kjer meji na LPN Jelen, pa še tam je vedno prisotna). Število jelenjadi se v tem času vedno poveča, ker pridejo past na pašnike in travnike v nižinske dele. Naj ti povem, da smo v nižjem delu lovišča v nedeljo med pogonom srečali in neuspešno izbezali trop 3 jelenov in 8 kosov košut s teleti in junicami. Toliko o umiku jelenjadi v LPN Jelen. Časa za plan je še veliko... Kosov je ostalo malo in nam ne teče voda v grlo... Plan se je še vedno naredil...

    Uplenitelju pa ni bilo potrebno tega posebej povedati, ker sem šel hladno domov...

    Umikam se iz te debate, ker vidim, da je na forumu še veliko podobnih lovcev, ki plan dajejo na prvo mesto, za etiko in odnos do divjadi, pa jim je malo mar...

    Racoon,

    daj še enkrat preberi, ker spet nisi ničesar razumel.

    Na tem forumu je predvsem veliko lovcev, ki vedo veliko več od tebe.

    Migracija jelenjadi pri vas je pogojena z snegom na Snežniku, ko ta zapade vi nažigate tisto, kar mi gor spuščamo.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •