Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Različna teža krogle v isti puški

  1. #1

    Privzeto Različna teža krogle v isti puški

    Ali morda kdo od vas uporablja v isti puški različno gramažo krogel in kakšne so izkušnje? Sam sem preizkusil RWS DK 10,7 g in RWS EVO 11,9g kaliber 308win. Na strelišču na 100m ni bilo opazne razlike. Na daljnogledu nisem spreminjal nič, puška pa nastreljena na DK 10,7g.

    Rzmišljam v tej smeri, da so nekatere krogle (mehkejše) bolj primerne za lažjo divjad srnjad, gams, druge težje in trše pa zadrugo divjad (jelen, prašič, pogoni).


    Vaše mnenje?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Med obema kroglama ni kakih bistvenih razlik oz prednosti pri naštetih vrstah divjadi in načinih lova, le zadeti je treba.

    Osebno bi se odločil samo za eno vrsto krogle, gre pa za subjektivno odločitev.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Hubert je objavil: Pokaži objave
    Ali morda kdo od vas uporablja v isti puški različno gramažo krogel in kakšne so izkušnje? Sam sem preizkusil RWS DK 10,7 g in RWS EVO 11,9g kaliber 308win. Na strelišču na 100m ni bilo opazne razlike. Na daljnogledu nisem spreminjal nič, puška pa nastreljena na DK 10,7g.

    Rzmišljam v tej smeri, da so nekatere krogle (mehkejše) bolj primerne za lažjo divjad srnjad, gams, druge težje in trše pa zadrugo divjad (jelen, prašič, pogoni).


    Vaše mnenje?
    V dveh primerih mi je lažja krogla zadevala niže, kar pa mislim, da ni pravilo....

  4. #4

    Privzeto

    Dober dan.

    Tudi jaz sem preizkusil enako kombinacijo v enakem kalibru. Rezultat pa je: DK 4 cm nižje in en cm desno. Porabil sem 2 x po 5 nabojev.

    Več izkušenj, več zanimivosti.

    Lovski pozdrav vsem bralcem.

  5. #5

    Privzeto

    Citat Lojzes je objavil: Pokaži objave
    Dober dan.

    Tudi jaz sem preizkusil enako kombinacijo v enakem kalibru. Rezultat pa je: DK 4 cm nižje in en cm desno. Porabil sem 2 x po 5 nabojev.

    Več izkušenj, več zanimivosti.

    Lovski pozdrav vsem bralcem.

    Zanimivo, tudi sam ugotovil, da je bila grupa (5 kom) z DK malo bolj desno, (recimo 1cm) ampak sem to pripisla bolj sebi kot pa puški in strelivu. Zanimivo višina pa je bila enaka. puška je Tikka T3 Hunter.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •