Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: SUHL montaža

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Question SUHL montaža

    Pozdravljeni!
    Vrnil sem se s tekmovanja v Španiji in doma me je čakala že širokokotna optika, ki jo moram sedaj čimprej spasati na puško, ki ima že bazo za suhlovo montažo.

    Ali kdo pozna poceni puškarja, ki naredi hitro (7-10dni) in kvalitetno suhlovo montažo na obstoječo bazo? Potreboval bi dva zgornja dela za 30mm tubus.

    Ponudb imam nekaj, vendar jih nikoli ni dovolj...

    Sem hotel najprej narediti zadevo pri svaku na cnc rezkalnem stroju, vendar je zelo zaseden, meni pa se ne čaka...

    Hvala že vnaprej!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Matjaž Vipava 031 644 345

    Dvomim, da je kombinacija hitro-kvalitetno-poceni sploh mogoča pri suhlski.

    Glej, da ne boš dal delat kakemu pocenskemu umetniku, saj bo na koncu dražje.

    Skrbi me dejstvo, da si si kljub vsakodnevnemu visenju na forumu in številnim informacijam, ki si jih dobil o orožju, na koncu omislil puško z suhl montažo. Večje neumnosti nisi mogel narediti, nenazadnje boš to zdaj občutil na svoji denarnici.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nabavil bom še eno repetirko. Katero montažo mi svetuješ? Do sedaj sem imel suhlove pa se mi ne zdijo tako slabe. Optike ne dajem nikoli dol.

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Matjaž Vipava 031 644 345

    Dvomim, da je kombinacija hitro-kvalitetno-poceni sploh mogoča pri suhlski.

    Glej, da ne boš dal delat kakemu pocenskemu umetniku, saj bo na koncu dražje.

    Skrbi me dejstvo, da si si kljub vsakodnevnemu visenju na forumu in številnim informacijam, ki si jih dobil o orožju, na koncu omislil puško z suhl montažo. Večje neumnosti nisi mogel narediti, nenazadnje boš to zdaj občutil na svoji denarnici.
    Suhlova zato, ker imam že eno optiko spasano na bazo. Če bi hotel menjati, bi moral skompletirati dve novi montaži na eno novo bazo. Sedaj moram spasati samo eno. Do zdaj najcenejša potrjena ponudba za zgornji del je 160€. Pri nekaterih priznanih puškarjih je cena 300€.

    Muzikant, katero drugo montažo primerljivo s Suhlovo priporočaš, da bi me prišlo ceneje kot do sedaj najugodnejša varianta za 160€?

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Nabavil bom še eno repetirko. Katero montažo mi svetuješ? Do sedaj sem imel suhlove pa se mi ne zdijo tako slabe. Optike ne dajem nikoli dol.
    Fiksno, itak pa ne rabiš nove puške, itak boš mel prepoved lova, ko na lovih na malo divjad streljaš prašiče.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Suhlova zato, ker imam že eno optiko spasano na bazo. Če bi hotel menjati, bi moral skompletirati dve novi montaži na eno novo bazo. Sedaj moram spasati samo eno. Do zdaj najcenejša potrjena ponudba za zgornji del je 160€. Pri nekaterih priznanih puškarjih je cena 300€.

    Muzikant, katero drugo montažo primerljivo s Suhlovo priporočaš, da bi me prišlo ceneje kot do sedaj najugodnejša varianta za 160€?
    Vkolikor nisi uspel razbrati vsebine, še kratka razlaga.

    Če si vnaprej vedel, da boš imel samo eno puško in dve optiki bi moral iskati puško z drugo montažo, kar je že večkrat bilo napisano na forumu, tudi med tvojo ekspertizo nabave prvega kosa orožja.

    Svetoval bi ti Leupold QR ali weaver šino z obročki, saj za 160 Eur dobiš komplet za dve optiki.

    Ko boš videl koliko dela je s prilagajanjem novih zgornjih delov suhl na obstoječo bazo, boš razumel zakaj 300 eur.

    Pred podobno dilemo povezano s ceno jebil znanec in se je zgornje dele naredil sam na CNC, tako da stisni svaka, če koiko toliko obvlada, ker so tolerance minimalne.
    Last edited by muzikant; 1. November 2012 at 12:27.

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Leupolda QR montažo poznam in sem tudi gledal že po njej. Kako je s ponovljivostjo zadetkov in da najdem pravo bazo in prave obročke, pa je spet kopica ekspertiz...

    Pri ekspertizi nabave mojega prvega kosa orožja ni bilo 10 pušk na razpolago, da bi lahko izbiral še montažo. Hotel sem štuca v kalibru 8x57. Ne vem, če sta v treh letih bila med oglasi dva (prej noben). Zanj sem dal samo 450€ s komplet suhlovo montažo (nabavil sem samo novo optiko enakih dimenzij). Dodatni strošek za montažo torej = 0.

    Muzikant, prosim, povej, ko izrezkaš kos z obročkom vred (cel v kosu) in ga potem prerežeš, da dobiš spoje za vijake, kako je to najbolje narediti?

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ve kdo točno katera baza (šifra) Leupolda QR paše na Crveno Zastavo?

    Je to ta?

    Leupold 50055 - Quick Release 2 PC Base Mau Gloss Black
    Leupold 50056 - Quick Release 2 PC Base Mau Matte Black

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ali pa potem tudi ta Leupold STD:

    STD M 98 (2-Piece) — 52370

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Fiksno, itak pa ne rabiš nove puške, itak boš mel prepoved lova, ko na lovih na malo divjad streljaš prašiče.
    Me že trebuh boli, od smeha namreč...

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •