Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 62

Tema: Država naša požrešna

  1. #21

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Ampak ne na lovskem forumu...
    Če bi to blo tako, bi bil utopizem! Vsak najde svoj cilj in svoj eideje pa jih promovira... Zato pa zamre vse skup. Naj bi od nekdaj veljalo, da nas lovcev ne veže politika... Pa mamo povsod samo politiko. Seveda bodo to dotični zanikali do konca!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #22

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ...
    kar pa se tiče peharja in gnilih jajc pa tudi imam prepričanje, da volilci delamo škodo tam, kjer je ne bi rabili. namreč že 20 let volimo iste ljudi na položaje.
    meni to ni logično. ker menim, da če tega ne bi počeli in bi tiste, za katere smatramo da ne delajo uredu, ne več nikoli volili, bi bilo manj slabih stvari.
    tko pa gledamo že 20 let ene in iste face v parlamentu ki smo jih mi izvolili, pa če delajo slabo ali dobro (ampak večina se bo strinjala da slabo).
    in to mi je največji paradox; namreč vemo da delajo slabo pa jih folk še vedno voli... kakšno sporočilo jim sploh dajemo? da neglede na vse kraje, še vedno jih bo folk izvolil...
    oprostite, ampak meni je to največji absurd! in to počne v sloveniji večina volilcev! z opravičilom da drugi so pa še slabši... za bruhat!
    pa saj po takšni logiki sploh ne moremo dobiti v parlament dobrih ljudi, če pa venomer volimo bedake... če bi vsake 4 leta zamenjali vse obrae v parlamentu ni vrag da ne bi našli kakšnega dobrega.

    malo smo zajadrali v politične vode, ampak nič zato!
    Marky, pa saj ti LZS opisuješ. Samo nekaj besed zamenjaš, pa je.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #23

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Sršen, vem da me nihče ne sili nič brati in da ti lahko najdeš 100 vzrokov, zakaj je tema primerna za lovski forum, sam še vedno menim da tema ni za na lovski forum, ker s politiko in socialo nas vsakodnevno obkladajo z vseh strani ...
    Saj pravzaprav ne gre samo za politiko kot tako. Prej za neko katastrofalno splošno stanje duha, ki žal kot sestavni del družbe preveva tudi lovstvo. Koliko so ljudje pripravljeni dvigniti glas proti temu ali samo skloniti glavo je odvisno od značaja posameznika in njegovih izkustev.
    Se pa strinjam, da so to dokaj neprijetne teme, katerim se nekateri raje ognejo. Seveda, zakaj ne, saj tudi v oštariji za eno mizo politizirajo, za drugo pa o kurbariji nakladajo. Za katero bo prej auf biks, se pa ne ve.
    A mene bolj moti, da nekdo s politično konotacijo označuje sogovornike v tistih čisto tehnično lovskih temah pri orožju ali divjadi. Tam pa tudi jaz to zelo nerad berem.

    Ja, bolj fajn bi bilo, če bi danes bilo suho in jasno, luna je prava, na preži bi bilo prav fino kakšno lisičko ali pujske počakat.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #24

    Privzeto

    Danes zvečer bo sestanek skrbnikov portala in bom odprl tudi temo o "politiki" na forumu. Bomo dogovorili uredniško politiko okoli tega vprašanja in vgradili v Pravila foruma in potem se tega držimo. Bo tako prav?

  5. #25

    Privzeto

    Super - načrtno se bo odprla tema v kateri se bodo pokregali še tisti, ki se mogoče do zdaj niso uspeli.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #26

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Super - načrtno se bo odprla tema v kateri se bodo pokregali še tisti, ki se mogoče do zdaj niso uspeli.
    Kreganje ni stvar tega ali je taka tema, temveč kulture posameznika.
    In moja zamisel je ravno v tem, da se bi omejilo kakršnekoli politične konotacije usmerjene na posameznika in tematike aktualne politike zgolj na področje "Od tu in tam", povsod drugje pa bi se potem argumentirano lahko takim debatam odrekli.

    Da bom konkreten na določenem primeru:
    Nekje, mislim da ravno pri področju orožja je Tinko Balinko opletal nekaj o komunizmu. To je kot rdeča cunja za špetir, česar pa ne želimo.
    Vedno je zelo občutljivo to sanirati, ker pride do zamer z ene ali druge strani.
    Zato se mi zdi najpametneje, da se takim dodeli poseben kotiček, tja pa naj hodijo le tisti, ki jim to ustreza. Tako kot v oštariji. Usedi se za mizo kjer politizirajo, za drugo kjer mlatijo po hrani ali za tretjo, kjer teče beseda o sexu. Kar ti paše, ostale pustiš na miru.

    Ganges, se ti to ne zdi prav? Poznaš boljšo pot? Mislim da samo prepoved omenjanja politike ni dobra smer.

    Pred sestankom bom z veseljem prebral kakšen dober predlog, ki ne bo samo prepovedoval ali omejeval, temveč tudi usmerjal.

    LP na tvoj zasneženi konec.

  7. #27

    Privzeto

    Ja slišati je fajn, vendar sam veš kako potekajo komunikacije v drugih delih foruma. In tako kot se sedaj pojavljajo kake politične obtožbe,, konotacije... v drugih temah sem prepričan, da se tega ne bo znebilo z odprtjem te teme. Vedno se bo našel kdo, ki bo koga obtoževal vse povprek v vseh temah in ne bo s tem namenom šel v temo o politiki.

    Sicer pa se s probno temo ne more nič izgubiti in bo le čas pokazal kako in kaj. Špetirov političnih in drugih, natolcevanj in obtoževanj pa se vsekakor ne bo rešilo s tako temo.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #28

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ...
    Sicer pa se s probno temo ne more nič izgubiti in bo le čas pokazal kako in kaj. Špetirov političnih in drugih, natolcevanj in obtoževanj pa se vsekakor ne bo rešilo s tako temo.

    lp
    No, mogoče nisem bil dovolj jasen.
    Saj sploh ne bi odpirall nekih novih tem. Prostor obstaja "Od tu in tam". In le tu naj bi za politične teme bil prostor, povsod drugod bi se jim ognili.
    Gre pravzaprav za to, da se jasno reče, da drugod politika z izjemo tista, ki se tiče lovske organizacije, nima mesta in da moderatorji lahko potem suvereno ukrepajo.
    Če prav pomisliš, Ganges, gre vse to pravzaprav v isti smeri kot jo ti zagovarjaš. Da se politične debate umaknejo iz lovskega področja in potisnejo zgolj v "Od tu in tam".

    Se zdaj bolje razumeva?
    Če se o tem sporazumeva in če se tako zmenimo danes na sestanku, se bo to zapisalo v Pravila, da bodo moderatorji imeli osnovo za svoje delo.

    LP

  9. #29

    Privzeto

    Aha, sem mislil, da se misli prav tema z naslovom politika ali kaj takega odpret... Tako, da ja - nesporazum je bil.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #30

    Privzeto

    Na http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2710 smo dodali tole besedilo:
    Ker želimo forum obvarovati pred vpletanjem vedno bolj burnih političnih prerekanj, se izogibajte vpletanju političnih konotacij in vsebin v lovskem delu foruma v kolikor ne gre za tesno povezavo z lovsko organizacijo ali lovsko zakonodajo! Za kulturno izražene politične izvenlovske vsebine pa je mesto na podro?ju "Od tu in tam".
    Namen tega je da se politična označevanja, zmerjanja in namigovanja iz lovskih debat odstranijo. Kdor pa zna in more o politiki na kulturen način, je temu mesto v tej kategoriji.

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •