Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 62

Tema: Država naša požrešna

  1. #11

    Privzeto

    Nekateri morajo vsako kritiko te naše takorekoč že propadle države skritizirati in tako opravičevati barabije, ki se počno iz vrha.
    Je pa zapis, ki sem ga nalepil dokaj enostaven in podaja bistvo v zadnjem odstavku, v pohlepu in potratnosti države. In ko se to tako krepko pozna na žepu državljanov kot se danes v Sloveniji in ko gre samo še na slabše, lahko takim piscem rečem samo bravo, da se to lotijo javno pisati in skušati ljudem odpreti oči. Sploh ni pomembno ali je omenjena Švica ali skandinavski tip kapitalizma, kajti z vsem tem in še marsičem so nam takrat malali učke. Pomembno je, da smo danes globoko v krizi, pa ne po zaslugi naroda, temveč njegovega vodstva v teh dveh desetletjih.
    Je pa nivo takih pisanj sigurno mnogo višji kot so flance na nacionalni in ostalih TV v času dnevno (dez/)informativnih oddaj, da o raznih drugih odddajah in cajtengih ne govorim. K sreči imamo tudi internet in kdor ga zna uporabljati, hitro zazna katere informacije nam tajijo.
    Je pa vse to težko dopovedati ljudem, katerim je glavna vrednota denar.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #12

    Privzeto

    tako je!
    ampak nekateri še vedno ne dojamejo da volitve niso igra in da ima še kako strašne posledice če brezveze obkrožujejo številke pred kandidati. glavno da se oni ne čutijo krive, čeprav dejansko nosijo levji delež krivde.
    ampak kaj bi o tem na lovskem forumu...
    in res tudi ne vem, komu morajo ti pisci odpirati oči... se morda kdo ne zaveda stanja?
    samo populizem in nič drugega. ampak nekateri tega še vedno ne dojamejo...

  3. #13

    Privzeto Še enkrat, tokrat zadnjič na forum lov.

    Še zadnje iz moje strani.....

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    tako je!
    ampak nekateri še vedno ne dojamejo da volitve niso igra in da ima še kako strašne posledice če brezveze obkrožujejo številke pred kandidati. glavno da se oni ne čutijo krive, čeprav dejansko nosijo levji delež krivde.
    ampak kaj bi o tem na lovskem forumu...
    in res tudi ne vem, komu morajo ti pisci odpirati oči... se morda kdo ne zaveda stanja?
    samo populizem in nič drugega. ampak nekateri tega še vedno ne dojamejo...
    Hvala ti, prijatelj Markysprej. Meni je pa populistično pisanje všeč, saj je vse zapisano namenjeno toliko širokemu krogu ljudi...... Zdaj si me pa popolnoma nehote pohvalil. Lepo se imejte lovci in srečno naprej

  4. #14

    Privzeto

    Citat pisec je objavil: Pokaži objave
    Še zadnje iz moje strani.....



    Hvala ti, prijatelj Markysprej. Meni je pa populistično pisanje všeč, saj je vse zapisano namenjeno toliko širokemu krogu ljudi...... Zdaj si me pa popolnoma nehote pohvalil. Lepo se imejte lovci in srečno naprej
    Pa še to ti povem,Markysprej, da besedica populistično pisanje precej povezana z besedico ljudsko.

  5. #15

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    tako je!
    ampak nekateri še vedno ne dojamejo da volitve niso igra ... ...samo populizem in nič drugega. ampak nekateri tega še vedno ne dojamejo...
    Marky, ni tako enostavno. V peharju gnilih jajc nimaš kaj izbirati! Pa četudi ti uspe najti eno malo manj gnilo, do konca segnije ko ga postaviš na položaj.
    Bistvo je v zahtevah po odgovornosti. Bistvo je v pritisku ljudi na politike in gospodarstvenike z bankirji na čelu, da delajo pošteno in pravično. Dokler se ljudje ne zavedejo tega in tega jasno ne zavpijejo, magari z granitno kocko v roki, se bomo še naprej igrali samo gnilo jajce.
    In v takem scenariju imajo taka osveščujoča pisanja še kako pomembno vlogo!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In v takem scenariju imajo taka osveščujoča pisanja še kako pomembno vlogo!
    Ampak ne na lovskem forumu...
    V kraljestvu Zlatoroga

  7. #17

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Ampak ne na lovskem forumu...
    Če v Lovcu lahko oglas za viagro prodajajo in članke o drugih nelovskih stvareh pišejo, ne vem zakaj ne bi v primerni kategoriji tudi o stvareh, ki se nas življensko dotikajo, debatirali. Saj nihče nikogar nič ne sili brati. Komur paše v redu, ostali pa drugje berejo kaj drugega. Vsaj meni se tako zdi. Bolj me moti, ko v temah o orožju nekateri s političnimi barvami mahajo in nekaj o preteklem in sedanjem sistemu otresajo. Kot da bi imel komunizem kaj veze s tem kako leti krogla.

    Še sploh pa se mi zdi debata, ki sva jo z Markyjem načela o volitvah, še kako aktualna za naše kratene pravice do voljenja vodstva LZS.


    Kot pravim, nihče nikogar ne sili in vsaka tema lahko počasi na dno potone.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #18

    Privzeto

    sam na taka pisanja gledam z enako mero kritike kot na našo vlado. ne zdi se mi primerno da je 'sovražnik od mojega sovražnika moj prijatelj'.
    na vse gledam s kritiko (čeprav bolj prizanesljivo), pa čeprav leti kritika na pokvarjene ljudi kot so naši vladarji.
    in ne zdi se mi da so takšna pisanja oči odpirajoča, ker kot sem že omenil, to VSI vemo! bolj izgleda kot neko brezvezno nabijanje točk...

    kar pa se tiče peharja in gnilih jajc pa tudi imam prepričanje, da volilci delamo škodo tam, kjer je ne bi rabili. namreč že 20 let volimo iste ljudi na položaje.
    meni to ni logično. ker menim, da če tega ne bi počeli in bi tiste, za katere smatramo da ne delajo uredu, ne več nikoli volili, bi bilo manj slabih stvari.
    tko pa gledamo že 20 let ene in iste face v parlamentu ki smo jih mi izvolili, pa če delajo slabo ali dobro (ampak večina se bo strinjala da slabo).
    in to mi je največji paradox; namreč vemo da delajo slabo pa jih folk še vedno voli... kakšno sporočilo jim sploh dajemo? da neglede na vse kraje, še vedno jih bo folk izvolil...
    oprostite, ampak meni je to največji absurd! in to počne v sloveniji večina volilcev! z opravičilom da drugi so pa še slabši... za bruhat!
    pa saj po takšni logiki sploh ne moremo dobiti v parlament dobrih ljudi, če pa venomer volimo bedake... če bi vsake 4 leta zamenjali vse obrae v parlamentu ni vrag da ne bi našli kakšnega dobrega.

    malo smo zajadrali v politične vode, ampak nič zato!

  9. #19

    Privzeto

    Citat pisec je objavil: Pokaži objave
    Pa še to ti povem,Markysprej, da besedica populistično pisanje precej povezana z besedico ljudsko.
    ja, in na tvojo žalost v slabšalnem tonu...

  10. #20

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Saj nihče nikogar nič ne sili brati.
    Sršen, vem da me nihče ne sili nič brati in da ti lahko najdeš 100 vzrokov, zakaj je tema primerna za lovski forum, sam še vedno menim da tema ni za na lovski forum, ker s politiko in socialo nas vsakodnevno obkladajo z vseh strani ( nas imajo za tepčke in prav nam je če se jim pustimo ), tako da obljubim, da se ne bom več oglašal v tej temi. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •