Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 62

Tema: Država naša požrešna

  1. #31
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Rakun,

    tak odgovor sem pričakoval, argumenti pa so zguljeni. Moje mnenje temelji na dejstvih.

    Obveze imaš 22 šolskih ur, kar znese 16,875ure/teden, kje pa nabereš še mankajočih 23,125 ure/teden.
    Tiste tedne, ko si na počitnicah pa ti manjka 40ur/teden.

    Glej jaz ti privoščim kolikor pač dobiš, samo ne me prepričevat z nekimi floskulami.

    Včasih so rekli medicinska sestra je 1,5 človeka, po tvojem pričanju mora biti učitelj min 2,5 človeka, da vse to porihta.
    Daj preberi si še enkrat moje floskule, ker res vidim, da so vam oprali možgane in ne morete sprejeti dejstva, da si učitelji nosimo delo TUDI domov, zato si želimo, da se štemplamo, ko pridemo na delo in z njega. Ko bo prišlo do tega, se bo zgodilo tole, kar je spodaj napisal Boštjan Štih, prof. bio. in kem.. TO so realna vsakdanja dejstva, ki jih ne pokažejo na TV in ne napišejo v časopisih, ker drugače učitelji ne bi mogli biti grešni kozli za trenutno stanje v državi... Itak nič ne delamo in smo že ob 13.uri doma...

    Citiram pismo ministru Turku:
    "Naj še dodam kanček svojih razmišljanj o trenutni situaciji. Zapisal bom hipotetično. Ker je moja učna obveza specifična, bom izhajal iz dejstva, kot da poučujem 10 ur kemije in recimo 10 ur naravoslovja. Kar je 6 ur manj od vladnega predloga.

    V službo bom prišel ob 7.00 in nato do 8.00 pripravil pripomočke za pouk. To pomeni, poiskati steklovino, pripraviti ustrezne kemikalije in podobno. Od osmih do 12.30 bom v razredu, v odmorih pa dežural na hodnikih, nato pa še eno uro čistil steklovino in pospravljal učila. Nato bom dve uri pisal priprave za naslednji dan, pripravljal učne liste, elektronske prosojnice, urejal spletno učilnico, fotokopiral, ipd. Ostane mi še – ste izračunali??? – pol ure do 8 urnega delovnika, samo pripada pa mi tudi odmor za malico. Seveda, vsi učitelji bodo vedno v službi, saj so v odlični psihofizični kondiciji in brez vseh zdravstvenih problemov, pa tudi njihovi otroci niti pomislijo ne, da bi zboleli. Kar pomeni, da mi ne bo potrebno nadomeščati drugih.

    Ker pa imam gosposko službo in kar naprej počitnice, računam naprej. Od 53 dni počitnic odštejem 31 dni dopusta – torej državi dolgujem 22 dni ali 176 ur. Pa jih dajmo porabiti:

    - vsak mesec moram imeti govorilno uro za starše v popoldanskem času, kar znese 10 ur, poleg tega pa še 3 ure za tri roditeljske sestanke;

    - vsak mesec moram biti prisoten na pedagoški ali ocenjevalni konferenci v popoldanskem času. Ob predpostavki, da vsaka traja dve uri, je to še 20 ur;

    - ker sem cool učitelj, bom peljal otroke v šolo v naravi – dan ima 24 ur, odštejemo 8 urni delovnik – ostane 16 ur x 5 dni = 80 ur;

    - po kolektivni pogodbi mi pripada 5 dni - to je 40 ur, ki jih bom v počitnicah preživel na izobraževanju, da bom tako dober kot učitelji iz Singapurja ali Taivana. Pri tem bom moral izobraževanje financirati sam ter kriti tudi potne stroške;

    - sestavljanje in popravljanje pisnih preizkusov, kar ob predpostavki, da pišem tri preizkuse na leto, pomeni, da moram pripraviti tri preizkuse za šesti, tri za sedmi, tri za osmi in tri za deveti razred, kar znese ob predpostavki, da za vsakega potrebujem 2 uri, 24 ur – sem je všteto sestavljanje in popravljanje – uh sem dober – v dveh urah sestavim test in popravim 60 rešenih preizkusov;

    - ker imam v vsakem razredu vsaj dva učenca s posebnimi potrebami, moram za vsakega pripraviti prilagojen pisni preizkus. Če mi to vzame pol ure, je to še 12 ur letno;

    - seveda, učitelji ali njihovi otroci tudi zbolijo – in hvala bogu – učiteljice še rojevajo, zato sem opravil tudi 30 ur nadomeščanj – poleg svojih rednih ur pouka;

    - tako, porabil sem 196 ur (brez nadomeščanj) – g. Turk – dolžni ste mi 13 ur ali 1,625 delovnega dneva!



    UPS, ZDAJ IMAM PA PROBLEM


    - sem razrednik – nimam časa, da bi vodil dnevnik, ker sem osem ur že oddelal;

    - sem razrednik – nimam časa, da bi reševal vzgojno problematiko, ker sem osem ur že oddelal;

    - sem razrednik – nimam časa, da bi pisal spričevala, ker sem osem ur že oddelal;

    - aha, boste rekli – saj imate za pol ure znižano obvezo – res je, samo pripraviti in izvesti moram še 17,5 razredne ure, ki je ni v odločbi o plači, predmetnik pa jo predpisuje;

    - za 1€ dodatka za razredništvo na mesec pa nisem pripravljen opravljati zgornjih opravil in jih z veseljem odstopim drugemu, pa mu dam še 10€ povrhu vsega;

    - tudi za vrednotenje NPZ nimam na razpolago več časa;

    - popoldan več ne bom odšel v gozd ali na travnik nabirat material za pouk;".

    ... temveč, dodajam jaz, bom šel raje na daljšo jago in se požvižgal na vse ostale, ki niso nikoli bili učitelji, sedaj pa imajo toliko čez njih za povedati.

    Časi se spreminjajo. Ko je bil naš Alojz še učitelj, niso gledali do minute natančno, da imaš z urami pokrite "počitnice". In to je samo delček...

    Res komaj čakam, da se bom štemplal in oddelal svoj 8 urni delovnik v enem kosu...
    Last edited by PROF.racoon; 13. March 2013 at 23:51.

  2. #32
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    In še pismo staršem (napisal Boštjan Štih, prof.):

    "DRAGI STARŠI

    Žal vas moram obvestiti, da boste morali dvakrat letno vzeti dopust, da boste svojega otroka odpeljali na sistematski pregled, ker razrednik tega več ne bo mogel početi, saj tega dela ni v njegovem opisu del in nalog in je že sedaj to počel prostovoljno. Prav tako vas moram na žalost obvestiti, da šola nima na voljo sredstev za kotizacijo tekmovanj in jih boste morali financirati sami. Prav tako naši učitelji nimajo časa, da bi vašega otroka pripravljali na tekmovanje, saj jim tega nihče ne plača in tega dela ni v njihovi učni obvezi in že zdaj to počnejo prostovoljno. Veste, pa še tole je. Na leto imam za vse otroke, ki jih poučujem, na voljo 8 ur dopolnilnega in dodatnega pouka za vso naravoslovje v dveh šestih in treh sedmih razredih ter vso kemijo v treh osmih in dveh devetih razredih oz. 0,4 ure dopolnilnega in 0,4 ure dodatnega pouka za vsak razred v CELEM LETU. Če so torej v razredu recimo, samo 4 učenci, ki bi potrebovali dodatno učno pomoč, vsakemu od njih država v CELEM LETU nameni in plača 6 minut dopolnilnega pouka, ali za 4 nadarjene učence v razredu, 6 minut dodatnega pouka v CELEM LETU. Več dodatne strokovne pomoči, kot v omenjenem obsegu, vam žal ne morem ponuditi, saj sem to do sedaj izvajal prostovoljno in brezplačno in v takem obsegu, da je vsak dobil, kolikor je hotel oz. potreboval. Veste, naš minister pa vseeno pričakuje visok nivo znanja, kar pomeni, da boste verjetno morali sami poiskati dodatno pomoč in jo financirati, saj našim učiteljem tega država ne plača in ne prizna. Prav tako mi država več ne omogoča dela z mladimi raziskovalci, saj v osemurnem delovniku za to ni več časa. Ampak to ni niti tako slabo. Predlagam vam namreč, da ste sami mentor svojemu otroku – veste skupno preživljanje prostega časa dokazano zbližuje otroke in njihove starše. Predlagam vam tudi, da svojega otroka vpišete na kak plesni ali pevski tečaj, saj naši učitelji ob preobilici dela ne zmorejo več pripravljati šolskih prireditev in drugih aktivnosti, ki so jih do sedaj pripravljali v svojem prostem času in prostovoljno. Žal tudi ne morejo več poskrbeti za varnost, saj jim dodatnega dežurstva pač država ne prizna. Kar pomeni, da ne moremo več organizirati nobenih zaključnih ekskurzij in drugih zunanjih aktivnost, kot so ogledi predstav, obiski gledališča in podobno, saj jih je v osemurni delovnik nemogoče uvrstiti. To pomeni, da se bodo vse aktivnosti v nadaljevanju izvajale samo izključno v šolskih prostorih, v času med 7. in 15. uro. Ker je v osemurnem delovniku ves čas že porabljen, žal tudi ne moremo več organizirati interesnih dejavnosti, kar pomeni, da jih boste morali za svojega otroka poiskati in financirati sami pri ponudnikih izven šole – to ne bo težko, ker je izbira res pestra.

    Aha pa še to, veste, letos šolsko glasilo ne bo izšlo, pa oprostite – tudi naša spletna stran ne deluje, ker nimamo učitelja, ki bi jo urejal.

    Seveda bi lahko še nekaj časa našteval, kaj vse učitelji počnemo že zdaj v svojem prostem času – brezplačno - pa ne bom. Žal bo pač staršem potrebno povedati, da se bo glede na predlagane normative v šoli izvajal v glavnem samo še pouk. In da do nanje padlo precej veliko finančno breme, saj ne morejo pričakovati, da bodo učitelji nudili dodatno učno pomoč v obsegu večjem, kot ga država prizna in plača. In da možnosti za pridobitev Zoisovih štipendij pravzaprav sploh ne bo več, saj učitelji ne bodo več izvajali nadstandardnega programa in dela z nadarjenimi, pač pa bo vse to na plečih staršev."


    Toliko o floskulah in dejstvih...

    Še dobro, da imam jago, da se tam zunaj odcepim od realnega stanja in politike...

    Lovski zdravo,
    profesor Racoon

  3. #33
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Podpis...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    A dejte jamrat. Ni poklica, kjer ljudje ne opravljamo neplačanih nadur. Povsod so močno zrezali finance, vi ste jo po zaslugi najljubšega sindikalista v naši državi prav dobro odnesli.
    Plače pa imate, kot sem že rekel, višje od veliko drugih ljudi v javnem sektorju z enako ali višjo izobrazbo.
    Mislim, da nimate hujših razlogov za tarnanje.
    Je kdo kdaj slišal da smo gozdarji v javnosti kakšno hujšo jokanje izvajali? Pa se naši revirni gozdarji vsak dan vozijo s svojimi avtomobili praktično na svoje stroške po gozdnih cestah v službene namene. Še dobro, da imamo radi svoj poklic.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #35

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    In še pismo staršem (napisal Boštjan Štih, prof.):

    "DRAGI STARŠI

    Žal vas moram obvestiti, da boste morali dvakrat letno vzeti dopust, da boste svojega otroka odpeljali na sistematski pregled, ker razrednik tega več ne bo mogel početi, saj tega dela ni v njegovem opisu del in nalog in je že sedaj to počel prostovoljno. Prav tako vas moram na žalost obvestiti, da šola nima na voljo sredstev za kotizacijo tekmovanj in jih boste morali financirati sami. Prav tako naši učitelji nimajo časa, da bi vašega otroka pripravljali na tekmovanje, saj jim tega nihče ne plača in tega dela ni v njihovi učni obvezi in že zdaj to počnejo prostovoljno. Veste, pa še tole je. Na leto imam za vse otroke, ki jih poučujem, na voljo 8 ur dopolnilnega in dodatnega pouka za vso naravoslovje v dveh šestih in treh sedmih razredih ter vso kemijo v treh osmih in dveh devetih razredih oz. 0,4 ure dopolnilnega in 0,4 ure dodatnega pouka za vsak razred v CELEM LETU. Če so torej v razredu recimo, samo 4 učenci, ki bi potrebovali dodatno učno pomoč, vsakemu od njih država v CELEM LETU nameni in plača 6 minut dopolnilnega pouka, ali za 4 nadarjene učence v razredu, 6 minut dodatnega pouka v CELEM LETU. Več dodatne strokovne pomoči, kot v omenjenem obsegu, vam žal ne morem ponuditi, saj sem to do sedaj izvajal prostovoljno in brezplačno in v takem obsegu, da je vsak dobil, kolikor je hotel oz. potreboval. Veste, naš minister pa vseeno pričakuje visok nivo znanja, kar pomeni, da boste verjetno morali sami poiskati dodatno pomoč in jo financirati, saj našim učiteljem tega država ne plača in ne prizna. Prav tako mi država več ne omogoča dela z mladimi raziskovalci, saj v osemurnem delovniku za to ni več časa. Ampak to ni niti tako slabo. Predlagam vam namreč, da ste sami mentor svojemu otroku – veste skupno preživljanje prostega časa dokazano zbližuje otroke in njihove starše. Predlagam vam tudi, da svojega otroka vpišete na kak plesni ali pevski tečaj, saj naši učitelji ob preobilici dela ne zmorejo več pripravljati šolskih prireditev in drugih aktivnosti, ki so jih do sedaj pripravljali v svojem prostem času in prostovoljno. Žal tudi ne morejo več poskrbeti za varnost, saj jim dodatnega dežurstva pač država ne prizna. Kar pomeni, da ne moremo več organizirati nobenih zaključnih ekskurzij in drugih zunanjih aktivnost, kot so ogledi predstav, obiski gledališča in podobno, saj jih je v osemurni delovnik nemogoče uvrstiti. To pomeni, da se bodo vse aktivnosti v nadaljevanju izvajale samo izključno v šolskih prostorih, v času med 7. in 15. uro. Ker je v osemurnem delovniku ves čas že porabljen, žal tudi ne moremo več organizirati interesnih dejavnosti, kar pomeni, da jih boste morali za svojega otroka poiskati in financirati sami pri ponudnikih izven šole – to ne bo težko, ker je izbira res pestra.

    Aha pa še to, veste, letos šolsko glasilo ne bo izšlo, pa oprostite – tudi naša spletna stran ne deluje, ker nimamo učitelja, ki bi jo urejal.

    Seveda bi lahko še nekaj časa našteval, kaj vse učitelji počnemo že zdaj v svojem prostem času – brezplačno - pa ne bom. Žal bo pač staršem potrebno povedati, da se bo glede na predlagane normative v šoli izvajal v glavnem samo še pouk. In da do nanje padlo precej veliko finančno breme, saj ne morejo pričakovati, da bodo učitelji nudili dodatno učno pomoč v obsegu večjem, kot ga država prizna in plača. In da možnosti za pridobitev Zoisovih štipendij pravzaprav sploh ne bo več, saj učitelji ne bodo več izvajali nadstandardnega programa in dela z nadarjenimi, pač pa bo vse to na plečih staršev."


    Toliko o floskulah in dejstvih...

    Še dobro, da imam jago, da se tam zunaj odcepim od realnega stanja in politike...

    Lovski zdravo,
    profesor Racoon

    Sej druzga k jamrat itak ne znate imam dva solarja doma tako da vem kako se matrate revcki zivite k bubreki v loju pa se kar jamrate.

  6. #36
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prof., še slabše bi bilo, če si nebi vi pravočasno vsaj malo popravili plače...

  7. #37
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Še dobro, da imamo radi svoj poklic.
    Saj ga ima tudi prof. rad. A ste ga napalili, ko je povedal, da si ne more privoščiti Mauserja. Mislim, da je zato odprl novo temo.

    Je pa nekaj. Vsi, ki veste toliko o poučevanju in učiteljstvu. Ste imeli priliko se izobrazit za to delo. Zakaj se niste? Sam sem nekaj časa učil tako na srednji kot na osnovni šoli. Povem vam, da ni vsak za to delo. Ga moraš imeti res rad, šmrkavce pa tudi. Da ne govorim o tem, kakšno je mladini/otrokom dovoljeno obnašanje do učitelja (pa ne mi sedaj nakladat o tem, da si ne znam avtoritete pridobit). Svašta.

    Vsekakor upam, da se mi ponudi priložnost in bom dobil delo ravno v zbornici
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #38

    Privzeto

    Da ne govorim o tem, kakšno je mladini/otrokom dovoljeno obnašanje do učitelja (pa ne mi sedaj nakladat o tem, da si ne znam avtoritete pridobit). Svašta.
    Kakor se jih doma uči....

  9. #39

    Privzeto

    Prof, a daj jamrat. Koliko ur mesečno opravi učitelj na prvi triadi? Pol pa še dva meseca dopusta, starši naj 7 let starega otroka samega doma pustimo me počitnicami? Sorry, sem pozabu da ima učitelj 1. razreda sako leto 1 mesec priprav poleti, pa še doma vsak dan kako uro. Bogi.

  10. #40

    Privzeto

    Ampak, najbolj pa nasrkajo učitelji telovadbe.

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •