Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 62

Tema: Država naša požrešna

  1. #1

    Privzeto Država naša požrešna

    Zanimiv del članka Pisca resnice.
    Še veliko njegovih člankov lahko preberete na njegovem blogu, http://informacija.blog.com/

    __________________________________________________ ____________________________

    Družinski izlet
    Postali bomo Švica so rekli naši politiki ob osamosvojitvi. Čisto možno je, da so pred prihodom na oblast to tudi resno mislili in verjeli, a nato je pohlep premagal vse predvolilne obljube in takoj se je začelo nenormalno, do danes trajajoče, ropanje Slovenije.
    In v tej obljubljeni novi “Švici” se sigurno kdaj pripeti, da greste z družino na enodnevni družinski izlet z avtomobilom. Potrebujete gorivo, recimo 30 litrov. Za njih plačate približno 50 evrov. Nato se zapeljete denimo na Bled in pojeste z družino kosilo za katerega plačate 50 evrov. Poglejmo, koliko je od vašega izleta imela država. Da ste prišlo do stotih evrov, potrebnih za družinski izlet ste v primeru povprečne zaposlitve morali opraviti za približno 200 evrov vašega dela, da vam je lahko delodajalec izplačal 100. Nato ste od teh sto evrov porabili polovico za gorivo, pri kateremu je država več kot polovico pobrala zase in za povrhu vam država izmakne še pri kosilu približno 20% vrednosti.
    Vse skupaj znese:

    • od 200 eur bruto plačila za vaše opravljeno delo, 100 vzame država
    • od 50 eur, ki ste jih dali za gorivo, 30 pobere država
    • od 50 eur, ki ste jih dali za kosilo, 10 pobere država.

    Če seštejemo, je država od 200 vaših evrov, ki ste si jih prislužili pri vašem poštenem delu, dobila 140 evrov, ker ste dobili skladno zakonu izplačano plačo in ker ste si drznili to zapravljati na družinskem izletu.

    Pri gorivu je od trenutne maloprodajne cene v višini 1,57 EUR odšlo državi natančno 84 evrskih centov ali približno 60%. Skozi trošarino, takse in dodatek za zagotavljanje prihrankov energije.

    Vse številke so resnične, približne vrednosti sem uporabil izključno zaradi lažjega razumevanja. Če kdo misli, da nisem zapisal resnico, naj sporoči in mu pošljem popolnoma natančno kalkulacijo. Seveda zgoraj navedeno ne zajema progresivnih dohodninskih lestvic, ki realnosti nikakor nebi polepšale.

    In zdaj sledi tisti del, ki je najhujši pri vsemu skupaj in bi nas moral najbolj skrbeti. Ko vlada pobere vaš težko prislužen denar se zgodi neizogibno. Prebudi se človeška lastnost imenovana pohlep. Zapravljajo kot največji norci. Vse skupaj je videti, kot bi denar rasel na drevesu. Če slučajno zmanjka v proračunu, seveda izključno zaradi nenormalnega zapravljanja in kraj, nas dodatno zadolžijo in se nam zraven smejejo preko TV zaslonov. Krivi so, po prepričanju vladajočih, popolnoma vsi, razen tistih, ki imajo v rokah škarje in platno. Prepričujejo nas, da so za današnjo krizo krivi naši starši, tudi stari starši, če so slučajno med živimi in prejemajo pokojnino, medicinske sestre, policisti, sodniki in še bi lahko našteval
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2

    Privzeto

    mislim da se je avtor tega prispevka malce nerodno izrazil, ko je omenjal švico. dopuščam tudi možnost da ne ve o čem piše.
    namreč piše koliko denarja damo slovenski državi... ne napiše pa koliko denarja bi dali švicarski državi, ker šele v švici je vse veliko bolj obdavčeno!!!

  3. #3
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Ne, dejansko so se takrat širokoustili, da bomo v parih letih kot Švica. To se spomnem, pa sem bil takrat mulc.

  4. #4

    Privzeto

    vem vem, želim samo povdariti da je švica veliko bolj obdavčena kot slovenija...

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    vem vem, želim samo povdariti da je švica veliko bolj obdavčena kot slovenija...
    Ja ampak so tudi ljudje bolje plačani za svoje delo kot pri nas.Pa tud lumparije je manj kot pri nas.

  6. #6

    Privzeto

    to pa sigurno. pa več denarja vrne ljudem v obliki državnih naročil, dela, subvencij...

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če seštejemo, je država od 200 vaših evrov, ki ste si jih prislužili pri vašem poštenem delu, dobila 140 evrov, ker ste dobili skladno zakonu izplačano plačo in ker ste si drznili to zapravljati na družinskem izletu.


    In zdaj sledi tisti del, ki je najhujši pri vsemu skupaj in bi nas moral najbolj skrbeti. Ko vlada pobere vaš težko prislužen denar se zgodi neizogibno. Prebudi se človeška lastnost imenovana pohlep. Zapravljajo kot največji norci. Vse skupaj je videti, kot bi denar rasel na drevesu. Če slučajno zmanjka v proračunu, seveda izključno zaradi nenormalnega zapravljanja in kraj, nas dodatno zadolžijo in se nam zraven smejejo preko TV zaslonov. Krivi so, po prepričanju vladajočih, popolnoma vsi, razen tistih, ki imajo v rokah škarje in platno. Prepričujejo nas, da so za današnjo krizo krivi naši starši, tudi stari starši, če so slučajno med živimi in prejemajo pokojnino, medicinske sestre, policisti, sodniki in še bi lahko našteval
    Točno tako.
    Pa vzemimo za primerjavo še gradnjo hiše. Šparaš vse življenje in si za npr. 200.000€ zgradiš hišo. Država ti je v tem času enak znesek že pospravila v svoj žep. Ko gradiš za vse plačaš DDV, kar znese 40 000€. Ko hišo zgradiš, ti jo ocenijo in obdavčijo, čeprav so ti izpulili že 240 000€. In ko otrok zaprosi za štipendijo, ti upoštevajo tudi vrednost hiše, obrestovano s 4,5%, kot da bi kaj zaslužil z njo, in seveda zaradi tega štipendije ne dobi.

  8. #8

    Privzeto

    v švici je tako draga gradnja hiše da je večina hiš najemniških in še to po 2 družini sta not.

    in kot drugo, štipendije in podobne zadeve niso namenjene ljudem ki denar imajo, ampak ljudem ki ga nimajo. ta miselnost nas še kar tepe iz prejšnnjega sistema in je ne moremo pozabiti...

  9. #9

    Privzeto Odgovor pavšalistu

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    mislim da se je avtor tega prispevka malce nerodno izrazil, ko je omenjal švico. dopuščam tudi možnost da ne ve o čem piše.
    namreč piše koliko denarja damo slovenski državi... ne napiše pa koliko denarja bi dali švicarski državi, ker šele v švici je vse veliko bolj obdavčeno!!!
    Ko sem pa tole prebral, sem se moral registrirati na vaš forum, da odgovorim. Švico so omenjali naši politiki, kot sem tudi napisal v predmetnem zapisu na blogu. Zdaj pa še odgovor vam, spoštovani, ki dopuščate možnost, da ne vem o čemu pišem.
    Žal, ali pa na srečo, prekleto dobro vem o čemu pišem. Najverjetneje še predobro. Sicer je pa blog privaten in se zahvaljujem za nebranje le-tega vsem tistim, ki ste "zastrupljeni" z lažmi okrog nas. Vse, kar sem do danes zapisal na blogu je DOKAZLJIVO. Matematično ali fizikalno.
    Sicer pa ne mislim polemizirati z vami, saj sem odprt za vsa mnenja, razen pavšalnih navedb seveda, ki bi jih lahko razumel tudi rahlo žaljivo.
    Lep pozdrav vsem, še posebej pa avtorju pavšalne ugotovitve o meni, PR

  10. #10

    Arrow

    tisto o švici vem da je bilo rečeno in da je zgolj simbolično kot vzor uspeha.
    kar pa se tiče samega sestavka pa nimam dobrega mnenja o njem; zdi se mi namreč da je pisan zelo nestrokovno, zelo zavajajoče, skratka populistično. če želiš dodati težo, zapiši še koliko pa bi dali danes švicarski državi, kot primerjavo, če bi sedaj bili 'druga švica'.
    glej, da ne bomo na dolgo razpredali; približno vem kakšna je kvaliteta slovenskega novinarja in njegovih prispevkov. prav tako mi je znana (čeprav je ne berem) žalostna scena blogerjev, ki berejo praktično sami sebe... torej če želiš dvignit nivo svojih prispevkov nehaj pisat populistično; sj boš verjetno večino prepričal, sploh na forumu kakršen je ta, ampak ne mene.
    in če že javno pišeš, se tudi navadi na javne kritike; tudi slabe...

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •