Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 62

Tema: Država naša požrešna

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Tebi Rakun in temu Štihu bi svetoval, da se preizkusita v gospodarstvu. Za dosti višjo plačo, vendar tam ne bi imela časa računati, koliko ur vama je kdo dolžan.


    Pa ta Štihova formula ni univerzalna,saj se število dni dopusta spremninja, ti jih sigurno nimaš 32.
    Last edited by muzikant; 14. March 2013 at 09:59.

  2. #42

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    A dejte jamrat. Ni poklica, kjer ljudje ne opravljamo neplačanih nadur. Povsod so močno zrezali finance, vi ste jo po zaslugi najljubšega sindikalista v naši državi prav dobro odnesli.
    Plače pa imate, kot sem že rekel, višje od veliko drugih ljudi v javnem sektorju z enako ali višjo izobrazbo.
    Mislim, da nimate hujših razlogov za tarnanje.
    Je kdo kdaj slišal da smo gozdarji v javnosti kakšno hujšo jokanje izvajali? Pa se naši revirni gozdarji vsak dan vozijo s svojimi avtomobili praktično na svoje stroške po gozdnih cestah v službene namene. Še dobro, da imamo radi svoj poklic.
    Res je, najbolje so jo odnesli pa najbolj jamrajo...
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #43
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Se lahko samo smejim, ker sem veliko delal tudi v gospodarstvu... Zanimivo, kaj? Koliko od vas pa je bilo v šolstvu vsaj en dan?

    Vsakemu od vas bi privoščil en mesec poučevanja, pa bi rad videl, kje bi pristali po vseh grožnjah s strani staršev z inšpekcijo, odvetniki, vzgojnih težavah z mulci ipd.. Naj vam povem, da sem na eni izmed prejšnjih šol imel opravka tudi s kriminalisti in s sodiščem, po tem ko je name učenec potegnil nož (metuljček), ker sem ga vprašal, zakaj je vame vrgel kepo... Pol leta pred šolo nisem upal parkirati avta, ker sem se bal, da bom imel pod njim montirano bombo! Mulec je bil sin mafijskega očeta, ki je dobil 15 let aresta... Res imam rad ta poklic, ker mi nikoli ni dolgčas...

    Jegr, vidim, da se ti ni dalo brati, ko sem napisal od kje moje "počitnice"... Saj pravim, da se raje štemplam, ko pridem na šiht, starši pa boste na GU, RS, prireditve in ostalo pač morali priti v dopoldanskem času. Samo ne vem kdaj, ker takrat poučujem in opravljam drugo za učni proces pomembnejše delo... Mogoče pa bodo uvedli učiteljsko dvoizmensko ali celo triizmensko delo? Kaj veš...

    Najbolj žalostno je to, da mi gospodarstvo razumemo, oni pa nas ne... Gospodarstveniki bi morali pogledati svoje šefe in jih vprašati, kam je v 20 letih šlo 120 milijard € samo s podkupninami.

    V življenju ne bom zaslužil 1milijon € in tudi 99,9% drugih iz javnega in gospodarskega sektorja ne. Kako ga zaslužijo tisti 0,01%, vsi dobro vemo...

    Res jo dobro odnesemo, pa najbolj jamramo...

  4. #44

    Privzeto

    Res čudno, da si šel iz gospodarstva, ko pa je bilo toliko bolje kot v javnem sektorju. Navadno človek stremi k boljšemu.

  5. #45

    Privzeto

    Tale debata ni nič dobra. Kmalu se bomo delili še po barvi, veri...
    Kdor to pogreša naj gre na 24ur.

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Profesor,

    res imaš težko delo. Sam sem kar nekaj časa preživel v šolskih klopeh, pa ni nobeden od učiteljev/profesorjev toliko trpel.

    Če v šoli tako iztrčavaš kot tu na forumu si lahko predstavljam tvoje probleme s starši.

    Svaka ti čast, da toliko razkiraš za to državo, mogoče boš pa dobil kako medaljo. Red dela s srebrnimi žarki ali pa z zlatimi

  7. #47
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Jegr, prihajam iz družine delavca in obrtnice, če ti to kaj pove... Cenim vsako delo, še najbolj pa delavca, katerega delo je, žal, v SLO zelo podcenjeno...

    Muzikant, so imeli takrat učitelji srečo, da še nisi bil toliko jezikav! Jezikav pa verjetno nisi bil zato, ker si se bal batin, ki bi jih dobil od njih. Tako so včasih reševali vzgojne probleme. Zato pa sedaj več melješ... Me je danes na GU presenetil oče, ki mi je dovolil njegovega sina fizično kaznovati. Svašta... Ja, njegov sin mi je pred kratkim razbil nov službeni laptop. Sankcije? Kaj je to? Plačal? Ma kaki... Šola časti... Tako se dela v modernem sistemu...
    Toliko imaš povedati o učiteljih, kot da bi jaz govoril o kemikih (tvoji službi), pa nimam pojma, kako je pri tebi, zato sem raje tiho, čeprav si mislim, da imaš vsaj enkrat višjo plačo z isto stopnjo izobrazbe... Pa me ne briga... Napisal sem, da kot učitelj zaslužim manj kot jurja (čeprav bi si želel, da bi jih vsaj 1200 tako kot praviš ti) in si ne morem privoščiti kar tako dražje puške... Če kdo dvomi, pa mu pošljem plačilno listo...

    Drugače pa, da te spomnim, da vsaj 3x na dan koga špikneš z žaljivko, da nima pojma o tem in onem in naj bo raje tiho, ker tega niti videl ni, kaj šele sprobal... Mogoče pa si bil kdaj učitelj, pa mi tega ne vemo? Veš kaj želim povedati...

    Službo imam rad, ne trpim, imam družino, zelo dobre prijatelje, na takšno državo pa se požvižgam,... Amen...

    Vsem en lovski pozdrav!

  8. #48
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Drugače pa, da te spomnim, da vsaj 3x na dan koga špikneš z žaljivko, da nima pojma o tem in onem in naj bo raje tiho, ker tega niti videl ni, kaj šele sprobal... Mogoče pa si bil kdaj učitelj, pa mi tega ne vemo? Veš kaj želim povedati...
    Ma kaj je s teboj, da nisi muzikantersko izobražen o vsem kar se tiče lovstva? In kako si upaš sploh dvomit o tem kar svirač napiše? Pa kdo si ti?...

    Še eden, ki muzikantarjevega obnašanja ne prebavlja... Sem mislil, da sem samo jaz čuden...
    Vsaj mislil sem, da se na tem forumu združujejo ljudje, ki si mislijo pomagati med seboj, ne pa "drkarit" vedno in venomer.
    Konec koncev, kaj ni to lovski forum?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #49
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave

    Še eden, ki muzikantarjevega obnašanja ne prebavlja...
    Racoon, nič se mi preveč ne smiliš, tudi sam spadam med tistih 0,001%pa nekako živim.
    Kar se tiče vedenja o prosvetarjih pa ti povem, da sem obkoljen z njimi, pravzaprav sem jaz črna ovca v ožjem in širšem sorodstvu in jih (vas) dobro poznam, vsem pa vam je isto pritoževanje in pripadnost

    Da pojasnim, zakaj sem izvzel Tinetov citat, tak kritikantski ,lovski erudit je na forumu kot feferon v jedi, saj včasih zapeče ampak jed popestri in povzroča dobro prebavo.

  10. #50
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    No pa so rekli, da ne bom za nič dober. Vsaj za prebavo lepo skrbim. Hura zame
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •