Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 58 od 58

Tema: Naprava za prestrelitev puške

  1. #51

    Privzeto

    Obtežit mislim z vrečami peska, puško pa enostavno nasloniš v ramo s stojalom vred. Zadnji vijak nebi smel motiti. Gume so sedaj zato, ker kopito nima gumi kape, kasneje s pravo puško jih nebo. Sem razmišljal ja, da bi od zadaj na železo montiral gumi kapo. Teža je pa cca 6 kg.
    Last edited by teohafy; 27. October 2012 at 14:45.

  2. #52

    Thumbs up

    domača izdelava??? malo profi izgleda...

  3. #53

    Privzeto

    Teohafi,pri takih stojalih rade pokajo plastične kape kopit (preverjeno),tako da bi morala biti ena guma znotraj,zadnji pričvrstilni vijaki pa bodo napoto (moteči),pa rama tudi boli pri strelih iz takega stojala

    lp

  4. #54

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    domača izdelava??? malo profi izgleda...
    Domača, domača,ostanek prakse, ko sem še malo pošušmaril pri očetu v delavnici, preden sem šel v zdravstvene vode :). Je pa res, da sem podobno zadevo videl v katalogu in jo kopiral z nekaj improvizacije. Spredaj je dvigalka za avto,dodane sta dve vzmeti, ostalo je pa zvarjeno iz 40x40 kvadratnih cevi in ploščatega železa debelime 8mm x 60mm, vijaki, plastične kape pa se dobijo v trgovinah. Sem probal danes streljati in ni nekih težav, tudi rama ne boli...

  5. #55

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    ... Sem probal danes streljati in ni nekih težav, tudi rama ne boli...
    No fino! Predstavljam si vlogo vzmeti, pa vendar ali lahko malo bolj opišeš kakšne in kako si jih dal in kako delujejo.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #56

    Privzeto

    vzmeti so na dvigalki zato, ker je bila drugače nestabilna in je migalo vse skupaj. Vzmeti so iz rostfraj materijala iz 1,5mm žice, dolge so okol 10cm, nameščene so tako, da zategujejo dvigalko.
    Last edited by teohafy; 28. October 2012 at 11:22.

  7. #57

    Privzeto

    Ker je bilo prej nekje govora o naravnih položajih in da jih za mizo ni samo še tole moje mišljenje.
    Človeško telo je sestavljeno iz paličevja, vzmeti, torej kosti, mišičevja itd. če pogledamo skozi oči fizike. Zato je pri uporabi strelnega orožja, še posebej tu, ko govorimo o puški in predpostavljamo odsun kot reakcijo na eksplozijo smodnika v cevi, pomembno kako se to "paličevje" ob odsunu premika in vpliva na položaj puške.
    Kdor je kaj prebral kakšne strelske priročnike ve, da je drža telesa še kako pomembna. Najsi bo na terenu v naravi ali za strelno mizo z ali brez strelnega stojala ali vreč peska.
    Kako se sedaj ob določenih položajih to "paličevje" ali naš skelet premika, si pa lahko vsak doma na papir skicira. Tolikokrat videno skorajda ležanje na mizi je težko da tisto najbolj pravo.
    tako da po mojem je drža skorajda pomembnejša od stojala, ki pa je seveda super za korigiranje zadetka na način, da križ pelješ v cilj. A za to niti ni potrebno streljati iz stojala. Lahko ga uporabimo samo za korekcijo križa.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #58
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ker je bilo prej nekje govora o naravnih položajih in da jih za mizo ni samo še tole moje mišljenje.
    Človeško telo je sestavljeno iz paličevja, vzmeti, torej kosti, mišičevja itd. če pogledamo skozi oči fizike. Zato je pri uporabi strelnega orožja, še posebej tu, ko govorimo o puški in predpostavljamo odsun kot reakcijo na eksplozijo smodnika v cevi, pomembno kako se to "paličevje" ob odsunu premika in vpliva na položaj puške.
    Kdor je kaj prebral kakšne strelske priročnike ve, da je drža telesa še kako pomembna. Najsi bo na terenu v naravi ali za strelno mizo z ali brez strelnega stojala ali vreč peska.
    Kako se sedaj ob določenih položajih to "paličevje" ali naš skelet premika, si pa lahko vsak doma na papir skicira. Tolikokrat videno skorajda ležanje na mizi je težko da tisto najbolj pravo.
    tako da po mojem je drža skorajda pomembnejša od stojala, ki pa je seveda super za korigiranje zadetka na način, da križ pelješ v cilj. A za to niti ni potrebno streljati iz stojala. Lahko ga uporabimo samo za korekcijo križa.
    Se popolnoma strinjam z napisanim.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •