Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 58

Tema: Naprava za prestrelitev puške

  1. #1

    Privzeto Naprava za prestrelitev puške

    Zanima me kakšne pripomočke uporabljate za pristreljevanje pušk. Slišal sem, da naprave pri katerih je puška trdo vpeta in je kopito zadaj naslonjeno na železo niso priporočljive, saj lahko pride do lomov kopita in prestavljanja optike, ker se sila ne kompenzira. Sam sicer uporabljam takšno napravo in tovrstnih problemov do sedaj ni bilo. Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje. Hvala!

  2. #2

    Privzeto

    Takšna stojala so dobrodošla pri prestavljanju daljnogleda. Tudi za streljanje, če želimo videti kakšno grupo dela strelivo. Največkrat pa se lega zadetkov iz stojala in iz rame razlikujeta. Predvsem pri lahkih puškah.
    Zato sam raje streljam iz dobrega naslona. Kopito v rami, pod njim pa "zajčja ušesa".

  3. #3

    Privzeto

    Ja saj zato ga uporabljem, da lahko izključiš napako strelca. Torej sam še nisi slišal, da bi prišlo do zlomov kopit?

  4. #4

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Ja saj zato ga uporabljem, da lahko izključiš napako strelca. Torej sam še nisi slišal, da bi prišlo do zlomov kopit?
    Prej do odrgnitve, če ni izdelano kot je treba. Meni je uspelo, ker nisem pogledal kje se kopito naslanja ob premalo oblazinjene dele doma izdelanega stojala.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #5

    Privzeto

    nazadnje sem imel samo spredaj in zadaj fino podlogo.
    če ti ni škoda streliva in bi rad streljal, stojalo ni obvezna oprema.

  6. #6

    Privzeto

    Stojalo uporabljem zgolj na preiskusu risanic, če ima kdo probleme. Ravno zato me zanima škoda na puškah, ker nebi rad komu puške poškodoval.

  7. #7

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Stojalo uporabljem zgolj na preiskusu risanic, če ima kdo probleme. Ravno zato me zanima škoda na puškah, ker nebi rad komu puške poškodoval.
    Verjetno si pri vas član komisije za strelstvo. In vsi streljajo iz tvojega stojala. Ti jim vse naštimaš, oni pa sprožijo. Je tako?

  8. #8

    Privzeto

    ne bi verjel, ampak tudi mene je frapiralo, da pri sosedih pri pristrelu uporabljajo stojalo...

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Osebno nisem pristaš teh stojal, ampak kot je alojz reku, odspredaj naslon odzadaj fajn podlaga... Pa seveda dobro poznavanje mehanizma daljnogleda...

  10. #10

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ne bi verjel, ampak tudi mene je frapiralo, da pri sosedih pri pristrelu uporabljajo stojalo...
    A na jago tudi nesejo stojalo?

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •