Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Vortex Viper HS 2.5-10x44

  1. #1

    Privzeto Vortex Viper HS 2.5-10x44

    Zanimajo me izkušnje ,če kdo uporablja ta daljnoged?Kakšni so odzivi na to serijo strelnih daljnogledov?
    lp

  2. #2

    Privzeto

    imam hs 4-16x50. je kar soliden, mehansko se mi zdi zelo uredu, optično tko-tko, ampak za MK se mi zdi super.

  3. #3
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Viper HS daljnogledi so v rangu Nikon Monarch 3, Elite 3200 in podobnih, ki prihajajo s Filipinov. Za svojo ceno so relativno dober nakup, saj zdržijo tudi močnejše kalibre in imajo precej dobro kvaliteto izdelave.

    Optično so glede na cenovni rang solidni, ni pa za ta denar pričakovati nekih presežkov. Omeniti velja, da imajo precej tanek križ, kar je pozitivno pri streljanju na kakšne manjše tarče, negativno pa v mraku ko križ hitreje ni več viden.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  4. #4

    Privzeto

    Elite 3200 prihaja iz Japonske!
    Sploh pa je v seriji elite samo še Elite kot tak in Elite 6500, pa tactical seveda.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #5
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Elite 3200 so zadnji dve leti izdelovali na Filipinih, Koreji in verjetno še kje preden so serijo upostili, pred tem pa res samo na Japonskem. Na tem forumu celo obstajajo moje slikice Elite 3200 daljnogleda, ki je bil narejen na Japonskem, tako da se opravičujem za lapsus, da sem jih kar vrgel v koš k filipinski optiki.

    Kljub temu pa moram napisat, da 3200 niso bili nič boljši od Viper HS, v mraku celo nekaj slabši. Je pa res, da so bili vsi Bushnelli Elite vedno zelo robustni. Nove serije Elite, pri katerih so opustili številčne oznake, niso pri tem nobena izjema. Prav tako bi želel napisat, da je po precej ugodnih cenah pri nas še vedno mogoče kupiti nekdanje Elite 4200 in 3200 daljnoglede.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  6. #6

    Privzeto

    Omenjeni strelni daljnogled sem primerjal eno sezono proti zeiss jena 4x32, sedaj je v postopku montaže.
    Rezultat je sledeč:
    svetlost slike je odlična, slika dobra, lepo vidiš divjad.
    križ je tanek, vendar zanimivo - ko sem primerjal 4x32 in tega na 4x, sem tukaj lepše videl križ (svetlejša slika) kot pri jeni, kjer je debeli križ v mraku sicer dobro viden, vendar ne tako ostro ker je temnejša slika.
    Da je križ tanek in ima lahko posledico slabe vidljivosti je merjenje v podrasti, kjer pa vemo, da je tudi pot krogle vprašljiva.

    nekoliko moteče je le to, da je ostrina slike/križa odvisna od razdalje. Na 100m je vse ostro ne glede na povečavo ... na 20m sta ostra slika in križ le na povečavah do 4x, 50m pa tam do nekje 6-7x.

    glede mraka za moje pojme dovolj svetel in omogoča zanesljiv strel, kar ne vidiš čez ta daljnogled je morda še "slavnih 5 minut". Ob luni zelo dobra vidljivost.

    Glede na vse skupaj, sem se odločil in dal montirati zadevo na puško, saj mi omogoča za normalno jago vse kar od streljnega daljnogleda pričakujem, celo več glede na ceno.

    Kako bo držal strele bomo videli, načeloma pa naj bi bili trpežni.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •