Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: škoda po divjadi

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pikas je objavil: Pokaži objave
    Hvala vsem upam da bom te papirje dobil ravno sedaj sem po netu brskal na ZGS pa ne najdem nikjer cenika... verjetno bo potrebno direkt na ZGS iti
    Poskušaj na ARSO.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pikas, za cenik se pozanimaj na Statističnem uradu RS.

  3. #23

    Privzeto

    Donose poglej na spletni strani LZS>kimisija za upravljanje z divjadjo>ostalo:

    http://www.lovska-zveza.si/default.a...umentVrstaID=2

  4. #24

    Privzeto

    Donosi so relativna stvar. Lahko čisto mimo vsekaš. ZGS uporablja donose zračunane na podlagi podatkov statističnega urada, ki so povprečje za preteklo ali nekaj preteklih let.
    Na terenu so razmere lahko zelo drugačne v obe smeri. Pri izračunu pomaga tudi katalog kalkulacij, v katerem so zajete napravne cene kmetijskih površin in kultur. Od tam lahko dobimo tudi zelo realne podatke, kakšna je nosilna zmogljivost določene površine itd.
    V družinah, kjer pa sami niso sposobni se dobro pripravit in poiskati ažurnih inf pa naj plačujejo zunanje strokovnjake.
    Škode pa je treba realno ocenit, neglede kako to udari tudi LD. Dolžni smo jih povrniti.

  5. #25

    Privzeto škoda po divjadi

    Mi ko dobimo prijavo za škodo gre takoj komisija do lastnika in potem na ogled terena. Težava je tudi v tem da hočejo tudi zaradi suše in drugih škodljivcev to naprtiti nam in da je za izpad pridelka vse kriva divjad.

  6. #26

    Privzeto

    Danes sem bil prisoten pri zelo zanimivi debati namreč kako nam da država denar za povrnitev škode od divjadi na kmetijskih površinah in sem gledal debelo ko nevem kaj. Vprašam od kje jim te informacije in dobim zanimiv odgovor. Na kmetijsko kospodarski zbornici???????? halo????? Tam so jim pridigali da lovci dobimo sredstva za povrnitev škode in kako so kmetje neumni da ne prijavljajo škode po divjadi. Naj mi prosim nekdo ki se dobro spozna na te zadeve kam moramo se obrniti da bomo še mi dobili kaki cent v blagajno. Na koncu pa izpade da smo jagri tisti ki nočemo sodelovati.

  7. #27

    Privzeto

    Citat pikas je objavil: Pokaži objave
    ...Tam so jim pridigali da lovci dobimo sredstva za povrnitev škode in kako so kmetje neumni da ne prijavljajo škode po divjadi. ....
    Pikas, priskrbi nam informacijo, kdo jim je to izjavil. Če je to bilo na kakšnem posvetu ali celo kje napisano, bo to verodostojna informacija na kateri se bo dalo delati. Če je bil to samo gostilniški čvek, je lahko vmes samo plod bujne domišlije kakšnega alkobrihtiča in je škoda vodo burkati!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pikas je objavil: Pokaži objave
    Naj mi prosim nekdo ki se dobro spozna na te zadeve kam moramo se obrniti da bomo še mi dobili kaki cent v blagajno. Na koncu pa izpade da smo jagri tisti ki nočemo sodelovati.
    Malo poglej ZDLov-1, vkolikor so izpolnjeni določeni pogoji država lahko LD povrne nekaj izplačane škode.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Malo poglej ZDLov-1, vkolikor so izpolnjeni določeni pogoji država lahko LD povrne nekaj izplačane škode.
    Teoretično. Praktično pa država zadnje čase ne izplačuje niti odškodnin za škode po divjadi na nelovnih površinah. Imajo pa tak izgovor da te s r a t prime.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Mi smo dobili letos za 2011.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •