Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Ruski БПЦ (BPC) 7 x 50

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Ruski БПЦ (BPC) 7 x 50

    Pravkar mi je uspelo preko eBaya za majhen denar kupiti zelo dobro ohranjen brez praske ruski БПЦ (BPC) 7 x 50. S prijateljem, ki po očetu poseduje omenjeni daljnogled sva bila namreč parkrat na lovu in sem ga lahko malo preizkusil. Najbolj se mi je pri njem dopadlo široko vidno polje in pa pogled v mraku. Sicer še nisem imel v rokah kakšnega Swarovca ali Zeissa, vendar mislim, da je za majhen denar ta daljnogled lovsko uporabna zadeva.

    Sam imam še iz osnovnošolskih časov (darilo za odličen uspeh v 6.razredu ) enakega v izvedbi 8x32, vendar mi ga je, kljub pazljivejšemu ravnanju, uspelo poškodovati in sem dobil dvojno sliko. Popravilo se verjetno ne splača, ali?

    Če kdo poseduje 7x50, ga prosim, da napiše, kako se mu obnese...

    Za nasvete bi moral vprašati prej, vendar ni bilo časa zaradi pozne licitacije...



  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Brez zamere, ma ta jaj... so samo za podnevi .

  3. #3

    Privzeto

    Ravno takšen je bil moj prvi lovski dvogled in je bil za začetek čisto v redu.

  4. #4

    Privzeto

    Takega ima moj oče in je bil z njim res zelo zadovoljen. Glede na to, da je ta na sliki kot direkt iz proizvodnega traka je od mojega očeta mnogo bolj obrabljen, saj jaga z njim skoraj že 40 let. Je pa verjetno res, da se ta dvogled ne more primerjat s sedanjimi dvogledi, ki imajo optiko in vso pripradajočo "mašinerijo" prilagojeno na sedanji čas :D

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    @detel:
    Ma vem, da ni polnjen z dušikom, da nima leč premazanih z najnovejšimi kemikalijami in da se kot tak ne more primerjati s sedanjimi produkti... Mislim pa, da je vseeno boljši od marsikaterega modernega "kitajca"...

    Zanimala me je predvsem njegova lovska uporabnost... Od njega niti ne pričakujem oh in ah... Pa še visoko zbirateljsko vrednost ima glede na njegovo ohranjenost...

    Ko bom velik, pa si bom kupil Zeissa 8x56...

  6. #6

    Privzeto

    Zanimala me je predvsem njegova lovska uporabnost... Od njega niti ne pričakujem oh in ah...
    Presenečen boš nad njegovo uporabnostjo....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Presenečen boš nad njegovo uporabnostjo....

    lp
    Pozitivno ali negativno??? To je zdaj vprašanje...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Moj prvi je bil prav takšen 8x32(tudi darilo za odli v OŠ).
    Podnevi je bilo ok, no potem sem ga zamenjal za SLC 10*50, zdaj pa je še v mraku in mesečini ok.

  9. #9

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Sam imam še iz osnovnošolskih časov (darilo za odličen uspeh v 6.razredu ) enakega v izvedbi 8x32, vendar mi ga je, kljub pazljivejšemu ravnanju, uspelo poškodovati in sem dobil dvojno sliko. Popravilo se verjetno ne splača, ali?
    Na enem servisu v Ljubljani so mi za popravilo takega podobnega klasičnega daljnogleda tudi z dvojno sliko napovedali ceno od 25-40 eur. Takrat se za popravilo nisem odločil; glede na to, da mi še vedno stoji neuporaben v omari, pa se verjetno še bom... :)

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Jaz imam takšnega v 8×32... Ko nimam swarovca je tudi ta ok, ampak se slabo izkaže v mraku.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •