Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 34

Tema: zeiss jena 4x32 za češko bokarco - koliko?

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz imam ta daljnogled na puški s katero jagam 99% časa. In zelo malo je situacij, ko bi bil vesel, da bi imel kak drugi daljnogled na puški.
    Da ne bo pomote, uporabljam ga, ker je pač že od začetka na puški in ker ustreza mojemu načinu lova (večinoma priš in po gozdu, ter čakanje v mraku (krajše strelne razdalje - do 150m). Kupoval pa ga zdaj nebi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #12
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Tocno to denis jez.
    Moja je zdrzala 28let aktivnega lovstva v vseh podnebnih razmerah brez enega samega problema.Zato fantje malo spostovanja do kvalitete....
    In kaj so jajca jajca so bushnelli,nikoni,hawke itd itd...predvsem chip shit in china kupite hvalite po 1letu pa so zaroseni kvarijo se prizme,netocni,razpadajo itd....

  3. #13

    Privzeto

    Tinko, moj primerek so bila jajca! In iz tega stališča pišem in ne vlačim nobenih kitajcev v zgodbo! Zame daljnogled, ki danes ni polnjen s plinom in ki se lahko zarosi ob odločilnem trenutku, ni dober.
    To lahko vprašaš mojega pripravnika, ki sem mu prignal verjetno enega največjih merjascev pred cev, pa ni streljal, ker je zadihal v točno tako Jeno na točno taki bokarci in nič skozi videl, ali pa mene, ki sem zaradi zarošenega Schmidt&Benderja zamudil verjetno najlepšega kozla. Pa sem tega S&B do takrat tudi samo hvalil.
    Se pa s tabo in Denisem ne mislim preklati, ker itak vsak berač svojo malho hvali.
    Še najbolj merodajno bo verjetno mnenje Optik-tradea, ki tudi odsvetuje nakup.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #14
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ja sej jaz tudi odsvetujem nakup saj je optiki rok uporabe iztekel in vsekakor ni vec konkurencna danasnji visoki tehnologiji modernih optik predvsem evropskih optik.In optik trede je lepo napisal in posteno samo je treba celi post prebrat.Definitivno ni vec tehnolosko dovrsen je pa sigurno vzdrzlivostno konkurencen marsikaterim konkurencnim optikam.
    Sersen a ves katere optike so najbolj vzdrzlive.Tiste ki namerilno tocko premikas na montazi recimo ELCAN.Ni varjante da se ti namerilni kriz prestavlja ker se ti nemore.In ta "korl" je bil eden taksnih.....
    No pac sta cudna da dihata v optiko pred strelom.Tudi meni se zarosi dvogled strelni se nikoli,saj je odmik dosti velik da nevpliva na roso.Pa tudi na bushnellih,leupoldihin podobnih se celo na doctorju so te premazi bluz oz kr nekaj,marketinske fore.....

  5. #15

    Privzeto

    Hja, čudna gor čudna dol. Pozimi pri poštenem minusu, plazenju po snegu, stanju na štantu v snežni nevihti ali sodri, preganjanju čez robido in podobnih oblikah prave jage se to hitro zgodi.
    Zato sem zelo vesel, da se mi pri mojem zadnjem nakupu v višini dobrih 500€, kar ti postavljaš za neko mejo ravno zahvaljujoč tem premazom, ki jih ti ne obrajtaš to ne dogaja več. Je pa to japonski proizvod, da ne boš kaj na kitajce pomišljal.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Sej v koncni fazi mi je vseeno za te premaze.Pac vsak od nas ima svoje zahteve glede optike.Recimo da sem jaz na lovu dam pusko v avto in se odpeljem gretje na sobno temparaturo in ko jo vzamem ven iz vozila pricakujem da lece nebodo zarosene prav tako ce pusko nosim po gozdu,ceprav je telo zagreto pricakujem da optika nebo zarosena itd itd.....to so zame premazi ki so temu namenjeni vse ostalo je bluz.Drugo je sneg dez,tam ni druge kot da lece ocistis.
    Kot pravim vsak ima svoj pogled.

  7. #17

    Privzeto

    Tinko, za to kar ti navajaš so polnjenja s plinom.
    Premazi pa so za povečanje kontrasta, zmanjšanje izgub svetlobe pri lomih ob prehodu iz enega medija v drugega in meni najljubši, za kondenziranje vlage v kapljice (seveda na zunanji strani), kar omogoča pogled skozi daljnogled kljub visoki vlagi, ki bi se sicer pokazala kot zamegljenost zunanje strani leč. Če bi takrat imel tak strelni daljnogled kot danes, bi bila ena trofeja vrhunskega gamsa (za naše lovišče seveda) več na steni. No tako je pa lep spomin, kar je tudi veliko vredno.
    Se pa strinjam, vsak ima svoj pogled.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #18

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    mogoče nisem izbral ravno prave teme, pa vendar:
    Kako nastreliti puško z daljnogledom Zeiss Jena 4x32 (Tak kot je na začetku te teme)? Vem da zgoraj nastaviš gor dol, ob strani pa z vijaki levo desno, vendar nisem siguren, kako vse skupaj gre. Prosil bi za malo bolj podrobno obrazložitev postopka, če se kdo spozna?

    Lep pozdrav

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Večkrat sem nastreljeval tudi takšne daljnoglede. Pri teh premikaš ravno obratno, kot pri sodobnih: namreč križ moraš spraviti na mesto zadetka. Z vijakom na nosilcu gre to bolj po občutku ("od oka").

  10. #20

    Privzeto

    Slyer, jaz odsvetujem prestavljanje tega daljnogleda vsakemu, ki ima takšna vprašanja. Brez izkušenj boš rabil konkretno količino streliva. Gumb po višini nima klikov.
    Ustreliš in daš puško v stojalo. Fiksiraš jo na center. Potem korigiraš višino tako, da je križ v ravnini z zadetkom. In ne pozabi gumba fiksirati.
    Enako narediš na montaži (levo-desno). Je pa težje ker moraš vijake odviti in priviti. Pri tem se puška premakne. Zato jaz to naredim "na oko". Seveda moraš prej premisliti v katero smer je treba prestaviti.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •