Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: zeiss jena 4x32 za češko bokarco - koliko?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto

    Od starejših strelnih je verjetno ta Zeiss verjetno optično najzmogljivejši. Jaz sem s takim uspešno jagal kar nekaj let. In tudi zvečer v mraku ter ponoči ob luni se z njim da uspešno loviti. Problem je samo nekoliko težavnejša nastrelitev. In sem prepričan da je veliko boljši od večine "cenejših sodobnih jajc".
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Se strinjam s Sršenom.

  3. #3

    Privzeto

    Ki,piše neumnosti.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #4

    Privzeto

    Velika pomanjklivost tega daljnogleda je ta, da ima samo vertikalno nastavitev križa. In še to brez klikov. Če nimamo fiksnega stojala za nastrelitev je treba imeti vsaj dovolj nabojev. In če preidemo na druge se vse ponovi.
    Kdor ga ima - v redu. Kupoval ga pa jaz nebi. Je dovolj drugih.
    Če kdo rabi ga podarim (izgubil sem gumb za nastavitev ostrine).

  5. #5

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Ki,piše neumnosti.
    Čeprav je ravno taka jajca imel in jih zabrisal proč. Tako kot sem se k sreči znebil tudi starega Kahlesa in Schmidt&Benderja.
    Vse to so zadeve, ki so bile pred leti odlične, a leta in obraba naredijo svoje. In napredek tehnologije.
    Danes dam raje pol manj denarja in gvaž menjam vsake 10 let.
    Vseh pušk s suhl montažo sem se k sreči tudi znebil, tako da novega daljnogleda na bolj "normalne" montaže ni problem namestiti.

    Seveda pa vsak počne kakor hoče in mi podajamo le svoja mnenja.
    Tudi Denis jež očitno! Lahko se pa motim in je naredil zanstveno potrjeno primerjavo s kakšnim novejšim strelnim daljnogledom. Z veseljem jo bom prebral.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Čeprav je ravno taka jajca imel in jih zabrisal proč. Tako kot sem se k sreči znebil tudi starega Kahlesa in Schmidt&Benderja.
    Vse to so zadeve, ki so bile pred leti odlične, a leta in obraba naredijo svoje. In napredek tehnologije.
    Danes dam raje pol manj denarja in gvaž menjam vsake 10 let.
    Vseh pušk s suhl montažo sem se k sreči tudi znebil, tako da novega daljnogleda na bolj "normalne" montaže ni problem namestiti.

    Seveda pa vsak počne kakor hoče in mi podajamo le svoja mnenja.
    Tudi Denis jež očitno! Lahko se pa motim in je naredil zanstveno potrjeno primerjavo s kakšnim novejšim strelnim daljnogledom. Z veseljem jo bom prebral.
    Daleč od tega,da bom delal kako znanstveno raziskavo med novejšimi in jeno, vsekakor pa si ne zasluži ta strelni daljnogled naziv "jajca",ker se da z njim še vedno uspešno loviti tako na pogonu kot tudi v mraku in do razdalje 150-200m. Mislim da se večina strelnih daljnogledov v rangu do 500€ še vedno skrije pred staro jeno. In mislim da je do lovcev,ki to optiko še vedno uporabljajo in takih ni malo, žaljivo.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz imam ta daljnogled na puški s katero jagam 99% časa. In zelo malo je situacij, ko bi bil vesel, da bi imel kak drugi daljnogled na puški.
    Da ne bo pomote, uporabljam ga, ker je pač že od začetka na puški in ker ustreza mojemu načinu lova (večinoma priš in po gozdu, ter čakanje v mraku (krajše strelne razdalje - do 150m). Kupoval pa ga zdaj nebi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Tocno to denis jez.
    Moja je zdrzala 28let aktivnega lovstva v vseh podnebnih razmerah brez enega samega problema.Zato fantje malo spostovanja do kvalitete....
    In kaj so jajca jajca so bushnelli,nikoni,hawke itd itd...predvsem chip shit in china kupite hvalite po 1letu pa so zaroseni kvarijo se prizme,netocni,razpadajo itd....

  9. #9

    Privzeto

    Tinko, moj primerek so bila jajca! In iz tega stališča pišem in ne vlačim nobenih kitajcev v zgodbo! Zame daljnogled, ki danes ni polnjen s plinom in ki se lahko zarosi ob odločilnem trenutku, ni dober.
    To lahko vprašaš mojega pripravnika, ki sem mu prignal verjetno enega največjih merjascev pred cev, pa ni streljal, ker je zadihal v točno tako Jeno na točno taki bokarci in nič skozi videl, ali pa mene, ki sem zaradi zarošenega Schmidt&Benderja zamudil verjetno najlepšega kozla. Pa sem tega S&B do takrat tudi samo hvalil.
    Se pa s tabo in Denisem ne mislim preklati, ker itak vsak berač svojo malho hvali.
    Še najbolj merodajno bo verjetno mnenje Optik-tradea, ki tudi odsvetuje nakup.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Od starejših strelnih je verjetno ta Zeiss verjetno optično najzmogljivejši. Jaz sem s takim uspešno jagal kar nekaj let. In tudi zvečer v mraku ter ponoči ob luni se z njim da uspešno loviti. Problem je samo nekoliko težavnejša nastrelitev. In sem prepričan da je veliko boljši od večine "cenejših sodobnih jajc".

    Najboljši v tem rangu (4x32 in 4x36) iz preteklosti so po mojem mnenju Hensoldti, ampak so pa zelo redki. Predvsem pri nastrelitvi so bistveno enostavnejši, saj imajo pomik s kliki tako horizontalno kot vertikalno.

    Optično so sicer ti daljnogledi boljši od sodobnih poceni kitajcev, ampak bi kljub temu odsvetoval nakup. Razvoj gre naprej in mislim, da se ni potrebe omejevati s starejšimi daljnogledi. Soliden sodoben 3-9x40 ne bo zlomil denarnice pa bo kljub temu precej boljši od starejših 4x32.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •