Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Donacije, pristopnine ipd.

  1. #1

    Privzeto Donacije, pristopnine ipd.

    Odpiram temo v katero vpišite imena LD, ki še zahtevajo od kandidatov za članstvo, da jim za vstop plačajo pristopnine, ki so z zakonom prepovedane. Pod to kategorijo spadajo vse finančne dajatve, ki jih LD od novinca zahteva in jih drugim članom ni treba plačati, pa naj jih zamaskirajo v kakršnokoli ime že!

    Proti tej nezakoniti praksi se je pred nekaj številkami v Lovcu izjasnil tudi predsednik LZS, pa mislim, da je prav, da damo nekje mesto, kjer se bo na te deviacije jasno pokazalo.

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Bravo! Nekje treba začeti!

    Ko sem ostalim pripravnikom omenil, da resno razmišljam o neplačilu te "donacije" (sam sem bil takrat predsednik drugega društva in sem zadeve poznal), so me skoraj grdo pogledali le kaj se grem. No, pa kot tak nisem hotel izpasti črna ovca in sem po obrokih poravnal tistih 300€.

    Imamo pa sedaj vsaj možnost izkoristiti lovski dom za ta denar...

  3. #3

    Privzeto Lahko tudi preko admina

    Če se kdo boji to napisati, ker je v svoji LD poznan tudi preko nadimka iz foruma, lahko tekst posreduje meni na ZS in ga bom jaz objavil!
    Seveda je tudi s tem zavezan k resničnosti podatkov, saj je tema resna in jo tako tudi obravnavajmo!

    Admin Marijan Likar

  4. #4

    Privzeto

    Dajte se hecat s takimi temami. V bistvu mi je vseeno, ampak to se preveč hitro ispridi! Sams em absokutno proti pobiranju pristopnin, ampak v takem primeru, ko so ljudje pozvani naj s prstom pokažejo na določeno LD kaj hitro pride do obtoevanja posameznikov ali posameznih LD do katerih je nekdo sovražno nastrojen in kdo bo prevejal in na kak način ali je obtoba utemeljena ali ne? Ali mislite, da ni možen naslednji scenarij: uporabnik xyxyxy ne upa sam obtožit LD tega in onega pa to obvestu admna Likarja, ki bo to lovsko družino javno objavil ker je on tako rekel. Lovska družina bo užaljena in na sodišču Likarju dokazala, da to nikakor ni res. Bo kazensko odgovarjal, ker je to javno objavil na forumu in oblatil ime društva ter njenih članov?

    ...
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5

    Privzeto

    Ganges, če želimo kaj premakniti, je treba tudi kaj reskirati.
    Ukvarjanje s težavami in tistimi, ki bi temo zlorabili, pa kar meni prepusti!

    Mene bolj skrbi, da smo Slovenci preveč xxxxxxx, da bi si upali reči bobu bob in da tistega kar izvemo med pogovori in je za naše lovstvo škodljivo, ne bo hotel nihče izpostaviti tukaj.
    Potem bo pa veljalo, da imamo kar zaslužimo.

    LP, Marijan Likar

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Vprašanje za to temo:

    Kaj menite, je posebna delovna obveznost za novosprejetega člana, ki jo od njega zahteva LD, tudi oblika pristopnine?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Po vseh zakonih pripravniki ne bi smeli delati "nadur", ker smo člani enakopravni, kar pomeni, da imamo enake pravice in dolžnosti, razen pri izvajanju lova do opravljenega lovskega izpita...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Profesor s tem se strinjam. Vendar nisi odgovoril na moje vprašanje. Je to oblika pristopnine?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Lahko bi se reklo, da je, saj tako kot z denarjem, kršijo tudi zakon z nadurami...

  10. #10

    Privzeto

    Jaz pa mislim, da ni. No spet odvisno kaj se smatra pod posebno delovno obveznost. Pripravnik ima posebno delovno obveznost že po "Navodilih za izvajanje praktičnega in teoretičnega dela lovskega izpita". In v tej fazi učenja prav gotovo mora opraviti kar nekaj ur, ki jih ostalim članom z že končanimi izpiti ni treba, ter tako to ne more biti smatrano kot del pristopnine.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •