Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #51

    Privzeto

    Taki so tudi najbolj zagreti za kakršnekoli funkcije v LD, da lahko delajo "kariero" v jagi, ker je v privatnem življenju niso znali ali zmogli.
    Kakšna je potem sestava povprečnega UO, ni potrebno posebej poudarjati. So pa seveda tudi izjeme in zelo sposobni ljudje, da ne bom vseh v isti koš tlačil Ampak ti pa se ponavadi funkcij branijo in jih je treba skoraj prisiliti da jih sprejmejo, ker imajo v privatnem življenju dovolj obveznosti in kariernega dela, da se jim ni potrebno v LD dokazovati pred drugimi...

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Prevečkrat sem videl, kako se polpismeni "stari jagri" ali delavci v proizvodnjah znašajo nad novinci, ker sami niso v življenju nič dosegli in izkoristijo priliko nekoga nadvladati, da bi podpiral to bolno prakso znašanja nad "vajenci"!

  2. #52

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Taki so tudi najbolj zagreti za kakršnekoli funkcije v LD, da lahko delajo "kariero" v jagi, ker je v privatnem življenju niso znali ali zmogli.
    Kakšna je potem sestava povprečnega UO, ni potrebno posebej poudarjati. ...
    To velja tudi za višje lovske strukture. Čisto do vrha!
    Skratka, ali zna kdo navesti en sam pameten razlog, zakaj bi moral praktičen del lovskega izpita trajati več kot je nujno, torej eno leto?
    Izjeme od nesposobnih, lenih in kriminalnih pripravnikov pa se rešujejo na drug način!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #53
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    He he Sršen, jest sm tud samo za eno leto, dobivam pa občutek da si imel težko pripravniško obdobje

  4. #54
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto pripravništvo

    Že nekaj let sem v izpitni komisiji v LD in v večina pripravništev traja 1 leto.Le en pripravnik opravlja ravno letos tretje leto pripravništva.
    Ni dosegel pričakovanih rezultatov in je jasno,da ne more biti prepuščen k teoretičnemu delu izpita.
    Iz izkušenj vem,da so mladi pripravniki dobro usposobljeni,če imajo dobre mentorje.
    Pripravnike je potrebno obravnavati enakopravno in tudi pripravniki znajo to povrniti z marljivostjo in celo tekmovalnostjo.Internet je naredil čudo in marsikateri ve o teoriji več kot kakšen dolgoletni lovec.

  5. #55

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    To velja tudi za višje lovske strukture. Čisto do vrha!
    Skratka, ali zna kdo navesti en sam pameten razlog, zakaj bi moral praktičen del lovskega izpita trajati več kot je nujno, torej eno leto?
    Izjeme od nesposobnih, lenih in kriminalnih pripravnikov pa se rešujejo na drug način!
    Odgovor na to o čem sem pisal si si podal kar sam v zadnjem stavku. Iz mojih pisanj nikakor ne izhaja, da je treba podaljševati pripravniško dobo kar tako na spološno, ampak, da ni nobene tragike o tem, če jo podaljšamu komu, ki ni pokazal dovolj znanja.

    Praktični del izpita pa ne obsega samo lova in spoznavanja divjadi, ampak je malo bolj obsežna zadeva, sploh če je namenjena temu, da na koncu dobiš v društvo lovca, ki kaj ve in lahko pripomore k izpolnjevanju nalog, ki jih imamo.

    Pa še enkrat : V katerem pravilniku piše, da traja pripravniška doba eno leto?

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Pa še enkrat : V katerem pravilniku piše, da traja pripravniška doba eno leto?
    v zakonu
    ZDLov 61. člen
    (lovski izpit)
    (1) Opravljanje lovskih izpitov organizira Zveza. Lovski izpit opravljajo kandidati oziroma kandidatke (v nadaljnjem besedilu:
    kandidat) pred izpitnimi komisijami, ki jih imenuje minister.
    (2) Kandidati za lovski izpit so lovski pripravniki oziroma lovske pripravnice, ki so pod vodstvom mentorja oziroma
    mentorice v lovišču ali v lovišču s posebnim namenom opravili pripravniško dobo v trajanju najmanj enega leta ter obiskovali tečaj usposabljanja, za katerega so program skupaj pripravili Zveza, Zavod in pedagoške ustanove....
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #57

    Privzeto

    Tukaj sploh ni kaj razglabljat. Ve se, da če pripravnik izpolne svoje obveznosti do LD v roku enega leta, se ga da na izpit po enem letu. Če jih ne, pa po dveh, ali pa treh, če je treba. Ne moremo enačiti pripravnikov, ki čez leto opravijo po 400 delovnih ur in še kup dodatnih ur na lovu, s pripravniki, ki niti minimalne zahtevane kvote ne dosežejo. Žal pa se tudi tu dogajajo nepravilnosti. Včasih se celo kadruje po politični pripadnosti in tisti, ki je "politično ustrezen", naredi v enem letu, ker je važno le to da bo na volitvah obkrožil "pravega". In tako je naslednje leto že gospod in frajer, pa čeprav ni bilo z njim nič med pripravništvom in nikoli kasneje, tisti, ki pa je "neustrezen", pa se ga muči še eno leto, čeprav je že v prvem letu izpolnil vse obveznosti.

    Najbolj pomembna pri razvoju mladega lovca pa je izbira mentorja. Dober mentor bo tudi iz slabega pripravnika naredil sprejemljivega lovca, slab mentor pa še iz dobrega naredi slabega. Ali pa se celo leto pripravništva pripravnika le "politično izobražuje", od jage pa na koncu ne ve popolnoma nič. Vse spet s ciljem, da bo obkrožil "pravega" in tulil v pravi rog.

    Tudi to so posledice raznih polpismenih "funkcionarjev" na funkcijah, na katere so se pririnili, ker bi v jagi radi delali kariero, katero jim ni uspelo narediti v "real life"...

  8. #58

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    To velja tudi za višje lovske strukture. Čisto do vrha!
    Skratka, ali zna kdo navesti en sam pameten razlog, zakaj bi moral praktičen del lovskega izpita trajati več kot je nujno, torej eno leto?
    Izjeme od nesposobnih, lenih in kriminalnih pripravnikov pa se rešujejo na drug način!
    Pri nas samo pripravništvo traja sicer samo 1 leto, vendar si za pripravnika sprejet šele po enem letu "staža" nekakšnega "kandidata za pripravnika". V tem času imaš zadolžitve, ne plačuješ pa članarine. Mene je, prav zaradi prav dolgoletnih izkušenj v številnih (nelovskih) društvih, tak sistem sprejemanja pravzaprav precej navdušil. Namreč, "zaslužiti" si članstvo v društvu!
    Vem, da zakon prepoveduje kakršnokoli diskriminacijo, ampak velika večina težav, s katerimi se dandanes ubadajo društva ter tudi LD-ji, so ponavadi čisti odraz medčloveških odnosov, nesoglasij, pomanjkanja komunikacije. Verjamem, da je bila včasih pravica izbirati, koga sprejeti v društvo, lahko zlorabljena, ampak je imela določene prednosti.

    Pred vključitvijo v LD nisem poznal nobenega člana. Zakon mi je dal pravico, da me sprejmejo v LD, čeprav o meni niso ničesar vedeli. Morda je lažje pri otrocih že obstoječih članov, ki morda od otroštva hodijo z očeti na lovske aktivnosti. V času enega leta, ko sem bil "kandidat" za pripravništvo, smo se lahko precej bolj spoznali, ne glede na domnevno surovost nalaganja zadolžitev in "dreka" na pripravniška ramena. Ne samo LD mene, tudi jaz njih. SI res želim biti njihov član? Spoznaš namreč značaj in iskreno razmišljanje ter odzive človeka šele, ko je pod stresom, ko mu naložiš konkretno veliko dela; ter po drugi strani, ko mu v debati po opravljenem delu in po popitem kozarcu ali dveh popusti kakšna podzavestna zavora (in vino veritas). Vse te finte poznajo tudi prekanjeni menedžerji za testiranje svojih zaposlenih.

    Hočem povedat to, da je trud za članstvo, vse vrste iniciacije, "zajeb**anje" s strani starejših - pravzaprav doprinos k večji pripadnosti in spoštovanju društva. To vedo bratovščine po vsem svetu, še posebej najbolj stare in spoštovane...

    Tudi po teoriji psihologije množic je skupaj preživet čas in pogovor največje lepilo skupnosti ter tudi metoda "uglaševanja" skupnega mnenja in vizije. Na kratko, če z nekom preživiš veliko časa, na koncu razmišljata enako, pa vendar drugače kot na začetku. Kolikokrat se pa vidi sicer skregane tovariše na skupnih akcijah, lovih ali "zadnjih pogonih"? Zgolj izjemoma, zato pa je tako...

    In da zaokrožim, lovstvo pravzaprav, lahko temelji samo na veliki stopnji zaupanja v lovca. Največkrat smo na lovu sami, in lovcu, ki mu zaupamo, ki se izkaže tudi pri drugih vsakdanjih stvareh, da je zaupanja vredna oseba - mu lahko zaupamo, da bo tudi lovsko pravično izvajal lov. Če pa je potrebno lovsko pravičnost dosegati z lovskimi inšpektorji in disciplinskimi postopki - je pa rezultat tak, kot ga vidite vsi, ki imate probleme v svojih LD.

    Konec koncev bom na pogonu podvržen treznosti razmišljanja vseh, ki bodo z nabitim orožjem hodili oz. stali ob meni ali nasproti mene!? Se boš podal pred cev osebe, ki mu ne moreš zaupati? Bratje v orožju!

    Zatorej, predno si posameznik pridobi preko LD pravico do orožnega lista ter izvajanja lova, je še kako pomembno, da vse to ni zgolj posledica opravljenega formalnega pripravništva (kakršnegakoli že), družinskega izpita, tečaja in lovskega izpita. In prav bi bilo, da bi resnim društvom (ne samo LD), ki iskreno želijo nekaj narediti na svoji skupnosti in članstvu, to tudi omogočili, pa četudi to pomeni domnevno zaostrovanje kriterijev za članstvo.

  9. #59

    Privzeto

    Ravnohrib, predlagam, da v vaši LD uvedete vsaj 5 letno obdobje "kandidata za pripravnika" . A veš kolk boste pol prjatli pa "brothers in arm." Boste kar ene sorte prostozidarska loža.

    Odkar sem v jagi vedno bolj razumem južnaški pregovor:
    "Ima budala iznad budala!"
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ojej, potem pa se čudimo, ker ni mladih v lovstvu. Pa eni se prav trudijo, da jih odženejo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •