Stran 3 od 22 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #21
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Nič ne skrbi glede študija in jage. Če si nekaj želiš boš vedno našel čas...
    V LD sem vstopil s 16 leti, izipte pa končal pri 17-najstih, pa sem vedno našel čas za jago, čeprav je dela v gimnaziji ogromno.
    Vpiši pa se v domačo družino. LD Kamnik bo čisto vredu. Imaš praktično vso divjad (srnjad, prašiči, nekaj gamsov in tudi prehodno jelenjad).
    Kar pogumno!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #22

    Privzeto

    zame to ni šport. kot si že slišal, je to v bistvu način in del življenja. Predvsem pa je to stvar, ki se nikoli ne konča (če te res zanima), saj se vedno znova naučiš kaj novega, ugotoviš, da nekaj potrebuješ, da je nekaj potrebno na novo narediti..., včasih si pa tudi kaj preprosto zaželiš (recimo novo puško, daljnogled, gojzarje, nož, toplo zimsko obleko za čakanje). in vedno znova iščeš nove in nove, včasih že kar obupne izgovore, da vložen čas in sredstva upravičiš pred parom ocenjujočih oči zjutraj pri zajtrku in kavi
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  3. #23

    Privzeto

    jaz sem stopil v jago po študiju in mi je žal, da nisem šel prej. Med študijem je časa na pretek v primerjavi z delom. če boš pogledal v zadnji lovec me lahko vidiš med najboljšimi, pa kljub vsakodnevni službi, se izpite z malo dela da narediti. Kjer je volja je tudi moč.

    Je pa tudi zelo pomembno kakšne mentorje ti dodelijo. Na začetku je treba nekaj investirati. Pa ne se ustrašiti glede cen. Prodajajo se tudi dobre rabljene puške za lov, ki so zelo ugodne. Naprimer z bokarico imaš zelo velik spekter divjadi pokrit. Poglej pod oglase in to je to.

    Pa še to ne postani mesar temveč lovec, ki ima dober namen do narave. Lovsko družino si pa izberi čim bljiže svojemu domu.

  4. #24

    Privzeto sprejem pripravnika v LD

    Mene pa zanima, če je lahko pripravnik sprejet v LD tudi če,ni polnoletna oseba???

  5. #25
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Seveda je lahko!
    Ne bi se pa čudu, če bi bi imeli v Pravilih društva zapisano, da mora bit polnoleten. Pol pa tulimo, kako mladih manjka v lovstvu

  6. #26

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Seveda je lahko!
    Ne bi se pa čudu, če bi bi imeli v Pravilih društva zapisano, da mora bit polnoleten. Pol pa tulimo, kako mladih manjka v lovstvu
    Ja res je!
    v Pravilih piše da se sprejme člana v LD če je polnoletna oseba in da je državljan republike Slovenije v pravilnik LD pa ni niti omenjen lovski pripravnik.Vpraša bi pa še če se da kje uradno dobiti kak pravilnik/poslovnik da v njem piše da je lovski pripravnik lahko tudi oseba mlajša od 18 let.

  7. #27
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Ja res je!
    v Pravilih piše da se sprejme člana v LD če je polnoletna oseba in da je državljan republike Slovenije v pravilnik LD pa ni niti omenjen lovski pripravnik.Vpraša bi pa še če se da kje uradno dobiti kak pravilnik/poslovnik da v njem piše da je lovski pripravnik lahko tudi oseba mlajša od 18 let.
    Za tvoj primer je pomembno kaj ima v pravilih zapisana LD, v katero se želiš včlaniti.
    V moji LD bi te sprejeli.

  8. #28

    Privzeto

    Samo prav dosti mlajša ne more bit, ker če v dveh letih po izpitu ne pridobi orožne listine ne izpolnjuje več pogojev za članstvo v LD(za nošenje orožja je treba bit pa polnoleten). Lahko da je tako spisano samo v naši LD....

  9. #29
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    ...če v dveh letih po izpitu ne pridobi orožne listine ne izpolnjuje več pogojev za članstvo v LD...
    Aja? To pa prvič slišim...

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Samo prav dosti mlajša ne more bit, ker če v dveh letih po izpitu ne pridobi orožne listine ne izpolnjuje več pogojev za članstvo v LD(za nošenje orožja je treba bit pa polnoleten). Lahko da je tako spisano samo v naši LD....
    Zakon pravi, da moraš narediti lovski izpit v treh letih od sprejema v LD. O orožni listini nič ne pravi v smislu kot navajaš zgoraj.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 3 od 22 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •