Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #201

    Privzeto

    Lisjak, ali si podpisal izjavo na upravni enoti in ali ima izkaznica čuvaja številko?
    Malo je vse skupaj čudno.

  2. #202
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    da imam značko in izkaznico od prvega dne ,ko sem opravil lovsko čuvajski izpit.
    A veš, da ti ne verjamem? Od prvega dne značke in izkaznice nimaš. Če pa že imaš izkaznico in značko, pa bi jo moral vrniti, ker nimaš pogodbe z LD-jem.
    Nam boš pojasnil na kakšen način in zakaj imaš še vedno izkaznico in značko?


    CITIRAM 8a in 8b ČLEN: http://www.uradni-list.si/1/content?id=102590

    Â?8.a člen

    (izdaja izkaznice lovskega čuvaja in službenega znaka)

    (1) Upravljavec lovišča oziroma lovišča s posebnim namenom pošlje predlog za imenovanje kandidatov, ki izpolnjujejo pogoje za lovske čuvaje, na obrazcu, ki je kot priloga III sestavni del tega pravilnika, ministru, pristojnemu za lovstvo.

    (2) Predlogu iz prejšnjega odstavka mora biti za vsakega kandidata priložena izjava na obrazcu, ki je kot priloga IV sestavni del tega pravilnika, kopija orožnega lista in kopija spričevala o opravljenem izpitu za lovskega čuvaja.

    (3) Minister, pristojen za lovstvo podpiše izjavo iz prejšnjega odstavka.

    (4) Izkaznico lovskega čuvaja in službeni znak, na podlagi popolnega predloga iz tega člena, lovskemu čuvaju izda Lovska zveza Slovenije.

    8.b člen

    (vrnitev izkaznice lovskega čuvaja in službenega znaka)

    Lovski čuvaj mora preko upravljavca lovišča oziroma lovišča s posebnim namenom Lovski zvezi Slovenije vrniti izkaznico lovskega čuvaja in službeni znak v roku 8 dni od:

    â?? pravnomočnosti odločbe ministra, pristojnega za lovstvo, s katero je bil razrešen opravljanja lovsko-čuvajske službe;

    â?? poteka veljavnosti pogodbe o izvajanju lovsko-čuvajske službe v lovišču upravljavca ali pogodbe o zaposlitvi v lovišču s posebnim namenom;

    â?? podane vloge za prenehanje opravljanja lovsko-čuvajske službe v lovišču upravljavca oziroma lovišču s posebnim namenom.Â?.
    Last edited by main757; 22. January 2016 at 13:02.

  3. #203

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    [B]A veš, da ti ne verjamem? Od prvega dne značke in izkaznice nimaš.
    Malo drugače. Cviček laže.
    Pa kaj je vsem tukaj? Jaz pa verjamem, da jo ima. Pa ni edini. Takih je veliko. Čeprav nimajo podpisane pogodbe.
    Kdo daje pravico nekaterim, da drugega označite za lažnjivca???
    Tisto ukoreninjeno, da vsak lovec laže ne velja za vse.
    Last edited by alojz1; 22. January 2016 at 13:29.

  4. #204
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Ja , ni kaj ste pojave, da vam ni para . In zakaj bi moral pojasnjevati določene stvari osebam, ki zato niste pristojne( main in co. )Mi prav dol visi , kdo verjame in kdo ne .
    Siser pa lahko lovsko čuvajsko službo opravlaja vsak, ki ima vsaj delno pospravljeno podstrešje.


    Lep vikend vam želi lovski čuvaj, ki iz njemu moralno etičnih vidikov, ne podpiše lovsko čuvajske pogodbe med sabo in lovskim čuvajem.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  5. #205
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Ja , ni kaj ste pojave, da vam ni para . In zakaj bi moral pojasnjevati določene stvari osebam, ki zato niste pristojne( main in co. )Mi prav dol visi , kdo verjame in kdo ne .
    Dobro, če nočeš pojasniti pač nočeš. Ampak v nobenem primeru nisi mogel dobiti izkaznice in značke isti dan, ko si opravil čuvajski izpit. Vloga za izdajo značke potuje najprej na ministrstvo, nato pa na LZS, ki izda značko in izkaznico. To se pa vsekakor ni zgodilo isti dan, ko si opravil lovsko-čuvajski izpit.


    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Siser pa lahko lovsko čuvajsko službo opravlaja vsak, ki ima vsaj delno pospravljeno podstrešje.
    Lahko se gre čuvaja, vendar ni uradna oseba in nima pooblastil, kot jih ima čuvaj s pogodbo LD-ja.

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Lep vikend vam želi lovski čuvaj, ki iz njemu moralno etičnih vidikov, ne podpiše lovsko čuvajske pogodbe med sabo in lovskim čuvajem.
    Jaz tega stavka ne razumem.

  6. #206

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Jaz tega stavka ne razumem.
    Ti bom prevedel
    Lahko je Cviček starešina, ki (zaradi moralnih razlogov) ne podpiše čuvajske pogodbe čuvaju Cvičku.
    Vsaj tako razumem jaz. Nekateri še imajo kompas. Drugi pa ventilator. Profesor, ali si ti starešina in čuvaj?

  7. #207

    Privzeto

    Samo če ne podpiše pogodbe, ne more imeti čuvajske izkaznice. Vsaj tako je pri nas, ki se trudimo imeti stvari urejene.

  8. #208

    Privzeto

    Kaj pa značko ima lahko?
    Večkrat se pojavi razkorak med zakonskim in dejanskim stanjem. Sploh, če ni predpisanih sankcij.
    Meni se ne zdi logično, da se čuvajska značka deponira če lastnik nima pogodbe z LD. Tudi policist, ki ni v službi jo ima. In v nujnem primeru se z njo legitimira.
    To pogodbo razumem kot zakonsko zahtevo (dokaz) po nadzoru v lovišču.
    Last edited by alojz1; 22. January 2016 at 22:03.

  9. #209
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Cviček, kdo pa ti je izdal značko oziroma izkaznico?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #210
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa značko ima lahko?
    Večkrat se pojavi razkorak med zakonskim in dejanskim stanjem. Sploh, če ni predpisanih sankcij.
    Meni se ne zdi logično, da se čuvajska značka deponira če lastnik nima pogodbe z LD. Tudi policist, ki ni v službi jo ima. In v nujnem primeru se z njo legitimira.
    To pogodbo razumem kot zakonsko zahtevo (dokaz) po nadzoru v lovišču.
    Čuvaju se izda značka na podlagi pogodbe. Ni pogodbe, ni značke.

Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •