Stran 2 od 22 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Tudi sam mislim, da študij ni nobena ovira za vstop v LD. Saj so med študenti vrhunski športniki in umetniki, ki imajo v enem tednu več obveznosti, kot lovski pripravnik v celem letu.

    Kar se pa finančnih obveznosti tiče, pa jih razporediš skladno z prejemki.

  2. #12

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Ko se boš enkrat odločil, začni tudi z organizacijo izdatkov, ki jih je kar nekaj... Če v družini še ni lovske puške, računaj za opremo, izpite, predavanja, zdravniški pregled, orožni list,....... in še kup drugih stroškov minimalno od 1500 - 2000€... Ni malo...
    To bo še zelo ugodbo skozi prišel, jaz sem že na 5000€, pa še nisem nakupil vsega kar bom potreboval...bo treba še kakšnega jurčka.
    Ampak za lov ni prevelike cene in študentska leta in lov gredo zelo dobro skupaj, če si pa v tem času še samski, oziroma brez resnega dekleta oziroma fanta, je pa še toliko lažje.
    Last edited by TaSl; 27. September 2012 at 18:49.

  3. #13

    Privzeto

    skupna vsota je lahko precej različna, odvisno od tega, kolikor primerne opreme že poseduješ (kakšne svetilke, zelene srajce, majice, hlače, vetrovke, pas,... marsikdo ima v družini tudi koga, ki je lovec in ti lahklo kaj "špona",...). zelo veliko pa je odvisno tudi od tega, koliko se znajdeš in pobrskaš po internetu ter svojih omarah Ko sem bil sam na zažetku (tudi še študent), sem včasih sam sebe presenetil, ko sem za lov uporabil kakšno zadevo, ki se je neuporabljena valjala po kotih hiše. lep primer so bile že stare rokavice (thinsulate), ki so imele razparane vrhe prstov. nekaj sem zašil, nekaj pa porezal. za jesenske love so bile odlične, držale so dobri 2 leti, predvsem pa celo pripravništv. pa še ko sem padel v blato ali pa grdo potegnil po veji, se nisem kaj dosti sekiral za par že odpisanih rokavic.

    list in pisalo v roke, pa naredi plan, kaj potrebuješ. nato pa ustvari prioritete in poglej, kaj vse od tega že imaš oziroma lahko za male pare kje dobiš. Če boš čakal na tistih 5k€ viška, ne boš nikdar jager
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Uf nekateri pa nevem kaj kupujete....
    Jaz sem prvih 8 let imel eno rabljeno puško za 500 eur in rabljen daljnogled za 120 eur. Hlač, jaken, srajc in puloverjev tudi ni treba kupovati namensko lovskih (razen svečani lovski kroj), se dobi kaj drugega po barvi in trpežnosti primernega precej ceneje. Za 1000 EUR boš kupil dovolj opreme za začetek. Potem pa vidiš počasi skozi prakso, kaj vse bi še kupil, zamenjal.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #15

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ravnohrib, ne strinjam se s tabo v več stvareh:
    1. Daleč najboljše je biti član tam, kjer živiš. Kaj je lepšega, kot če greš od doma peš na lov. Pa ljudi tam okrog že poznaš. Lažje navezuješ stike.
    Nisem trdil, da ni tako. Samo v praksi je pa tako kot sem rekel. Poleg tega lovišča domačega kraja niso nujno ne vem kaj; če si recimo Ljubljančan - kaj ti je domače lovišče? Tudi konkretno Kamnik, kolikor sem slišal, se jim je v zadnjih 20 letih lovišče zaradi razvoja mesta in naselij precej precej osiromašilo... Za premislit skratka.
    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Tako da Volti, ti samo pogumno in čimprej v akcijo!
    Nedvomno, samo pomagal(i) smo s svojimi izkušnjami, da se pomisleki, ki jih Volti ima, čimprej izkristalizirajo. Ni pošteno, da te kot pripravnika vedno kaj preseneča (obeznosti/izdatki...); dobro je, da se ve vnaprej.

  6. #16

    Privzeto

    Jah no, okoli 80% vsega denarja je meni naneslo orožje, sem si rekel da kupim sedaj orngi zadevo in ne že čisto bogo, ampak še zelo ohranjeno, da mi bo služilo (upam) do konca lovskih dni. Imam slabe izkušnje z rabljenimi predmeti (predvsem vozili), tako da sem se malce bolj v stroške podal ravno zaradi tega.
    Pri nakupu rabljenega orožja pa vsak ve, da je loterija nakup tovrstnega orožja. Če čakaš na neko mamco, kateri je umrl ata-jagr in da je imel vzdrževano in ohranjeno orožje, pa da ni preveč drago, to pa je že malce umetnost kaj takšnega najti. Tisti ki jim to uspe jim lahko samo čestitam. Vendar pa če računamo, da kupiš bokarico za 500€, nabavno dovoljenje je 40€, izdelava OL in vpis 40€, rabiš futrolo (ne moreš si je izposojati) 40€, lovski izpit 400€, 2krat članarina 250-300€, daljnogled (uporaben) okoli 300€, tečaj rokovanja z orožjem 70€, zdravniški 40€, če vse skupaj sešteješ nanese že kar čez 1500€, da ne govorim o obutvi in oblačilih. Vsaj jaz nisem imel kaj dosti uporabnega in tudi ni veliko mladih ki bi nosili oblačila "primernih barv" za na lov. Če si res zagnan in boš čakal pri -10 stopinj Celzija pozimi, veš da je še kako mrzlo in moraš imeti oblačila in obutev primerna da zdržijo takšne temperature, ravno v smučarskem kombinezonu se ne hodi po prežah, vsaj pri nas ni take navade
    Tako da je 1500€ malo premalo, kar dodaj še 1000€ potlej pa je že nekako tista cena s katero se lahko že spodobno začne. To sedaj govorim za tiste, ki štartajo iz nule in nimajo nikogar v družini med lovci. Tisti srečneži ki pa imate sorodnike med lovci je malce lažje, vsaj tisti ki jih jaz poznam pri nas zelo poceni pridejo skozi (souporaba orožja) je velik del stroškov prihranjen.

  7. #17

    Privzeto

    Da bi šel v isto lovsko društvo kot moj znanec ne pride v poštev saj imam do tja 2h vožnje.
    Vsekakor bom dobro pobrskal po hiši preden bom šel kupovati opremo. Tudi pri nas se namreč marsikaj najde, če se le pogleda.
    Slišal sem, da nekateri lov smatrajo kot šport. Kakšen je pa vaš pogled na to, kam lov uvrščate v svoje življenje?

  8. #18

    Privzeto

    To ni šport, to je način življenja, če boš res oziroma si že s srcem pri stvari. Vedno boš stvari tako planiral da bi šel vsaj za nekaj časa v dnevu na lov. So pa tudi lovci med nami ki imajo to za šport in statusni simbol.
    Sam sem recimo skoraj vsak dan v gozdu (zalaganje krmišč, lov, opazovanje divjadi, opazovanje sledi na stečinah) in vse to vzame veliko časa, vendar če si zastrupljen s tem, ti ne bo žal niti sekunde in tako boš tudi veliko videl in doživel. In ko misliš da že nekaj veš o divjadi, te lahko že naslednji dan čaka nekaj v gozdu kar do takrat še nisi opazil oziroma vedel, tako da je to nenehno učenje. Sam sem bil preden sem postal pripravnik že od malih nog že čisto nor na živali, lov, naravo...tako da sem že 10 let pred vstopom v LD veliko prebiral literaturo o živalih in bil tudi v gozdu in jo opazoval in že takrat opravljal neke vrste "pripravniško" dobo. Je pa veliko lovcev, ki gre samo nekajkrat na leto na lov (preža) in še nekajkrat na skupni lov in velikokrat vejo vse o vsem.

    Če se ti zdi da si za to, ne razmišljaj veliko, ampak pojdi med lovske vrste, da bomo malce zbili starostno povprečje

  9. #19
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Šport??? Ta je pa dobra... Kaj tekmujejo kdo več postreli?

    Če pa gledaš na dobro fizično pripravljenost, če si član v LD, kjer je teren razgiban, pa vem o čem govoriš...

    Lov jemljem kot stik z naravo, za spočit dušo, pa tudi če samo za 15min skočim na teren in seveda kot poslanstvo za trajnostni razvoj, za kar bi lovci morali biti...

  10. #20

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Šport??? Ta je pa dobra... Kaj tekmujejo kdo več postreli?

    Če pa gledaš na dobro fizično pripravljenost, če si član v LD, kjer je teren razgiban, pa vem o čem govoriš...

    Lov jemljem kot stik z naravo, za spočit dušo, pa tudi če samo za 15min skočim na teren in seveda kot poslanstvo za trajnostni razvoj, za kar bi lovci morali biti...
    Tudi takšni športniki so med lovci! Predvsem je važno da je trofeja!

Stran 2 od 22 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •