Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #171
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Profesor. Zbodla te je moja navedba o dominantnosti. V naslednjih postih si pa mojo misel potrdil. Napisal si, da si starešina in tudi predavatelj o tej temi v drugih LD. Torej ob pomanjkanju argumentov uporabljaš še argument moči.
    Pripravniku si ponudil na vpogled tvoj dnevnik. Hkrati si tudi napisal da naj ne omenja fazanje jage, če fazanov nimajo. Meni to diši po plonkanju. Čeprav ti kot pedagog tega ne vidiš. Od tu naprej je samo majhen korak do naslednje anomalije; da se ocenjuje dnevnik in ne delo, trud in znanje kandidata.
    Niso vsi pripravniki učitelji in pravniki. So tudi delavci in kmetje z prirojenim čutom za poštenost. So manj vešči pisanja in več dela. In v svoji naivnosti pričakujejo, da okolica to opazi in ceni.
    Midva že dolgo sodelujeva na tem forumu. Spomnim se tvojih težav v pripravništvu.Si obširno pisal. Vedno si znal zaobiti resnico. Zato nikoli nismo zvedeli dejanskega vzroka tvojega podaljšanega staža.
    Vem, da živimo v dobi kjer na vsakem koraku naletimo na plagiate, laži osebna okoriščenja... Ravno zato moramo biti lovci drugačni. Nič ne veljajo zakoni, če jih lahko kršimo. Nič ne velja Kodeks, če ga ne upoštevamo. Je pa nekaj, kar je že skoraj pozabljeno. To je poštenje.
    In pri ocenjevanju pripravnikov je to najbolj potrebno. Ne gledat pike in vejice. Ne seštevat minute. Pošteno ocenite njegov prispevek lovstvu v delu in znanju.
    Oh, kako ti znaš napletati in zavajati druge...
    Kdo koga navaja k plonkanju? Poglej zgoraj še enkrat povezavo direkt na stran LZS. Kdo bo potem plonkal?
    Moj podaljšan pripravniški staž nima nič veze z mano in z mojimi dejanji, prav nasprotno. V tem času sem celo postal lovski čuvaj (verjetno je to spet odraz mojega izkazovanja moči?). Kaj spet riješ po neki zgodovini o kateri nimaš niti malo pojma? Zdaj me celo obtožuješ, da sem vedno znal obiti resnico. Kakšno resnico? Komu sem dolžan razlagati? Tebi? Prav zaradi poštenja do drugih sem tiho! Ko že toliko pišeš o poštenju. Tisti so dobili in odslužili.

    Lojze, spet si zelo nesramen in žaljiv! Sem se raje ugriznil v jezik, kot ti napletel par o tvojem kodeksu, pa se ne bom spuščal na tvojo raven... Bodo presodili že drugi... Saj znajo brati...

  2. #172

    Privzeto

    Sploh nisem žaljiv. V gornjem postu si potrdil to kar sem napisal (glede resnice o tvojem pripravništvu). Veliko strani si napisal. Pa pustimo to.
    Nesporazumi nastanejo tudi zaradi nejasnega pisanja. Jaz sem razumel, da si v podaljšanem pripravniškem stažu opravil tudi čuvajski izpit. Ali me popravi ali pa pojasni to.

  3. #173

    Privzeto

    Kdo drug kot spet alojz!?! Resnicno si ze motec s svojimi komentarji!

  4. #174

    Privzeto

    Ali lahko dobiš značko lovskega čuvaja v pripravništvu?
    Last edited by cak; 18. January 2016 at 21:53.

  5. #175

    Privzeto

    Vem Lisičnik, da sem določenim ljudem moteč. Zato, ker ne morejo prodajati svojih idej kot edino pravilne.
    Pa se vrnimo k pripravništvu. Mene je zmotila ponudba dnevnika na vpogled skupaj z napotkom kaj ne sme pisati. Njega je motilo to, da sem omenil "plonkanje". Res je ponudil tudi uradne napotke LZS v računalniški obliki. Ampak te napotke mu mora posredovati mentor. Pripravnik je spraševal nekaj drugega.
    Z tisto dominantnostjo sem pa zadel. V bran je privlekel starešinstvo v LD, predavanja ki jih je izvajal in celo čuvajsko značko. Sedaj moram to razširiti v "dominantni avtokrat".
    Zakaj? Zato ker prevečkrat ostanemo brez odgovora. V debati se pač na vprašanje odgovori. Tudi, če je neprijetno. Ta pa začne udrihati vse počez. Tako se izogne odgovoru, umazani so pa drugi.
    Nočem "grebsti po zgodovini". Njegovo pripravništvo sem omenil le zato, ker so mu kljub vzornemu dnevniku podaljšali staž. Čeprav ne razumem tele izjave:
    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Moj podaljšan pripravniški staž nima nič veze z mano in z mojimi dejanji, prav nasprotno.
    In na koncu sem omenil bojazen, da bi ocenjevanje dnevnikov namesto pripravnikov postal novi trend pri nekaterih LD.
    Kaj je torej v temi o pripravništvu in mojem pisanju, tebi Lisičnik, moteče?

  6. #176

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Ali lahko dobiš značko lovskega čuvaja v pripravništvu?
    Ne, najprej je potrebno imeti lovsko izkaznico.

  7. #177

    Privzeto

    Mogoče se motim ampak meni je bilo obrazloženo da je pristop k opravljanju čuvajskega izpita pogojen z dolžino lovskega staža(5 let), medtem ko lovskega mojstra lahko opravljaš takoj po opravljenem lovskem izpitu.

  8. #178

    Privzeto

    3 letno lovsko prakso, da te popravim.

  9. #179
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Mogoče se motim ampak meni je bilo obrazloženo da je pristop k opravljanju čuvajskega izpita pogojen z dolžino lovskega staža(5 let), medtem ko lovskega mojstra lahko opravljaš takoj po opravljenem lovskem izpitu.
    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    3 letno lovsko prakso, da te popravim.
    Oba se motita.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #180
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    K lovsko-čuvajskemu izpitu lahko pristopi lovec, ki ima opravljen lovski izpit in orožni list.

Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •