Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #101

    Privzeto

    Lep pozdrav,

    mi lahko nekdo pove ali si kot pripravnik imam pravico sam izbrati mentorja? In ali je lahko mentor sorodnik? Ali pa je to odvisno od pravilnika določene lovske družine?

    Hvala.

  2. #102
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Citat MatejI je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav,

    mi lahko nekdo pove ali si kot pripravnik imam pravico sam izbrati mentorja? In ali je lahko mentor sorodnik? Ali pa je to odvisno od pravilnika določene lovske družine?

    Hvala.
    Lahko, in če nisi zadovoljen z njim ga lahko med letom tudi zamenjaš.

  3. #103

    Privzeto

    Torej je zakon tak, da bi moralo biti v vseh lovskih družinah tako, da si lahko izbereš mentorja četudi je le ta tvoj sorodnik?

    Kajti poznam lovsko družino, ki komplicira oz. komplicirajo določeni lovci kar se tega tiče.
    Nimajo pa nikjer v pravilniku zapisano, da sorodnik ne sme biti mentor...

  4. #104

    Privzeto

    Vsak ne more biti mentor,ker mora imeti opravljen izpit za mentorja.Pri nas določi mentorja UO,sicer ne vem zakaj bi si izbiral mentorje sam,menim da ne poznaš vse člane,po vsej verjetnosti pa ti bodo določili takega ,ki nekaj zna in je sposoben,čeprav ni zmeraj tako.

  5. #105
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Nikjer ne piše, da mentor ne sme biti sorodnik. Ponavadi pripravnik lahko predlaga mentorja, ponavadi nekoga, ki ga pozna. Zakaj taki želji nebi ugodili, je zanimivo vprašanje. Kdor se boji, da bo mentor gledal pripravniku skozi prste ker sta v sorodu ali kaj podobnega, naj pa poskrbi, da bo družinski izpit za vse enako korekten in se bo pokazalo, kako je priravnik pripravljen.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #106

    Privzeto

    To, da mora imeti opravljen izpit za mentorja mi je jasno. Načeloma tudi poznam večino članov lovske družine. Mentor katerega želim pa je moj sorodnik in nekaterim gre to v nos in tega ne dovolijo... Vem pa da je ta mentor za mene najbolj ustrezen in bi se ravno od njega naučil največ, poleg tega bi tudi časovno precej lažje uskladil vse skupaj, kot pa če bi mi odbor določil nekoga drugega.
    Zaradi tega me zanima ali mi imajo pravico odreči to izbiro?

    EDIT: mugo hvala! Super odgovor.

  7. #107

    Privzeto

    Zakaj pa ne sorodnik za mentorja, če ima mentorski izpit?? Kot pripravnik boš tako moral it čez program dela, ki pa ga v LD nadzira referent za izobraževanje oziroma UO, na koncu pa kot je rekel Mugo, pa je praktični izpit, ki pa mora biti za vse enak. Pa obilo užitkov in pridobljenega znanja v pripravniški dobi.

  8. #108
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tako kot pravi Mugo in ostali...

    Drugače pa nikjer tudi ne piše, da ne smeš v lovišče v spremstvu drugega lovca. Jaz sem bil v lovišču še najmanj z mentorjem... Od drugih sem odnesel več kot od mentorja...

  9. #109

    Privzeto

    Hvala vsem za odgovore. =)

  10. #110
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pozdravljen Matejl,

    malo nenavadno bi bilo, da bi kot začetnik UO-ju postavljal pogoje. Lahko sicer izražiš željo, vendar je izbira mentorja odločitev UO-ja.
    V naši LD namenoma ne dobiš sorodnika. Zakaj? Zato, da ni nobenih sumov o opravljenih obveznostih.
    Zakaj je boljše, da ti sorodnik ni mentor? Učil se boš od dveh lovcev. Prvo od mentorja. Drugo pa od sorodnika. Sorodnik ne ve vsega in mentor tudi ne ve vsega. Torej boš dobil večjo širino v znanju. Seveda ob predpostavki, da sta oba kvalitetna mentorja.
    Želim ti uspešno opravljanje pripravništva.

Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •