Stran 8 od 22 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #71
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Sprejem polnoletnega pripravnika v LD se sprejme na skupščini, UO ga po sprejetju v družino povabi na sestanek, sprejme Pravilni, Poslovnik, Disciplinski pravilnik, plan dela za pripravnike (katera dela mora praviti, koliko delovnih ur mora opravit v lovišču), preda se mu Dnevnik dela za pripravnik in seveda položnico za plačilo članarane in dva mentorja. Pove se mu, da pripravniška doba traja dve leti, če vsa dela katera so mu predpisana opravi v enem letu, pripravnika lahko mentorja prijavita na ispit v prvem letu. Seveda se mora udeležiti tudi kinoloških prireditev, praktični del ravnanja z orožjem, ocenjevanje trofej, v Dnevnik se mu za posamezno prireditev podpiše in žigosa.Ob sprejemu se pripravnika vpiše v sistem Lisjak. Pred komisijo LD mora opraviti zagovor praktičnega dela dela lovskega ispita, katerega se vnese v Lisjaka, ko je razpisano izobraževanje pripravnika tajnik ali informator prijavi na teoretični del ispita. Pripravnik ne izvaja samostojnega lova, lahko ga izvaja v spremstvu mentorja ali izprašanega lovca.
    Ko opravi izpit lahko sam izvaja lov, če je prepričan, da je divjad za uplenitev jo lahko upleni, če je v dvomih naj ne strelja.
    No vidite, kako enostavna je ta stvar. Vi pa komplicirate

  2. #72

    Privzeto

    Tu ni več kaj povedati.
    Kar je treba vse v zakonu in Pravilniku o izobraževanju piše.
    Kdor zna brati, ve kaj in kako, ostali pa kakor vedo ali še največkrat kakor ne vedo.

    Čakam le še predlog LZS, kjer bodo predlagali, da je pripravniška doba 5 let in da nadaljnih 15 let ne smeš jagati trofejne divjadi. Mater bi bili potem vsi izobraženi.
    Tako kot moja mati, ki je naredila izpit za motor, pa ni nikoli na njem sedela. Po mojem sedaj po toliko destletjih, Rossi nima za burek napram njej!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #73
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Sprejem polnoletnega pripravnika v LD se sprejme na skupščini...
    Če si tole pisal za svojo LD potem ok, sicer pa ni nikjer napisano, da mora biti pripravnik pololeten. Sem jih že kar nekaj videl tudi na teoretičnem delu izpita, ki še niso imeli 18 let. Pa da ne bo spet kdo o orožnem listu in varnem rokovanju z orožjem in tem začel razlagat, tudi v strelskih društvih mladoletniki streljajo s pravim orožjem (ne le zračnim).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #74
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Če si tole pisal za svojo LD potem ok, sicer pa ni nikjer napisano, da mora biti pripravnik pololeten. Sem jih že kar nekaj videl tudi na teoretičnem delu izpita, ki še niso imeli 18 let. Pa da ne bo spet kdo o orožnem listu in varnem rokovanju z orožjem in tem začel razlagat, tudi v strelskih društvih mladoletniki streljajo s pravim orožjem (ne le zračnim).
    Tako pa smo zašpilil klobaso.
    Vse lepo piše v zakonih in predpisih, vendar smo po stari navadi bolj papeški od papeža in si izmišljujemo razne, povsem nepotrebne in neosnovane omejitve, samo da bi pokazali kdo ima oblast v rokah.

  5. #75

    Privzeto

    ojlla, preverita pri pri lovskemu išpektorju, če je lahko mladoletna oseba lovec potem nekaj pišita, na predavajih o lovovodjih vidim da nista bila oba predhodnika, zato uveljavljata svojo verzijo. pedsednik inšpektorjev g. simič je poudaril da mladnoletna oseda ne more bit pripravnik, če vama stvari niso jasne ga pokličita in vprašajta potem napišita kaj je res ne pišita kaj vi2 mislita!
    PREVERI POTEM NAPIŠI, NE PIŠI KAJ TI MISLIŠ!

  6. #76

    Privzeto

    mugo in žandar sta preverila ali samo mislita kaj pišeta?

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    mugo in žandar sta preverila ali samo mislita kaj pišeta?
    Za razliko od tebe se opiram na stvari, ki so zapisane v zakonih. Tebi so očitno bolj pri srcu informacije rekla-kazala. ki jih potem prodajaš za resnico. Sicer se ne čudim, si že pri drugih temah pokazal, da si 100 let za leseno žlico, kar se tvojega znanja o lovu tiče.
    Še tukaj na forumu vem vsaj za 2, ki sta bila kot pripravnika mladoletna. Vsaj enden tudi med opravljanjem teoretičnega izpita. OK?
    Če si pa tako pameten, pa povej kje va katerem zakonu piše, da pripravnik ne sme biti mladoleten?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #78
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Jaz sem bil v LD sprejet pri 16 letih, tečaj za varno rokovanje z orožjem sem prav tako opravil tisto leto, pri prijavi na tečaj se nisem srečal z nobenimi težavami, kot tudi ne pri opravljanju teoretičnega dela lovskega izpita! Ko sem dopolnil 18 let, sem zaprosil za OL.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  9. #79

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem bil v LD sprejet pri 16 letih, tečaj za varno rokovanje z orožjem sem prav tako opravil tisto leto, pri prijavi na tečaj se nisem srečal z nobenimi težavami, kot tudi ne pri opravljanju teoretičnega dela lovskega izpita! Ko sem dopolnil 18 let, sem zaprosil za OL.
    Pa tudi lovske izkaznice ne moreš dobiti pred 18.tim letom,vsaj tako piše v pravilniku o izdaji.

    lp

  10. #80
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Tako je, še na izkaznico sem moral počakati.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 8 od 22 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •