Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #181

    Privzeto

    Točno tako, če pa hočeš aktivno opravljati funkcijo lovskega čuvaja, pa potrebuješ tri leta lovskega staža, zaprisego na UO, takrat tudi dobiš znak z številko lovskega čuvaja (aktivno opravljanje lovsko čuvajske službe)

  2. #182

    Privzeto

    Mugo preberi si v novem lovskem prirocniku kdaj lahko lovec postane lovski cuvaj.

  3. #183
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Lisičnik, raje kar zakon preberem, tam bolj ziher prav piše :
    Zakon o divjadi in lovstvu (ZDLov-1-NPB3); čistopis



    71. člen (lovsko-čuvajski izpit)
    (neuradno prečiščeno besedilo)


    (1) K lovsko-čuvajskemu izpitu lahko pristopi lovec, ki ima opravljen lovski izpit in orožni list.
    Ko pa imaš opravljen čuvajski izpit še nisi lovski čuvaj, ampak mi debatiramo o tem, kaj je pogoj za opravljanje čuvajskega izpita.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #184
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Točno tako, če pa hočeš aktivno opravljati funkcijo lovskega čuvaja, pa potrebuješ tri leta lovskega staža, zaprisego na UO, takrat tudi dobiš znak z številko lovskega čuvaja (aktivno opravljanje lovsko čuvajske službe)
    Približno tako . LD te mora povabiti k sodelovanju , z njo moraš podpisati pogodbo o opravljanju čuvajske službe. S tem si lovski čuvaj tudi pridobi pravice, ki so navedene v ZDLov. Ali drugače- brez pogodbe z upravljalko lovišča si lahko lovsko čuvajsko izkaznico in značko ( ki jo nekateri tako pokončno nosijo )lovski čuvaj vtakne v r.t!!!!!!!!
    errare humanum est - motiti se je človeško

  5. #185
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Ali drugače- brez pogodbe z upravljalko lovišča si lahko lovsko čuvajsko izkaznico in značko ( ki jo nekateri tako pokončno nosijo )lovski čuvaj vtakne v r.t!!!!!!!!
    Žal se močno motiš. Če nimaš pogodbe z LD-jem, tudi značke in izkaznice nimaš.

  6. #186

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Žal se močno motiš. Če nimaš pogodbe z LD-jem, tudi značke in izkaznice nimaš.
    Ahaaa, torej si nima kaj kam vtakniti.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #187
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    K lovsko-čuvajskemu izpitu lahko pristopi lovec, ki ima opravljen lovski izpit in orožni list.
    ... in najmanj tri leta delovne dobe z izpitom v rokah. Uradni lovski čuvaj z veljavno značko in izkaznico si samo, če imaš podpisano pogodbo z LD. Tako kot pravi Cviček...

    Sem napisal dvoumno. Izpit za čuvaja sem naredil med tem časom, ko sem lovec. Je zdaj dobro Alojz? Pa kako ne veš, da ga med pripravništvom ne moreš narediti?
    Argumentov pri ponujanju pomoči ali pripravniku ali mentorju, pa mislim, da ne rabim pisati. Škoda časa zate. Tisti, ki so v tem videli mojo pomoč in so me zanjo prosili, so jo tudi dobili. Drugače pa imaš vse prav. Da boš lahko pisal, da nimam argumentov v svoj bran. Prav?

    Dober pogled!

  8. #188

    Privzeto

    Tvoje dvoumno pisanje je vzrok za marsikateri konflikt. In kot ponavadi so spet drugi krivi. V tem primeru moje neznanje. Sicer sem pa sam kriv. V vsem tem času bi se lahko navadil, da tvojih izjav ne jemljem resno.
    Enako je bilo z Blaser montažo. Cel mesec si me prepričeval, da nič ne vem. Potem si jo pa le pogledal. Pa tvoja je bila.
    Last edited by alojz1; 19. January 2016 at 18:20.

  9. #189
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ... in najmanj tri leta delovne dobe z izpitom v rokah. Uradni lovski čuvaj z veljavno značko in izkaznico si samo, če imaš podpisano pogodbo z LD. Tako kot pravi Cviček...
    Cviček je sicer v prvem stavku pravilno napisal, v tretjem pa popolnoma zgrešil. Iz njegovega pisanja je razvidno, da mu stvari vsaj trenutno niso še čisto jasne.
    Izkaznico in značko dobiš le, če imaš podpisano pogodbo z LD-jem. Če imaš opravljen izpit za čuvaja in nimaš pogodbe z LD-jem potem nimaš izkaznice in značke. Zato si je tudi "nemoreš" utaknit v r.it.
    Po prenehanju pogodbe z LD-jem moraš vrni izkaznico in značko.
    Razumljivo?

  10. #190
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ... in najmanj tri leta delovne dobe z izpitom v rokah.

    Dober pogled!
    V tole zelo dvomim, saj zakon ne predpisuje treh let "delovne dobe" za pristop k opravljanju čuvajskega izpita.

Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •