Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #191

    Privzeto

    Osebna izkušnja.....

    Izpit za lovskega čuvaja sem opravil, ko še nisem imel tri-letnega lovskega staža(seveda NE med pripravništvom). Pogoj za podpis pogodbe z LD JE(!!) 3 letni lovski staž, po tem času sem podpisal pogodbo z LD in prejel izkaznico in značko.

  2. #192
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ... in najmanj tri leta delovne dobe z izpitom v rokah. ...
    In spet nimaš prav. Še enkrat preberi člen zakona, ki sem ga citiral, pa še naslednjega.

    Za pristop k izpitu ne potrebuješ nobene prakse, samo opravljen lovski izpit.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #193
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tvoje dvoumno pisanje je vzrok za marsikateri konflikt. In kot ponavadi so spet drugi krivi. V tem primeru moje neznanje. Sicer sem pa sam kriv. V vsem tem času bi se lahko navadil, da tvojih izjav ne jemljem resno.
    Enako je bilo z Blaser montažo. Cel mesec si me prepričeval, da nič ne vem. Potem si jo pa le pogledal. Pa tvoja je bila.
    Še kaj?

    Lojze, kaj bi lahko vse jaz našel za nazaj, pa nimam toliko časa kot ti. Tudi o tisti resnici si utihnil in lovski etiki...
    Last edited by PROF.racoon; 20. January 2016 at 11:59.

  4. #194
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    In spet nimaš prav. Še enkrat preberi člen zakona, ki sem ga citiral, pa še naslednjega.

    Za pristop k izpitu ne potrebuješ nobene prakse, samo opravljen lovski izpit.
    Potem velja to samo za opravljanje lovsko čuvajske službe, kot pravi Main. Sem prav razumel?

  5. #195

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Še kaj? Tudi o tisti resnici si utihnil in lovski etiki...
    Tole zehanje je hudo konstruktivno.
    Spet ne razumem na kaj ciljaš. Piši bolj razumljivo. In dosleden bodi.
    V izogib nesporazumov.

    Je pa bila debata o menjalnih ceveh in enem daljnogledu za marsikoga dobrodošla. Na takih puškah so običajno dobri daljnogledi. V cenovnem rangu puške same. Brez problemov ga prestavimo za nekaj klikov in potem na drugi cevi vrnemo v prvotno stanje.

  6. #196
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sploh nisem žaljiv. V gornjem postu si potrdil to kar sem napisal (glede resnice o tvojem pripravništvu). Veliko strani si napisal. Pa pustimo to.
    Nesporazumi nastanejo tudi zaradi nejasnega pisanja. Jaz sem razumel, da si v podaljšanem pripravniškem stažu opravil tudi čuvajski izpit. Ali me popravi ali pa pojasni to.
    Si žaljiv, še kako....

  7. #197

    Privzeto

    Te bom isto prosil kot Lisičnika. Kaj je v prilepljenem postu žaljivega?
    Vem, da ste tukaj štirje, ki jim je treba le kimati in ploskati. Vsak drugačen odziv pa že ni v skladu z vašim mišljenjem. Najmanj tveganja je pri objavi LB.
    Avtor sam je pisal o dejsvih, ki sem jih omenil. Če pa na podlagi tega pridem do lastne ugotovitve in to napišem sem pa žaljiv? Dopuščam možnost nesporazuma zaradi dvoumnega pisanja. Tudi sam je priznal, da je pisal tako. Zato pa sem prosil njega in tudi ostale, da se izražajo jasno in nedvoumno.
    Ugotavljam tudi, da vsaka burna reakcija na napisano odvrača člane k objavi prispevkov. Zaradi tega postaja forum nezanimiv. Zapuščajo ga člani, ki so veliko objavljali. Zadnji je bil Deerhunter za katerim mi je resnično žal. Veliko dobrega je napisal.
    Veliko sem pisal o krvni sledi. Pa se tudi tu najdejo taki ki sploh zraven niso pa vedo vse. Tudi Mugo ima takšne izkušnje. In namesto, da bi se kaj naučili vse skupaj vodi v nov konflikt.
    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Tele ni ravno mala tarca in, da streljas za plece in ga zadanes v spodnjo celjust, lahko vsaka polnoletna oseba ve da gre za laz.
    Last edited by alojz1; 21. January 2016 at 11:42.

  8. #198

    Privzeto

    Alojz malo provociras aa? Resnicno sem vesel da nisva v isti LD, vrjetno si izredno priljubljen v svoji?!

  9. #199

    Privzeto

    Tipičen odziv prvega od tistih štirih. Pričakujem še kakšnega podobnega.

  10. #200
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Cviček je sicer v prvem stavku pravilno napisal, v tretjem pa popolnoma zgrešil. Iz njegovega pisanja je razvidno, da mu stvari vsaj trenutno niso še čisto jasne.
    Izkaznico in značko dobiš le, če imaš podpisano pogodbo z LD-jem. Če imaš opravljen izpit za čuvaja in nimaš pogodbe z LD-jem potem nimaš izkaznice in značke. Zato si je tudi "nemoreš" utaknit v r.it.
    Po prenehanju pogodbe z LD-jem moraš vrni izkaznico in značko.
    Razumljivo?
    No , da te malo potolažim . Meni so stvari kristalno jasne . Glede na to , da sem lovski čuvaj že 4 leta - čuvajske službe pa ne opravljam- ti sporočam , da imam značko in izkaznico od prvega dne ,ko sem opravil lovsko čuvajski izpit.
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •