Stran 17 od 22 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #161
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ah dajte no. Ne bomo sedaj še dnevnike prepisovali kot diplome naši politiki.
    Dnevnik je odraz individualizma, kreativnosti in znanja bodočega lovca.
    Matejl, ti kar svojega napiši brez plonkanja. Vidim, da si zadevo kar resno zagrabil. Prav je tako. Čez leta ga boš kdaj v roke vzel. Obujal spomine na svoje začetke in primerjal svoja pričakovanja z dejanskimi.
    Pa veliko veselja, zagnanosti in dobre volje ti želim na tej poti.
    Kaj ne vidiš, da sem napisal VZOREC? Če imajo doma fazane in srnjad, ne bo menda pisal iz mojega, da je trajbal prašiče in jelenjad, da je opazoval medvede ipd.

    Naredil sem obrazec po mesecih in po temah/enotah, ki jih pripravnik mora osvojiti. Vzorec kot priporočilo v PDF obliki se najde tudi na straneh LZS, vendar se ga mora prepisati/urediti v obliko DOC.
    Pisal sem na računalnik, ker v dnevnik enostavno ni šlo vse, nato pa sem sprintal in zalepil vanj. Pa še urejanje in sama preglednost je boljša, kot sam rokopis...

  2. #162

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Dnevnik je odraz individualizma, kreativnosti in znanja bodočega lovca.
    Prof. tole preberi.
    Kot si bil ti kreativen in si lepil izpiske iz računalnika tako je lahko na drugačen način dela kdo drug. Ni dobro, da se vse dela podobno.
    Spet se kaže dominantnost nekaterih ki želijo, da jim vsi sledijo. Osebno cenim samostojnost posameznika. Tudi, če ni vse bleščeče dobro.
    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Kaj ne vidiš, da sem napisal VZOREC?

  3. #163

    Privzeto

    Pri nas fantje niso opisovali lova in svojih obcutkov ampak samo, primer:
    14.7.2016 lov srnjadi
    15.7.2016 delovna akcija
    19.7.2016 obhod...
    Ker bos, kot je meni znano moral imeti okoli 40 dni min. v loviscu od lova, delovnih akcij, obhodov, iskanje zastreljene divjadi...bi se izogibal opisov in slik, ker ti bo zmanjkalo prostora v dnevniku.

  4. #164

    Privzeto

    Kaj so že za celo letošnje leto delo opravili? Pa smo komaj začeli.
    Saj vem. Napaka. Ne vzet za hudo.

  5. #165

    Privzeto

    Napiši dnevnik tako kot ti misliš, da je prav in ti je všeč. Upoštevaj pa osnovne zahteve (kdaj si kaj delal in podobno). Nihče ti zaradi tega ne bo delal problemov, ker je dnevnik tvoj in tvoje delo. Tudi svoja čustva lahko opišeš, po mojem mnenju je celo dobrodošlo, saj si bo tisti, ki bo dnevnik vzel v roke lažje ustvaril mnenje in odnost do tebe in tvojega dela in truda. Suhoparnega naštevanja delovnih akcij in podobnih stvari je tako ali tako že preveč. Kot je bilo omenjenjo lahko tudi kaj narišeš , prilepiš fotografijo in podobno. Če zmanjka strani jih dolepi...

    Pa uspešno pot v nadaljevanju lovskega poslanstva.

  6. #166

    Privzeto

    Super. Najlepša hvala vsem za vaše odgovore. Ravno to, da mi bo zmanjkalo prostora me je najbolj skrbelo, sploh če bi še nalepil nekaj fotografij, ampak se bom že znašel. Bom morda fotografijo samo priložil ali pa morda res dolepil strani, v kolikor jih bo zmanjkalo. :)

  7. #167
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prof. tole preberi.
    Kot si bil ti kreativen in si lepil izpiske iz računalnika tako je lahko na drugačen način dela kdo drug. Ni dobro, da se vse dela podobno.
    Spet se kaže dominantnost nekaterih ki želijo, da jim vsi sledijo. Osebno cenim samostojnost posameznika. Tudi, če ni vse bleščeče dobro.
    Jao, Lojze. Preberi si še enkrat, da sem napisal, da so navodila na strani LZS. Torej nič od moje izvirnosti... Vem, da je prostora v dnevniku veliko premalo. Vsaj zame ga je bilo. Zato sem dal nasvet...

    Moja dominantnost? Pa ja Lojze... Kot da Mateja prepričujem v nekaj... Se bo pa ja pri svojih letih sam odločil in ve, kaj je zanj najboljše. Če bo izbral obrazec, ki ga najde na strani LZS (oz. ga dobi od mene v DOC obliki) ali pa bo pisal dve oz. eno leto pripravništva na roke, je popolnoma njegova stvar. Je vprašal za nasvet in ga dobil tudi od mene. Matej, pa brez skrbi, nič ne bom užaljen, če se ne boš odločil za moj predlog.

    Kot pripravniku ti želim veliko znanja na izpitih. Kot starešina dam pripravnikom v moji LD, vedno še eno popotnico: potrudi se, da boš Lovec in ne samo lovec. Delaj za živali in nikoli obratno. Pa srečno!

  8. #168
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Če je komu težko najti in tudi v pomoč mentorjem (tem sem na predavanju v LD Hrenovice tudi pokazal primer tega).
    Torej na strani LZS - Lovski pripravnik in lovski izpit (zelo solidno pripravljeno) - smernice za pripravnikovo delo:
    http://www.lovska-zveza.si/lzs/lovst...n_lovski_izpit

    Obrazec v DOC obliki pa tistim, ki ste me že prosili, takoj pošljem.

  9. #169
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Še to. Obstajata dve super knjižici namenjeni mentorjem:
    Lovski mentor - Sely de Brea Šubic in
    Priročnik za mentorje - Vasa Branko

  10. #170

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Jao, Lojze.
    Profesor. Zbodla te je moja navedba o dominantnosti. V naslednjih postih si pa mojo misel potrdil. Napisal si, da si starešina in tudi predavatelj o tej temi v drugih LD. Torej ob pomanjkanju argumentov uporabljaš še argument moči.
    Pripravniku si ponudil na vpogled tvoj dnevnik. Hkrati si tudi napisal da naj ne omenja fazanje jage, če fazanov nimajo. Meni to diši po plonkanju. Čeprav ti kot pedagog tega ne vidiš. Od tu naprej je samo majhen korak do naslednje anomalije; da se ocenjuje dnevnik in ne delo, trud in znanje kandidata.
    Niso vsi pripravniki učitelji in pravniki. So tudi delavci in kmetje z prirojenim čutom za poštenost. So manj vešči pisanja in več dela. In v svoji naivnosti pričakujejo, da okolica to opazi in ceni.
    Midva že dolgo sodelujeva na tem forumu. Spomnim se tvojih težav v pripravništvu.Si obširno pisal. Vedno si znal zaobiti resnico. Zato nikoli nismo zvedeli dejanskega vzroka tvojega podaljšanega staža.
    Vem, da živimo v dobi kjer na vsakem koraku naletimo na plagiate, laži osebna okoriščenja... Ravno zato moramo biti lovci drugačni. Nič ne veljajo zakoni, če jih lahko kršimo. Nič ne velja Kodeks, če ga ne upoštevamo. Je pa nekaj, kar je že skoraj pozabljeno. To je poštenje.
    In pri ocenjevanju pripravnikov je to najbolj potrebno. Ne gledat pike in vejice. Ne seštevat minute. Pošteno ocenite njegov prispevek lovstvu v delu in znanju.

Stran 17 od 22 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •